Kam z še uporabno ropotijo

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

tema odprta - 17. jun 2009 8:50 | ogledi: 2.441 | odgovori: 22

Pozdravljene!

Sem še iz prejšnega stoletja in se vsako leto lotim generalnega pospravljanja. Vsako leto ugotovim, da ne potrebujem nekaj krožnikov, skodelic....

"Kletni depoji " so že polni in ne vem, kam naj to dam. V kontejner pa teh stvari tudi ne morem vreč.

Druga stvar so oblačla. Zabojniki Humane so bili idealna rešitev.RK in Karitas imata skladišča odprta samo ob določenih urah.

Kako ve rešujete te težave?

bios

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. jun 2009 9:03

Evo, jaz imam isti problem, : ) lidka [sonce]

neznan uporabnik

17. jun 2009 9:05

Veliko večino "krame", torej uporabnih stvari, ki jih ne potrebujem, dam na portal podarimo.si. Tam sem oddala že čuda stvari. Poslikaj torej posodo ipd. in jo daj online - zagotovo se bo našel nekdo, ki mu bo prišla zelo, zelo prav. jancka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

17. jun 2009 9:13

Kaj ti pa to pomeni: "Sem še iz prejšnjega stoletja..."

 

Še zadnji ptiček, čeprav je že pravi orel, se odpravlja iz mojega gnezda, zato tudi sama imam te dni  pospravljalno in odstranitveno akcijo. Srajce, hlače, majčke..., ki so stale v omari več kot dve leti sem dala v vrečko, ki sem jo postavila na dvorišče ob kontejner za smeti. Ne boš verjela, ni stalo niti 15 minut, vrečk ni bilo več. Sem prav vesela, če sem komu ustregla.

Isto sem naredila s čevlji.

Danes nadaljujem...

 

Pozdravček!

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. jun 2009 10:07

sama sem pospravljala enkrat februarja,.. oblačila,obutev,nekaj posode,monitorje,električne še delujoče aparate,... poklicala sem na karitas in gospa je sama prišla s svojim avtomobilom in vse tudi odpeljala,... torej jih mogoče pokličeš,če imajo svoj odvoz,.. anaeva

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jun 2009 10:16

po mojem res najbolje da daš na podarim.si . mi na srečo imamo veliko odlagalnih sob (jojmene) kamor to zbašemo.. sam enkrat bo pa konc!. je pa mogoče čas da swe malo zamislimo, zakaj kupujemo novi aparat npr. če stari še deluje.. pa zakaj skos ene nove stvari? hmmmm bannanna_v_slo ;)

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

17. jun 2009 11:37

bannanna en recimo kar pameten odgovor je, varčevanje! Moj star bojler (25 let) porabi toliko kot danes porabijo vsi aparati skupaj, enako hladilnik ali pomivalni stroj. Itak da se ga menja. 75 € elektrike na mesec (+ obračun 120€) zaradi teh treh elementov se mi zdi tudi velika neumnost ane? ycrna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jun 2009 13:21

Če bi prišteli porabo energije IN materiala za nove stroje (in prevoze,......za VSE, kar se tiče novih strojev), bi se najbrž izkazalo, da so stari varčnejši (čeprav ne za naš žep neposredno.... N ata del ne pomilsi zlepa kdo......

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

17. jun 2009 13:33

Hm, mi smo pred kratkim zamenjali bojler. Stari je ogreval vodo s pomočjo kurilnega olja, novi je na elektriko. Ko je prišel račun za elektriko, smo bili izjemno presenečeni, saj je novi bojler za ogrevanje vode cel mesec porabil piškava 2 € elektrike. Ker prvi položnici nismo verjeli, smo počakali na naslednjo in še naslednjo .. pa se je poraba dvignila samo za 2 € (plačujemo sprotno porabo energije). Hiter izračun je pokazal, da bomo na letni ravni na ta račun prihranili za 500 € kurilnega olja. Jasno je, da se bo investicija v novi bojler zelo hitro amortizirala. Stari bojler pa je romal na reciklažo. Če bi tako ravnalo več ljudi, bi krepko razbremenili okolje in privarčevali precej denarja za ogrevanje. jancka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jun 2009 16:19

oh ja, to definitivno. sam se mi zdi da pri večini aparatov ne gre za to bannanna_v_slo ;)

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

17. jun 2009 17:24

joj ko bi jaz imela tolk poguma, da se bi ločila od kar nekaj cunj, ki jih že nekaj časa nisem oblekla, pač pospravim nazaj v omaro rekoč - za enkrat oblečt bo še dobro! Pa tisto, da bom shujšala.... Pa da ne boste mislile, spomladi se že imela eno akcijo, k sreči sem imela odvoz takoj, drugače bogve kaj bi mi romalo nazaj v omaro. Ja omare so se kar lepo spraznile, a še vedno premalo, še ene dve ali tri akcije pa bo mogoče še šlo. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti