Likalnik s kotličkom

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 20. jun 2009 9:33 | ogledi: 5.026 | odgovori: 18

Pozdrav,

odslužil nam je parni likalnik s kotličkom (Rowenta),kupljen na Točke v Tušu pred dvemi leti (ca120€)...

Odločam se za nakup novega in ko primerjam cene in firme vidim, da npr. Hyundai ima enake funkcije (moč....)kot Philpsov, le da se cena pri Philipsu podvoji ali potroji. Ali je kdo kupil parni likalnik s kotličkom znamke Hyundai Severin...pa je z njim ZADOVOLJEN?

HVALA,

lp, Žuži

zuzek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jun 2009 19:04

Težko bi primerjala, moj phillipps je že kakih pet let nenadkriljiv,nimam ene same pripombe na delovanje. Po moje je tako: lahko da ti bo tudi cenejši aparat dobro služil, lahko se tudi pri bolj uveljavljeni znamki nasankaš, vsem se nam je že to dogajalo. Malo se posvetuj s prodajalci, pa bolj ko ti nekaj hvalijo, bolj jih povprašaj po slabih lastnostih, vsak aparat vsake znamke jih ima. Mamamia mamamia

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

22. jun 2009 18:53

Pozdrav, ali ima kdo likalnin s kotličkom PHILIPS GC 8220? Danes smo ga kupili..lepo lika ampak vsakih par minut pa tako ropota da je groza....ne zdi se mi ravno normalno.... lp, Žuži zuzek

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

23. jun 2009 7:24

Ja, ti kotlički na vsake nekaj časa ropotajo... Po moje s tem preverjajo količino vode v kotličku, ker meni po kakšnem petem takšnem ropotanju začne piskati, da je potrebno doliti vodo... To je moja "ugotovitev". Lp Kitanna

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

26. jun 2009 22:37

Žuži tudi jst sem kupila prejšnji teden PHILIPSOVlikalnik s kotličkom in sicer GC 6320 in moram rečt da je super. Meni nič ne ropota, si pa preberi v navodilih na strani kjer piše motnje v delovanju, ali pa pokliči na servis pa vprašaj. MOON

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

27. jun 2009 17:24

Jaz imam pa nagledan likalni sistem (Vaporetto), pa me zanima, če je ogrevana deska z odsesavanjem pare res taka prednost, kot je razlika v ceni? Stane namreč 420e. LP jezek

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

27. jun 2009 22:31

Jezek, nimam odgovora na tvoje vprašanje, lahko pa opišem svoj problem: pred nekaj meseci sem kupila likalnik s kotličkom, obdržala pa sem staro likalno desko. Deska je kovinska, iz nekakšne mreže, obložena s filcem in prevleko. Ko nekaj časa likam, se na spodnji strani naberejo vodne kapljice, ki mi včasih zapackajo zadevo, ki jo likam (tisti del, ki je pod desko). Mreža ponekod že rjavi, tako da znajo biti madeži prav grdi. Tako zdaj razmišljam še o nakupu nove likalne mize. Nena

Peti2  

član od: 12.2.2009

sporočila: 12

28. jun 2009 21:18

zuzek je napisal/a:
Pozdrav, ali ima kdo likalnin s kotličkom PHILIPS GC 8220? Danes smo ga kupili..lepo lika ampak vsakih par minut pa tako ropota da je groza....ne zdi se mi ravno normalno.... lp, Žuži zuzek
Mi imamo to mašino že 1 mesec. In prvič v življenju se dogaja, da komaj dočakamo, da se perilo posuši, da ga lahko zlikamo. To da ropoče vsake toliko časa je normalno, ker tedaj se segreva voda v zbiralniku. Večjo količino izpusta pare ko imaš naštimano, bolj pogosto ropota, ker je izpust pare večji in se mora hitreje segrevati voda, zato je potrebno, da je zmeraj dovolj vode v zbiralniku ( raje preveč vode, kot premalo ).

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

3. jul 2009 22:07

Jezek, ko sem kupovala parni likalnik mi je znanka, ki je šivilja potrdila, da bi bilo dobro imeti mizo, ki ogreva. Pred kratkim sem nekaj šivala in sem imela vklopljen likalnik, da sem tudi istočasno lahko likala. ogrevanje za desko nisem vklopila. In glej ga vrabca. Čez kakšni 2 urci ali 3, se mi je naredila majhna lužica pod mizo. Namreč zaradi pare, se zmoči blago in nato pronica skozi desko. Tudi sodelavka mi je rekla, da mi celo rjasto desko. Ker se mi je isto zgodilo naslednji dan, ugotavljam, da je pri teh moćnh parnih likalnikih res dobro imeti takšno desko!

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

4. jul 2009 23:59

Jaz sem pred nekaj meseci kupila tegale http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/mali_gos in sem več kot zadovoljna. Pa tudi cena ni pretirana (120 eur). Lizzie Meni ga je pa moj dragi kupil v Merkurju za cca 80€,pred mesecem. toppy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti