Pravi kitajski porcelan čajni set

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 10. jun 2009 13:21 | ogledi: 4.694 | odgovori: 4

Hojla!

Mi prosim lahko pomagate, kje kupiti pravi originalni čajni servis.Na dnu posodice mora biti vidna glava kitajke.Posodica mora biti prozorna če jo obrnež na svetlobo.Rada bi kupila tisto pravo ne kar nekaj.Za dane informacije se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

mijamarija

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

10. jun 2009 13:41

Včasih so take skodelice prodajali v čajnici Cha v Ljubljani. Poglej, če jih imajo še vedno, oziroma povprašaj, če ti jih lahko naročijo.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jun 2009 14:36

Še vedno jih imajo v Cha v stari Ljubljani, vsaj tik pred novim letom so jih še imeli - pa sploh je to klasika pri njih, mislim, da je vedno na zalogi, samo niso vedno razstavljene. Sicer pa se na dnu vidi glava gejše, te pa so japonke:) (kitajci in japonci so namreč precej občutljivi na to;), da ne bi kakega obiska užalila, če bi slučajno prišli k tebi;) Moja starša pijeta čaj samo iz teh skodelic, ker ima baje čisto drugačen okus. Tako da jih vsaki 2 leti kupujem, kadar se pač razbijejo...

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

12. jun 2009 13:24

Hojla! Super jutri germ v Ljubljano,mislite to čanico ki je v bližini magistrata. LP. mijamarija

neznan uporabnik

12. jun 2009 14:34

V bližini Šuštarskega (Čevljarskega) mostu. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti