Katera roža je to?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jun 2009 12:12

Vedela sem,da je povezano s poročnim šopkom. Nekatre rože imajo videz modrih, vendar so potem v resnici vijolične. Modre so tudi anemone, če jih je zdaj kje dobiti.

Jaz sem vedno sanjala, da bi imela v poročnem šopku ciklame ( korčke ), ali pa šmarnice. Ampak to je povezano z letnim časom.

Pred leti sem imela idejo, da bi imela rože na vrtu samo v beli in modri barvi. Takrat sem tudi pregeledala izbor modrih. Nekako imam občutek, da je modra barva pri cvetovih precej redka.

Na oknih imam leto rumeno tungergijo in modro lobelijo. Zares je modra. Mogoče bi kaj pomagalo.

Se mi pa zdijo plavice v kombinaciji z rdečimi maki, ali pa z ivanjščicami dobra ideja.

F r i n a

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. jun 2009 12:34

"Travniško Ivanjščico" je možno "pobarvat" v modro. Sin je delal v šoli zanimiv poizkus: v vodo (cca 2dcl) zliješ eno "bombico" od nalivnega peresa in naslednji dan je rožica modre barve. Intenzivnost barve prilagajaš s količno dodanega "črnila".

Poizkusi, mogoče ti bo všeč...

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 16. 2009 12:34

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

16. jun 2009 13:16

Bila sem pred leti na poroki, kjer je tudi bila modra v ospredju, seveda zraven bele. Nevesta je bila v beli obleki, sanjarila je o šopku iz spominčic, vendar so te neuporabne za šopek, ker hitro ovenejo, kljub temu, da je bilo v začetku maja. Šopek je potem bil iz belih vrtnic, vmes pa v modro pobarvan šlajer in je super izgledalo in se fino podalo k ženinovi modri kravati. V tvojem primeru se mi zdi plavica še najboljša izbira, vendar svetujem, da preveriš obstojnost v šopku - ker je razlika ali je na dan poroke zunaj 20 ali 30+ stopinj. Sama imam izkušnjo svoje poroke na en tak vroč dan in sem takrat tudi veliko preučevala, katere rožice v šopek - ampak sem imela toliko lažjo nalogo, ker sem izbirala rožice v rumenem, ki jih je res veliko. tigris

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

16. jun 2009 14:54

Punce, hvala za trud in vse nasvete. Kot trnutno kaže, bo hortenzija modra in kombinirana z belimi vrtnicami, na tale način: http://www.kvetiny-hortenzie.cz/fullsize/svatby/ Ste pa natrosile kup dobrih idej, ki bodo še kdaj prišle prav. Vsekakor bom že zaradi firbca poskusila pobarvati ivanjščico s črnilom, kot je napisala silva :). Lep dan vsem! korenckova

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

16. jun 2009 18:49

Poskusi pri zeliščarju Majesu. Njigova kmetija se imenuje PLAVICA in vem, da jih goji. Poiščeš jih lahko tudi na Google. LP vdolin vdolin

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

30. nov 2016 15:12

pozdravljene,

prosim za pomoč- katera roža je to? Mene najbolj spomnja na neke vrste Draceno

anibas

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. nov 2016 15:16

Nimam pojma ampak moje rože imajo vse isto ime: šavje.

jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. nov 2016 15:19

Ognjič je napisal/a:
jade je napisal/a:

Nimam pojma ampak moje rože imajo vse isto ime: šavje.

jade

 jade, jaz te pa kopiram že veliko let, dodala sem le še dračje zraven 

anibas, ne zameri temu štosiranju, itak bo rimljanka videla tvoje vprašanje in ti odgovorila, ali pa katera druga, ki se na šavje in dračje spozna.

 

Ognjič

 

Ognjič

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. nov 2016 15:21

Tistale na sliki bo Yucca.  Ali spada med dračje ali šavje, pa ne vem 

Cila

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

30. nov 2016 18:44

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti