Darilo za učitelje

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

11. jun 2016 16:28

181604

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. jun 2016 11:12

Zelo dober članek.

Ampak eksplicitno piše, da si finski šolski sistem prizadeva za enakost otrok v družbi. Pri nas je pa glavni postulat, da se moramo boriti proti enakosti za vsako ceno na vseh področjih (ker so se za enakost menda eni borili v tistih nagnusnih časih, ki se jih ne sme omenjati in nimamo nič z njimi, če damo kaj nase). 

Sonja

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

12. jun 2016 17:28

Uf, članek kar konkretno pretirava. Kot prvo bi rekla da je precej stvari subjektivnih. Mene v šoli naloge nikoli niso motile, motilo pa me je, da so vsi želeli s poukom začeti kasneje in imeti čim daljše odmore. Še vedno sem mnenja, da je boljše malo prej vstati, imeti manj odmorov in na račun tega pridobiti nekaj ur prostega časa v popoldanskih urah. Učiteljski poklic pa tudi na Finskem ni tako zelo ugleden. Študentje se tudi ves čas pritožujejo in veliko si jih mora kljub 400 eur štipendiji za vsakega študenta vzeti kredit (tam nekje 10 000 - 15 000 eur). Kar se tiče same kakovosti, pa bi rekla, da imajo predvsem veliko boljše zastavljen program in učbenike. Učijo jih veliko več, kot nas v Sloveniji, razlage pa so že v knjigi dovolj dobre, da za osnovno razumevanje praktično ne potrebuješ učitelja. Poleg tega ima (skoraj) vsak faks poleg splošne mature še sprejemne izpite, ki so zelo zahtevni.

 

Vir: pripravljam se na sprejemni izpit za študij medicine na Finskem.



the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 12. 2016 17:28

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

12. jun 2016 19:49

the tina  želim, da ti uspe.

Ava

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

13. jun 2016 7:21

Hvala :)

the tina

smeška  

član od: 12.12.2015

sporočila: 8

16. jun 2016 13:00

To ali kaj podariti učiteljem in vzgojiteljem ob koncu šolskega leta izhaja še iz prejšnjih časov, ko so se učiteljem in vzgojiteljem na koncu šol. leta nosila velika in draga darila. Moje mnenje je, da je to stvar posameznika in naj se vsak sam odloči, če bo kaj podaril ali ne in če bo ali bo to zgolj simbolična gesta, kot je naprimer vrtica z domačega vrta ali dražje darilo (zavedati se je potrebno, da obstaja meja, do katere lahko javni uslužbenci sprejmejo darilo, ne da bi ga morali prijaviti v dohodnino ali predati ravnatelju), pri tem pa ne odobravam tega, da se nekaj strašev spomni, da bodo kupili skupno darilo in tako na nek način prisilijo ostale starše, da prispavajo zraven, čeprav niso imeli namena darovati nič ali pa ne vsaj tako visokega znaska zneska.

smeška

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

16. jun 2016 13:10

Pri nam je bila navada na koncu šolskega leta zbirati denar in nato kupiti darilo za razrednika/-čarko.

Life is war against boredom~

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

16. jun 2016 15:25

smeška je napisal/a:
To ali kaj podariti učiteljem in vzgojiteljem ob koncu šolskega leta izhaja še iz prejšnjih časov, ko so se učiteljem in vzgojiteljem na koncu šol. leta nosila velika in draga darila. Moje mnenje je, da je to stvar posameznika in naj se vsak sam odloči, če bo kaj podaril ali ne in če bo ali bo to zgolj simbolična gesta, kot je naprimer vrtica z domačega vrta ali dražje darilo (zavedati se je potrebno, da obstaja meja, do katere lahko javni uslužbenci sprejmejo darilo, ne da bi ga morali prijaviti v dohodnino ali predati ravnatelju), pri tem pa ne odobravam tega, da se nekaj strašev spomni, da bodo kupili skupno darilo in tako na nek način prisilijo ostale starše, da prispavajo zraven, čeprav niso imeli namena darovati nič ali pa ne vsaj tako visokega znaska zneska.

smeška

Tudi jaz sem iz prejšnjih časov, pa se ne spomnim, da bi kdaj nosili neka velika in draga darila. Večinoma je bilo tako, da je kdo prinesel kakšen šopek, pa tisti s kmetov kakšno klobaso in mi res ni všeč takšno posploševanje. Tudi se starši niso dobivali, da bi en drugemu težili s tem, vsaj ne pri nas in v "tistih prejšnjih časih", če je s tem mišljen čas bivše Juge. Pri hiši imamo takšnega, ki opravlja učiteljski poklic, pa v dobrih 30 letih službe ni prinesel domov pozornosti večje vrednosti, ki bi celo sodila v dohodninsko napoved. Itak muj e največje darilo, da vsi opravijo letnik in večinoma se držijo tega, da ne nosijo ničesar, kar je tudi najbolj prav.

Če pa res kdo pozna učitelje, ki dobivajo in celo predlagajo draga darila zase (in za marsikoga je "drago" prispevati tudi 3 evre), potem kar z objavo imen in ustanov na dan. Pa naj se ve, kdo je to, ne pa kar na splošno natolcevat.

Ognjič

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

16. jun 2016 15:48

Ognjič, .

irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti