"ječmenček" na očesu

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 10. jun 2009 9:47 | ogledi: 17.920 | odgovori: 19

Mojemu možu se je naredil ječmenček na očesu....zaenkrat smo spirali s kamilico, pa se mi zdi da je še bolj natečeno...s čim naj mu to pozdravim?

Aja....gospod niti pod razno da gre k zdravniku..... :SSS

Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jun 2009 9:58

Jaz sem imela zdajle ene 14 dni otečeno, potem se je končno naredil ječmenček, tak zelo majhen. Sem ga predrla včeraj, danse sem že BP. (saj se prej tudi ni opazilo, ker sem tok napackana)... To je tako, kot mozolj, pač, samo mora ven. Počakat. Morda kakšni obkladki zvečer. Če pa je ječmen velik, pa nujno k zdravniku. Vem, je ena kolegica imela ogrooomnega, je bila doma na bolniški... lidka [sonce]

nemo  

član od: 31.3.2007

sporočila: 83

10. jun 2009 10:02

moja hći ga je imela.zdravnica je preporočala tople opkladke in je pomagalo. nemo

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

10. jun 2009 10:46

preverjeno na otroku. TOpel obkladek(termofor, če tega ni steklenica s toplo vodo) pospeši vnetni proces.Na vrh pa še antibiotične kapljice ali še boljše mazilo za oko Dexametazon ali kaj sorodnega. Srečno z modelom,ki ne mara zdravnikov.Pa veliko zdravja vam želim:)))) krasjana73

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. jun 2009 11:08

Ječmenček je bakterijska okužba. Zorjenje se pospeši z gretjem tega predela, najlažje to narediš tako, da skuhaš jajce, ga zaviješ v krpo, potem pa na oko (kuhano jajce dolgo oddaja toploto). Krpo po tem obvezno zavrži ali operi v zelo vroči vodi. Lahko pa gre tudi za zamašeno lojnico, ki jo je včasih potrebno zdravniško sanirati. Skratka, če je ječmenček, bo v nekaj dnevih počil in se pozdravil. Pa naj se upre praskanju, da okužbe ne razširi še na ostale predele. fresh

neznan uporabnik

10. jun 2009 11:26

Jaz pa poznam en čarovniški trik samo ne upam povedat. Res. Bistvo je pa v tisti "Baba, lažeš!!" V življenju nismo imeli ne jaz ne ostali v območju mojega srčnega radija nikoli ječmenčka, tudi ko se je že pojavil, je do jutri zjutraj izginil. To staro foro sigurno še kdo drug pozna in naj jo pove, da ne bom venomer samo jaz nekaj solila.. Aja! Ta drugo bistvo je pa v tem, da moraš 100% verjet. (sam ne mi zdej s tem placebo učinkom ) japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jun 2009 11:42

šjorca je napisal/a:
Mojemu možu se je naredil ječmenček na očesu....zaenkrat smo spirali s kamilico, pa se mi zdi da je še bolj natečeno...s čim naj mu to pozdravim?

Aja....gospod niti pod razno da gre k zdravniku..... :SSS

Vesna

Ježeš, šjorca, pa saj ni fazon v ječmenčku. Možek ima zdaj priliko, da je malo ubogi in bi se rad malo smilil in bi rad malo ckrljanja, samo ne tega okoli govor't, ker se za velike fante ne spodobi, da bi se malo ckrljali. Če bi bilo kaj hudega, bi že šel k zdravniku. Ker pa ni, je pač v fazi ranjnega junaka v domači oskrbi (ponavadi kakšni stokilaši stokajo ob prehladu, ječmečkih, oteklih gležnjih in podobnih neterminalnih in drugače benignih stvareh). Lepo človeku kaj toplega na predel oči. Tisti famozni gel, ki ga bodisi hladiš bodisi greješ, zavit v njegovo najljubšo cunjico iz otroštva (valda ti je tašča dala najljubšo brisačko, ki jo je uporabljal pri dveh letih, mar ne?) in naj stoka na kavču. Ti pa malo okoli skači, vsake toliko časa poglej, kaj je z učem in če greš v bližino, svetujem oprijeto majčko in kvalitetno linžerijo. Fantje so vizualni tipi in ti povem, da kvaliteten modrc še bolj pospeši zorenje ječmena kot topel obkladek Vendelina jr.

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

10. jun 2009 11:56

Dobro povedano...."stokilaši" stokajo že ob majhnem prehladu, o bolečinah v trebuhu...in oh in ah...uboščki. Tako so težki takrat, da jih človek več ne more poslušati. Joj prinesi mi čaj, prinesi mi tabletko, prinesi mi mokro brisačo, prinesi mi odejo...presneto, kdo pa meni kaj nosi ko sem bolana..no niti ne zahtevam, si naredim rajši vse sama, saj preden bi mi kaj prinesel bi prej ozdravela. No da ne bom samo negativno govorila prek njih...pa vmes prinesejo tudi kakšno skodelico čaja, a ne.... Moram pa povedati, da mi vsaj sin prinese in skuha čaj, čeprav ga ne prosim. Moj srček mali. bisagolf

neznan uporabnik

10. jun 2009 12:03

Včasih je pa bolje, da ti ne nosijo priboljškov v posteljo.. si je bolna žena zaželela v mehko kuhano jajce in je rekel mož "seveda draga, ni problema, takoj bom, zate vse..." Pol ga ni blo eno uro od nikoder. "Ljubček, kaj je zdaj, si obljubil v mehko kuhano jajce." "Še malo, draga, evo vsak čas bo..! Sam ne vem no, nikakor se noče zmehčat, pa že pol ure vre na štedilniku...?" No, niso vsi tako ustrežljivi, nekateri so zelo razumevajoči in grejo rajši ven, ker vejo, da rabiš mir. japaja

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

10. jun 2009 12:26

hahaah...sem se nasmejala Vendy-nemu spisu, kot vedno......ampak je prav tako kot je napisala ......poleg ječmenčka pride v obzir seveda še praskanje po hrbtu in podobne zastonjkarske storitve.... Je pa verjetno ta ječmen baziran bolj na psihi...imamo namreč 6 dni starega sinčka in se je ječmen verjetno naredil od sile da bi bil prikrajšan.....tako da zdej jočeta oba...oz. foter bolj ;) ...pa ne okol govort ... LP Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jun 2009 13:37

šjorca, čestitam, za ta 6 dni star podatek pa nisem vedela....skladno s tem tista varianta z linžerijo še kakih pet tednov totalno odpade. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti