Mikrovalovna ali navadna pečica

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

tema odprta - 2. jun 2003 11:01 | ogledi: 3.743 | odgovori: 16

Pozdravljeni!

trenutno v najemniškem stanovanju nimam pečice, zato sem nekaj časa nameraval kupiti prenosno pečico. Zdaj pa se ne morem odločiti med tem in mikrovalnovno pečico, saj sem slišal, da se v kombinirani pečici da peči enako, kot v navadni.

Zanima me naslednje: bom dobil iz mikrovalovne (kombinirane) pečice enako pečen mlad krompirček, kot iz navadne, ali ne?

Hvala za odgovore!

Lep pozdrav,

matevž

matevz704

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

2. jun 2003 12:47

Ciao Matevž, jaz sem se za kombinirano pečico odločila zaradi pomanjkanja prostora v stanovanju - klasičen štedilnik ni prišel v poštev - in sem z njo zelo zadovoljna. Je mikrovalovna, grill in klasična pečica. Cena je menda malo višja (ne vem točno, ker so mi jo kupili drugi), imaš pa 3 v 1 in rezultat je enak. Jaz v njej prav tako dobro pečem krompir, pizzo, kruh...kot v pečici iz klasičnega štedilnika. TanjaG.

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

2. jun 2003 17:24

Tanja, hvala. Pomoje se bom odločil kar za kombinirano mikrovalovko. Sporočim, kako je uspel krompirček... lp, matevž matevz704

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

2. jun 2003 18:16

Matevž, če te zanima konkretno za pečen krompirček: mi ga zadnje čase jemo 7 x na teden . Naredim pa ga v mikrovalovni, naravnani najprej na kuhanje + pečica, potem pa samo pečica in se zapeče SUPER. Zraven pa začimbe ..., skratka, meni je še boljši, kot v klasični pečici.

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

3. jun 2003 10:17

Sliši se slastno! Imaste slučajno še kakšen nasvet glede samega nakupa? Včeraj sem malce pobrkljal po internetu in videl, da se cene kombiniranih pečic gibljejo nekje med 50 in 70 kSit. Nasvetov pred nakupom bom več kot vesel! lp, matevž matevz704

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

3. jun 2003 11:21

Pozdravljen Kar nekaj kombiniraih pečic sem že videl po 20k sit. O kvaliteti takšne pečice pa ne bi vedel nič. lp Vlado

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

21. jul 2003 13:22

Pozdravljeni! Sedaj se tudi jaz odločam za nakup mikrovalovne pečice. Potrebujem nasvet na kaj vse moram biti pozorna pri nakupu, da mi ne bom po enem mesecu uporabe žal, da nisem kupila kakšne druge. Lp Rebeka

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. jul 2003 10:59

Ravno prejšnji teden sem kupila kombinirano mikrovalovno. Firma je LG (jo najbrž vsi poznamo)močna je 800W, žar pa 1100W in ima digitalno uro, kar je super, ker lahko bolj točno nastaviš čas. Kupila sem jo v Merkurju, stane pa nekaj čez 37.000 sit. Nisem še imela časa kaj dosti eksperimentirat z recepti, si pa bom vseeno kmalu vzela čas tudi za to. Ve kdo za kakšno dobro knjigo? Baje je ena od Marinke Pečjak, ampak je nikjer ne najdem. Poleg tega pa je najbrž za manj močno pečico napisana. MARJETKA!! Zelooooo bi bila vesela, če napišeš kako pečeš krompirček - koliko časa kuhaš, koliko pečeš in če daš kaj olja? Asja

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

22. jul 2003 13:49

Za pripravo pečenega krompirja nimam posebnega recepta, delam bolj po občutku. Delam pa tako iz starega, kot tudi sedaj novega krompirja. Narezem na poljubne kose. Krompir dam v keramično posodo (v kateri se bo pekel), posebej pa zmešam: malo sončničnega olja, malo olivnega olja (vsakega po žlico), dodam pa razne začimbe (žajbelj, timijan, peteršilj, ...; pozimi lahko posušene) in prelijem krompir. Vse skupaj premešam. Kot sem že omenila, pečico nastavim na kombinacijo kuhanja (moč 270) in pečice (230 st. C.). Tako se krompir skuha in peče hkrati - cca 10 - 15 minut (če samo pečeš, traja veliko dlje). Premešam in vključim samo na pečico - 250 st. C, še kakih 10, da se še bolj zapeče. Čas je seveda odvisen od velikosti krompirja. Marjetka_K

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

22. jul 2003 14:32

marjetka, imaš torej pečico, ki ima tudi možnost nastavljanja stopinj celzija ali delaš bolj po občutku? Sam se namreč še vedno nisem odločil za določen model, sem pa opazil take mikrovalovke, ki imajo tudi možnost nastavitve temperature za pečico in ne samo moči. Težava je v tem, da so take še enkrat dražje, kot ostale. matevž matevz704 Sporočilo je spremenil(a) matevz704 dne 22. jul 2003 14:33:35

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

22. jul 2003 15:00

Tako temperatura in moč mikrovalov sta nastavljiva. Res je tudi, da je dražja, ampak po mojem se splača. Naša je stala cca 75.000 (ima žar spodaj, zgoraj, mikrovalove, pečica, poleg tega nekaj vgrajenih programov), delamo v njej lahko vse od pogrevanja do pečenja (pečenka, pecivo, pizza, ...).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti