Pomoč pri pecivu s skuto in telečjih zrezkih

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 23. jun 2009 15:50 | ogledi: 5.412 | odgovori: 8

Pozdravljeni.

Doma imam kilo in pol skute, ki jo moram nujno porabiti (rok uporabe zelo kratek). Bi pa rada naredila tako pecivo (lahko tudi več različnih) da se ga lahko zamrzne, saj bi ga rada kasneje odnesla tudi moji mami in bratu, ki sta tudi zelo sladkosneda, vendar pa se ne vidimo prav pogosto zaradi prevelike razdalje. Kot drugi recept me pa zanima kako vi prpravite telečje zrezke. Še nikoli jih nisem delala, pa jih je moj dragi danes kupil in bi jih želel imeti jutri za kosilo. Prosim za vašo pomoč

Hvala in LP

mina20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jun 2009 16:05

Zrezke premaži z malo olja, malo jih posol in popraj. Na zmerno razgreti maščobi jih popečeš, ko so zapečeni, dodaj čisto malo vode. Lahko še dodatno soliš ali popraš, lahko tudi potreseš s kakšno začimbno mešanico. Dodaš malo masla in dobiš čisto naravno omako. Če dodaš še sladko smetano, bo omaka že bolj izrazita, vanjo lahko streseš narezana sveža zelišča. To je čisto osnovni recept, preprost. Z raznimi dodatki pa se da seveda narediiti še veliko več. A za prvič bo verjetno kar ok. Pozdrav, Mamamia mamamia

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

23. jun 2009 16:29

Hvala za pomoč Lep dan želim kljub dežju Lp mina20

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. jun 2009 19:15

Ha ha Stana. Jaz sem Mini poslala zs s povezavo do Klepetalke, ker si nisem hotela delat reklame .

Evo, Mina, zdaj imaš še en dokaz, da je Klepetalka dobra izbira

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti