Je to mačja bolezen?

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

tema odprta - 14. jun 2009 23:06 | ogledi: 3.263 | odgovori: 9

Moja hči je danes popoldan dobila vročino in sicer 38,5. Nič ni bruhala, samo slabo se je počutila, zvečer ko sem jo tuširala, pa sem opazila pod vratom, na hrbtu in na čelu oz.že v lasišču, rdeče fleke, ki so sicer gladki in se nič ne luščijo. Prebrala sem, da se pri mačji bolezni lušči koža, nikjer pa ne piše, če je vročina tudi spremljevalec. Mi kdo lahko to razloži kako je s tem? Če bo še jutri tako, bova obiskale zravnika.

LP,Rmeli

Rmeli

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jun 2009 23:31

Če sumiš na mikrosporijo, je prav da gresta s hčerko k zdravniku. Ker je to glivična bolezen, ji bodo predpisali antimikotik - verjetno kar mazilo, ki ga boš morala po navodilih na prizadeta mesta nanašati, dokler obolenje ne izgine. Tule je vse opisano:

http://www.zzv-kr.si/Content.aspx?page_id=74

... čeprav vročina pa res ni nikjer omenjena. Res najboljše, da jo pregleda zdravnik.

Mojca

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jun 2009 23:35

A misliš mikrosporijo? Kolikor vem, mikrosporija ne povzroča vročine. V redkih primerih vročina spremlja toksoplazmozo (tudi to bolezen povezujejo z mačkami), ampak potem ne vem, od kod izpuščaji. Jaz bi jo peljala k zdravniku, že zaradi visoke vročine. Vso srečo! RadaJem

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

15. jun 2009 9:29

Hvala za informacije. Vročina je sicer izginila, spuščaji pa so dobili tisto obliko kot je opisano, tako da grav vseeno k zdravniku. Lep dan, Rmeli Rmeli

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jun 2009 12:02

Sama nisem imela vročine. Dobila sem zdravila in kremo.Kako je sedaj ne vem,ker je to bilo okrog leta "91". Sta pa starša imela kar nekaj obiskov zaradi tega.Mislim,da teh obiskov sedaj ni več. Aja,pa zdravila sem jemala skoraj 4 mesece. anaeva

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

15. jun 2009 17:52

če je res mačja bolezen, je kar precej trdovratna. Pri sosedu so jo imeli že kar nekaj let nazaj, kolikor se spomnim, da je bila potrebna izredna higiena, da se ni flek prenesel še naprej , pa tudi veliko obiskov pri zdravniku je bilo potebno, pa če se prav spomnim, še v šolo ni bilo treba. anitram1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jun 2009 18:16

anitram1 je napisal/a:

pa če se prav spomnim, še v šolo ni bilo treba. anitram1

 Ja, po moje bi pa rajši izbrali šolo in nemikrosporijo.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jun 2009 18:25

torej,jaz sem hodila v šolo in kasneje tudi v službo,sem imela fleke na nogi. Sestra je imela na licu,vendar je ravno tako hodila v šolo,opravičeno pa je imela telesno vzgojo. anaeva

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

15. jun 2009 19:18

Se javljam, da povem, da ni mačja bolezen ampak gre za neko alergijo. Ko sem omenila mačjo bolezen, je rekla, da je lahko alergična na kaj v tistem prostoru, kjer je bila z mačkami. Zato morava jutri v laboratorij. Da pa je imela vročino, kaže da ima malo vneto grlo.Čeprav ni nič jamrala za grlo. Bomo videli kaj bo jutri, danes je zaenkrat dobila samo klaritin. Hvala, lep večer vsem skupaj. Rmeli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti