Darilo za učitelje

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

22. jun 2009 11:59

No, moji otroci so zdaj že prerasli osnovno šolo pa vendar : nikoli ne bom pozabila kaj je storil moj sin. Za zaključek šolskega leta ( mislim, da je bil v prvem ali drugem razredu) je nesel učiteljici darilce: manjhno majolko - vrček, lep zavit spominček. Med potjo pa se mu je ponesreči razbila. To mi je povedal šele veliko kasneje. A učiteljici je vendarle nekaj moral dati. Šel je v trgovino in s "svojim" denarjem kupil čokolado ter ji jo je kasneje podaril v zahvalo. Škoda le, da učiteljica takrat ni vedela, kako posebna je ta čokolada. Bila je dana od srca in to šteje! lp rolada

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

22. jun 2009 17:01

Moj fant je dobil kost in šampon za psa (ker vejo, da ima prinašalko...) zanj pa je bila rožica. Hecno in prav super darilo! roznik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. jun 2009 17:04

Mi smo z otroci pekli piškote čez vikend. Piškote sem dala v barvasto košarico, zraven kozarček domačega medu, šalčko za čaj, notri par vrečk različnega čaja in tadolgo žličko. Bile so zelo vesele.

jade

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

22. jun 2009 19:34

Feferon. Pri meni bi z rožo ful falil. So mi zelo všeč, ampak najbolj takrat, ko cvetijo zunaj. Lončince pa ... moraš vedet kaj paše obdarovanki v stanovanje. Torej kar se mene tiče roža za učiteljico odpade.

Nekako mi je prišlo v navado, da učiteljici (če otroka ne uči več kot eno leto) kupim eno čokolado (Lindt ali podobno) in barvne kulije, ki ji kot učiteljici zagotovo pridejo prav. Vedno gledam, da kupim kavliteto, vendar se pri znesku omejim. Pri starejši hčerki pobirajo denar, ampak ker se nekaj krat ni strinjala z idejo kaj kupiti ni prispevala v skupno malho in so spet padli kuliji in čokolada . Torej z darilom učiteljice ne spravim ne v zadrego ne v prekršek.

onija

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

22. jun 2009 19:56

Se čisto strinjam Onija, da rože pač tudi niso vsem všeč. Je pa mišljeno bolj simbolično, ker se pač ne strinjam s tem, da otroci kupujejo učitelju darilo v tako veliki vrednosti, sploh za nek bon ali pa zlatnino. Meni so sicer še vedno najbolj všeč domači piškoti in do zdaj jih je bila še vsaka vzgojiteljica zelooo vesela. feferon

neznan uporabnik

22. jun 2009 19:57

ne obremenjujte se z darili za učitelje,so kar dobro plačani takoj ko bodo mislili da imajo premalo,pa bojo tik pred izdajo spričeval napovedali stavko do izpolnitve njihovih zahtev.simpatično a ne? pa lep pozdrav. hmm

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

22. jun 2009 20:03

Wran ti pa znaš zagnojit ursa40

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

22. jun 2009 20:22

Haha, Wran, točno to ja! Tik preden hočemo vsako leto zastavkati, nas pa zasipajo z darili in potem nam vest ne da, da ne bi izdali spričeval... Kako je to nefer!

Anja

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

22. jun 2009 21:03

Wran51! Si očitno še eden/ena, ki ima "neporavnane račune" z učitelji. Nedvomno so ti vsaj slavisti "primazali" marsikater cvek, saj si (sodeč po tvojem pisanju, eno vejico in eno veliko začetnico bi oprostila) še vedno skregan-a s slovnico! Lep pozdrav P.s. Ne se izgovarjat, da na forumih ni potrebno paziti še na slovnico! Vsaka pisana beseda mora biti vsaj približno "za med ljudi"! sonci

neznan uporabnik

22. jun 2009 21:09

sonci pomemben je stil,jaz bom moje življenje preživel brez slavistov in pravopisa,gledo na to,da nisem slovenec sem pa kar dober. pa lep pozdrav. hmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti