Gradovi ludvika bavarskega

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

23. jun 2009 7:39

girica, zagotovo si lahko ogledate grad tudi kot posamezniki (imajo posebej blagajne za skupine in posebej za posameznike). Tule se da rezervirat (in očitno že tudi plačat) vnaprej: https://www.lisl.de/?id=548 Ne boste pa sami hodili po gradu, ampak vas bodo priključili kakšni skupini ali združili posameznike; vsak bo dobil svojo audio napravo za vodenje (iz vaše bo prihajala slovenščina). lp aprila

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

23. jun 2009 8:55

aprila, poslala sem ZS. lp, girica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. jun 2009 14:38

Midva z možem še nikoli nisva delala rezervacije, pa nikoli ni bil problem. Prišla sva tja, plačala parkirnino 4,50€ in se postavila v vrsto. Še en teden ni minil od najinega zadnjega obiska.karto sem vrgla med papir, pa sem jo šla zdajle ven vlečt ker se mi je zdelo, da je vstopnina malo dražja. In res je, vstopnina je 9€ za odrasle, za otroke nimam pojma.Po vsej verjetnosti je za skupine popust. Po mojem, če boste dovolj zgodni ni nobene bojazni, da nebi dobila vstopnic. lp Vesna

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

24. jun 2009 8:19

Reca je napisal/a:
Midva z možem še nikoli nisva delala rezervacije, pa nikoli ni bil problem. Prišla sva tja, plačala parkirnino 4,50€ in se postavila v vrsto. Še en teden ni minil od najinega zadnjega obiska.karto sem vrgla med papir, pa sem jo šla zdajle ven vlečt ker se mi je zdelo, da je vstopnina malo dražja. In res je, vstopnina je 9€ za odrasle, za otroke nimam pojma.Po vsej verjetnosti je za skupine popust. Po mojem, če boste dovolj zgodni ni nobene bojazni, da nebi dobila vstopnic. lp Vesna
Hvala za informacije. Nekaj sem jih že dobila na spletni povezavi, ki jo je objavila aprila. Za otroke do 18 leta ni vstopnine. Razmišljala pa sem vzeti King's tickets, ki je vstopnina za oba gradova Hohenschwangau in Neuschwanstein. V tem primeru se ogleda najprej prvega in nato Neuschwanstein. lp, girica

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

26. jun 2009 12:30

girica, upam, da boš poročala, ko se vrneš. Tudi mi se letos odpravljamo tja v privat režiji. pozdrav libra

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

28. jun 2009 16:43

Nekaj prvih informacij: - glede nakupa kart smo se odločili za rezervacijo. Opravila sem jo na spletni povezavi https://www.lisl.de/765.0.html. Od tu dalje se lahko odločiš za rezervacijo karte za ogled posameznega gradu ali King's tickets, ki zajema ogled obeh. - Rezervacija se lahko opravi le en dan pred ogledom in le do 17,00 ure. Za rezervacijo zaračunajo 1,80€/osebi/grad. Tako sem danes rezervirala. V rezervaciji se navede tudi želeno uro ogleda in izbere jezik predstavitve. Po opravljeni spletni rezervaciji sem dobila na mail potrditev z natančno uro ogleda prvega in drugega gradu. Glede na našo želeno uro je prišlo do zamika le 15 minut. Na kar bi pri rezervaciji opozorila je, da je potrebno karto dvigniti 1 uro prej in ob nakupu predložiti sprintano potrditev iz maila. V kolikor si pozen ne garantirajo več tvoje želene ure in ogleda na ta dan. Sedaj pa spakiram še zadnje stvari in zgodaj v posteljo, da ne bomo zamudili ure dviga karte Po prihodu pa še ostale informacije girica

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

6. jul 2009 14:27

libra, torej, obljuba dela dolg, in nekaj informacij iz prve roke: - zgoraj sem že opisala, da sem karte rezervirala. Ko smo bili na blagajni je bilo na panoju napisano za katero uro in v katerem jeziku se ob času nakupa lahko kupi karta. Recimo ob 10-ih so bile na razpolago karte za 11,30 v nemškem in angleškem jeziku. - glede vstopa v gradove je potrebno biti res pozoren na svojo številko na karti, ki je vezana na skupino s katero se vstopa v grad, in uro vhoda. V kolikor se ta zamudi... ... kasnejši vstop ni več možen. - Priporočam, da si najprej ogledate Hohenschwangau in šele nato Neuschwanstein. V primeru, da se odločite ogledat oba, je tudi urnik ogleda najprej za prvega nato drugega. - Do Neuschwanstein-a je iz parkirišča cca 20-40 min hoje, odvisno katero pot izberete. Lahko pa se odpeljete z avtobustom ali kočijo - proti plačilu. - Neuschwanstein si obvezno oglejte tudi z Marijinega mosta, saj je pogled na grad res čudovit. Do mostu vodi dobro označena pot, na kateri se vam ponudi tudi prekrasen pogled na grad Hohenschwangau. - Ob ogledu gradov vsak obiskovalec dobi svoj predvajalnik, na katerem je posnetek opisa vsake posamezne sobe. Je kot nekakšen telefon in ga v vsaki sobi vkjuči vodič, ki vodi skupino skozi grad. Na Hohenschwangau ni bilo možnosti dobiti predvajalnika v slovenskem jeziku, na Neuschwanstein-u pa je govor tudi v sloveniščini. V kolikor te še kaj zanima kar vprašaj. lp, girica Sporočilo je spremenil(a) girica dne 06. 2009 14:30 Sporočilo je spremenil(a) girica dne 06. 2009 14:30

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

9. jul 2009 20:07

Girica, hvala za odgovor. libra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti