Čičerika

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 28. maj 2003 8:31 | ogledi: 19.169 | odgovori: 10

NUJNO POTREBUJEM RECEPT ZA KAKŠNO DOBRO ENOLONČNICO S ČIČERIKO

OZIROMA NASVET, KAKO JO ŠE LAHKO UPORABIM.

MALC

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

28. maj 2003 9:03

Uporaba je zelo enostavna. Kjer koli gre fižol,grah ali kaka druga stročnica je lahko kuhana čičerika. Lahko pa tudi naredite namaz za na kruh. Marinka Pečjak

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

28. maj 2003 9:57

Jamie ima recept za čičerikino enolončnico. Sem jo že probala in je res dobra. Bom prepisala recept. Jaz bom pa danes delala ocvrtke iz čičerike iz Grške kuhinje. Bom jutri še to napisala, sploh, če bodo dobro ratali. Pa še ena ideja. Čičeriko skuhaj, pa ne preveč. Dobro odcedi in popeči v pečici ali na pomaščeni ponvi in potresi s soljo in čilijem v prahu (pač po okusu). Krasen prigrizek za k kakšnem pivu ali pa kar tako. Kaja

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

28. maj 2003 11:44

tudi sama sem kuhala to enolončnico s čičeriko in porom, zelo je dobra, postregla sem jo s popečenimi kruhovimi kockami. Sama semnapisala en recept za čičerikino solato, objavljeno med recepti, poskusite, morda vam bo všeč.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

28. maj 2003 12:26

Meni je zelo všeč houmus, to je čičerikin namaz, ki izhaja iz bližnjega vzhoda. Potrebuješ: kuhano čičeriko limonin sok sezamovo olje oz. sezamovo pasto nekaj strokov česna jedilno olje poper sol Vse skupaj zmešaš v mazavo pasto in to je to. Olje dodajaš dokler masa ni dovolj mazava. Ostale sestavine pa po okusu. Če te moti zadah po česnu, ga lahko rahlo prepražiš ali pa uporabiš česen v prahu. Sezamovo olje je potrebno dodajati pazljivo, saj je zelo aromatično. Pa tudi čili v prahu ne bo škodoval. Jaz ga dodajam z veliko žlico. :) lp Vlado

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

28. maj 2003 13:54

Mmmm, na humus sem pa čisto pozabila. Čičerika je res ena uporabna stvar, pa tako malo se jo uporablja. Kaja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. maj 2003 14:14

VSEM, KI STE SE ŽE IN VSEM TISTIM, KI SE ŠE BOSTE OGLASILI NA TO TEMO, SE NAJLEPŠE ZAHVALJUJEM - MISLIM, DA SE BO ČIČERIKA VEČKRAT ZNAŠLA NA NAŠEM JEDILNIKU. MALC

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

29. maj 2003 6:53

Evo mene. Čičerikini polpeti so odlično uspeli. Količine za 4 osebe: 30 dag čičerike čez noč namočiš. Kuhaj v ekonomu 20 minut. V multipraktiku zmelješ čičeriko z nekaj žlicami vode od kuhanja v gladko kašo. Dodaš eno stepeno jajce in tri žlice moke z noževo konico pecilnega praška. Soliš in popraš. V ponvi na olivnem olju prepražiš sesekljano čebulo, da zarumeni, dodaš česen in žličko kumine in dva lističa svežega nasekljanega žajblja. Pražiš še nekaj sekund, da česen zadiši. Mešanico streseš v maso, dodaš nasekljan peteršilj in sestavine dobro premešaš. Oblikuješ majhne polpetke, jih povaljaš v moki in ocvreš. Zraven pa paše kakšna velika skleda solate, pa je za kosilo čez glavo dovolj. Recept za enolončnico pa še dobiš. Kaja

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

30. maj 2003 10:52

Pa še čičerika bi naj bila edina stročnica, ki ne napenja. Kakor koga Sycia p.s. mene bi pa še zanimalo, katere začimbice bi predlagali, da bi dala v čičerikino "pašteto", da bi imela bolj okus po mesni pašteti Sporočilo je spremenil(a) sycia dne 30. maj 2003 10:54:11

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

30. maj 2003 11:54

, da bi imela okus po mesni pašteti. Težka bo. Meni zelo paše zraven rožmarin.Pa malo več soli in popra, da je bolj pikantno.Ko smo pa še vedno pri čičeriki, polpeti so naslednji dan hladni še boljši. Napenja pa dejansko ne. Kaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti