Darilo za učitelje

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jun 2009 21:23

slavi77 je napisal/a:
Ker,skupinica moje starejše hčere zaključuje z vrtcem(hči bo ostala še eno leto v vrtcu) so pri nas zbirali 20€ po otroku (24otrok).Vemo koliko to nanese sem se "uprla" in nisem prispevala nič.Ampak bom pa kupila kakšno malenkost,ker se mi to zdi vredu,ampak da jim pa podarimo bon za 240€ je pa apsolutno preveč.A mislite da sta darilni bon zavrnile.Ko sem govorila z mamicami iz drugih skupin so vse rekle da je to preveč.Naši predstavnici v svetu staršev se pa ni zdelo.Naj bi še za piknik prispevali.Pri treh otrocih to kar veliko nanese. slavi77
malo pretirano se mi tole zdi, pa ne da sem škrta. No mi smo se tudi letos poslovili od vrtca in gremo jeseni v šolo. nas je bilo 9 in smo zbirali po 16e, s tem, da smo obdarovali letošnji tovarišici, pa še štiri tovarišice , ki so imele naše otroke od jasli pa naprej, pa še čistilko, ki to v naših očeh ni, ker smo na vasi in je zelo aktivna povsod, pa za vrtec naredi velikooo in vedno povsod pomaga. In smo se eno nedeljo fotografirali, eno skupinsko, pa eno z starši, pa še vsak otrok posamezno in smo izdelali za tovarišici, ki so imele neše otroke letos , eno tako vezavo, v kateri je bila slika otroka, pa še rizbica, ki jo ne narisal, na platnici skupinska otroka, na zadnji pa skupinska z starši in posvetilo, ki sem ga tudi danes javno prebrala.Vsaka je dobila tudi lepo rožico, kot glavno darilo pa sliko znane kraške akademske slikarke v okvirčku. Za vse ostale pa smo kupili okvir za sliko( za vsako posebaj) in notri skupinska slikica naših otrok za spomin, pa še rožico. No 2x slika akademskega slikarja, pa 5 okvirjev za sliko, pa fotografije , vezava zloženke, pa še rožice, za 9 otrok samo po 16e na otroka. Se je pa treba malo potrudit in to smo naredili iz srca. Najlažje in zelo neosebno je dati denar, težje se je dobiti z vsemi starši in otroki, pa se potrudit kej nardit skupaj. Ampak se je splačalo, ker so si naše tovarišice res zaslužle, ker imamo super vrtec. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jun 2009 21:36

slavi77 je napisal/a:
Ker,skupinica moje starejše hčere zaključuje z vrtcem(hči bo ostala še eno leto v vrtcu) so pri nas zbirali 20€ po otroku (24otrok).Vemo koliko to nanese sem se "uprla" in nisem prispevala nič.Ampak bom pa kupila kakšno malenkost,ker se mi to zdi vredu,ampak da jim pa podarimo bon za 240€ je pa apsolutno preveč.A mislite da sta darilni bon zavrnile.Ko sem govorila z mamicami iz drugih skupin so vse rekle da je to preveč.Naši predstavnici v svetu staršev se pa ni zdelo.Naj bi še za piknik prispevali.Pri treh otrocih to kar veliko nanese.slavi77

Mi smo v vrtcu zbirali po 10 €, darilo se je kupilo za dve vzgojiteljici. Kupili s(m)o verižici.

Sama nekako nisem za taka darila (se pa pač uklonim večini, ker se mi ne da prerekati). Kot učiteljica bi bila tudi jaz veeeeeliko bolj vesela kakega albuma (recimo par slik s skupnih izletov s hecnimi pripisi ali kaj podobnega) kot pa verižice.

Bo pa hči jutri, ko gre zadnjič v življenju (šmrk) v vrtec, vzgojiteljicama podarila zvezdici, ki ju je sama naredila iz Hama perlic. Veseli se že ves teden :)

Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jun 2009 21:37

drejcek je napisal/a:

loni, tale link pa ne paše tu sem ...

[prismojeno]Drejček
Drejček, paše, paše, sem ravno s trodnevnega usposabljanja in nam je bilo včeraj zelo jasno povedano, da v isti koš pašejo tudi zdravniki in učitelji. Sicer je že Rimljanka napisala, ampak poudarjam še enkrat, Sama se moram kot javna uslužbenka velikokrat skoraj skregati, ker stranke ne razumejo, da darila pač ne smem vzeti, saj vem, da mamca zadnjič ni mislila slabo, ko je hotela meni in sodelavki dati 5 evrov za kavo, samo sem rekla ne. Gre za princip, katerega se imam namen držati in pri meni deluje že dobrih 10 let. Loni Makaroni

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

18. jun 2009 21:58

Pa dobro, a smo potem storili zločin ko smo v srednji šoli 10 let nazaj razredničarki kupili plišastega medveda, ko je šla na porodniško??? pa naj dodam, isti dan sem pri njej skasiral cvek, ki sem ga potem popravljal pri njeni naslednici?? ejga, ne me ...

Vse lepo in prav, ampak pretiravat pa res ni treba. Z ničemer, še najmanj pa z zakonodajo. Ker 100% drži, kot v firmi, da če ukradeš šraufe iz skladišča, greš v keho, če ukradeš pa celo firmo, dobiš pa nagrado in odpravnino.

Tako jaz še vedno vztrajam, da ga tule ni za biksat še z zakonodajo, ker res (po moje) nima smisla. Če učitelj, kot sodnik ali zdravnik ali pa pač kak drug strokovnjak, ki je zaposlen v javnem sektorju, pribrca skozi vse izobraževanje, pripravništva, izpite in na koncu še skozi državni izpit, brez katerega pač ne more v posel, je takemu človeku potrebno zaupati, da bo pošteno opravljal svoje delo. Drugače ga/je sploh ne rabimo. Kot tudi zakonodaje ne.

Je pa tako, da se dobro poplača z dobrim, slabo pa s slabim, in četudi bo nekoč nekdo zaradi parih klobas prišel s cveka na dvojko, bo prej ali slej v življenju moral plačati za to, pa čeprav bo to nekaj, kar sploh ne bo povezano s tem prekrškom in se bo dotična oseba spraševala "zakaj pa se je to moralo zgoditi meni, saj sem ja pošten/a?" Brez skrbi, vsak cikel pride enkrat naokrog

Namesto zaključka: človeku,ki je dobro opravil svoje delo, se je potrebno iz moralne dolžnosti nekako zahvaliti, čeprav je to dolžnost dotičnega/e. Roža, lastnoročno izdelan predmet, ki služi nabiranju prahu in stoji na polici, pliško, vsakemu svoje; nekaterim nekaj pomeni eno, nekaterim pač ne. Marsikomu pa se da solze izvabiti že z iskreno zahvalo in stiskom roke ali objemom čez rame. Nič ne stane, pa še z zakonodajo ni prepovedano

lp

Drejček

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

18. jun 2009 22:14

Vzgojiteljice v vrtcih, učiteljice v šolah... so plačane za svoje delo, torej za varstvo, vzgojo in poučevanje naših otrok. Za vse obrisane solze, drobne objeme, razumevanje, crkljanje, morebitno zagovarjanje pred drugimi učitelji in želja da skupaj z nami iz naših otrok naredimo kolikor toliko poštene in lepo vzgojene osebnosti pa nimajo cene. Tega se pač ne da plačati. In če nekaj ne moremo plačati je bistvenio priznanje, da spoštujemo trud, dobro voljo, delo.... Za izraz hvaležnosti ne potrebujemo dragih daril in vrednostnih bonov. Tu je bilo veliko dobri idej in mislim, da bo skoraj vsaka veliko več vredna kot verižica, vaze boni in kaj vem še kaj vse. Vedno ko nanese pogovor na darila se sprašujem, kdaj bomo začeli ceniti čas, ki si ga negdo vzame za to, da nas prreseneti z drobno pozornostjo. Vsi se zgražamo kako nimamo časa, ne cenimo pa časa drugih. Saj vemo nekaterih stvari se ne da kupiti, za vse ostalo pa.... patka

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

19. jun 2009 10:17

Ker je moja hči danes zadnji dan v šoli (nižja stopnja), sem šla zjutraj do razredničarke z namenom, da se ji zahvalim. Pa je bilo tam več učiteljic in nekako nisem vedela, kako naj to izpeljem. Na koncu sem ji rekla, da upam, da bo učila tudi mlajšo hči. Seveda je razumela pohvalo in je bila zelo vesela. Sva se dogovorili, da ko pridem po spričevalo, greva na kavo. Kaj pa vem, po dosedanjih izkušnjah mislim, da so učiteljice bolj vesele skromnega darila, pohvale in stiska roke, kot pa velikih (dragih) daril. Pri nas so otroci zbirali po 2€. trlica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jun 2009 12:13

S tem, kar je napisal drejček se popolnoma strinjam, zbodel pa me je tale stavek ( tako, kot pred kratkem nekaj podobnega pri moji dear lady friend, pa mimgrede, kje pa je, se že par dni se ni oglasila, a je že na dopustu ):

Je pa tako, da se dobro poplača z dobrim, slabo pa s slabim, in četudi bo nekoč nekdo zaradi parih klobas prišel s cveka na dvojko, bo prej ali slej v življenju moral plačati za to, pa čeprav bo to nekaj, kar sploh ne bo povezano s tem prekrškom in se bo dotična oseba spraševala "zakaj pa se je to moralo zgoditi meni, saj sem ja pošten/a?" Brez skrbi, vsak cikel pride enkrat naokrog.

Tudi s tem se sicer strinjam, vendarle Drejček, a to vnašamo prvine iracionalnega v naš racionalni materialistični svet? V 21-em stoletju?

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. jun 2009 12:34

slavi77 je napisal/a:
Ker,skupinica moje starejše hčere zaključuje z vrtcem(hči bo ostala še eno leto v vrtcu) so pri nas zbirali 20€ po otroku (24otrok). slavi77
Ja, a so čisto znoreli ti zbiralci denarja, al kaj? In mi tudi ne gre v glavo, da se jim tega glasno in jasno v obraz ne pove! Če imajo tisti, ki upajo fehtarit od staršev po 20 € polno rit vsega in ne pomislijo, da je toliko denarja za koga drugega tedenski gospodinjski budžet, jim je treba to pač povedat! In zaradi tega, ker nekdo ne more/težko izloči iz svojih sredstev toliko denarja za "frju", ni potrebno bit sram tega dotičnega, temveč onega, ki sploh upa na glas kaj takega predlagat, kaj šele pobirat!!! Ognjič

neznan uporabnik

19. jun 2009 12:34

Na, zdej te pa še tukaj srečam, Ežoj!? Življenje ni racionalno. Amen. Pa saj ti to veš! Tako občutljive duše (moške) pri tvojih letih so redke. Bi ti kar podelila medaljo za potrpežljivost na temle forumu.. kako znaš v kritičnem momentu obrniti ost nekam v vzporedno vesolje, da nikogar ne zadane.. No, saj z leti pride tudi modrost, hvalabogu. Se veselim sivih las in špeha na bokih. japaja

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

19. jun 2009 12:40

Sem učiteljica po poklicu, pa že dolgo ne delam več v prosveti, in ko prebiram to temo, .... Ne vem ... Nekatere bi kar objela, druge spet poslala nekam! Pa ne zaradi tega, ker bi bila za to, da se učiteljem kupuje darila, temveč zaradi odnosa ... Stavim, da gospa, ki meni, da je rožica v zahvalo podkupovanje, frizerki pusti "tringelt" ... Pa marsikomu drugemu tudi! Če od "mamce", ki je dvignila skromne prihranke, ne sprejme 5 evrov, je pa to higienično, ne pa nepodkupljivost .. Lepo vas prosim!!! Moj nasvet, kar se tiče daril, pa je naslednji: vse kar je več od rožice in izvirnih daril za spomin (tisto z odtisi rok je res prima) odsvetujem! Verjemite, učitelji res ne pričakujejo ničesar (vsaj, upam si trditi, 99% učiteljev). Pa radi se imejmo! Lep pozdrav sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti