Sezam

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jun 2009 10:01

Mlad krompir zapečeš, izdatno posuješ s sezamom in še malo zapečeš. lidka [sonce]

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

11. jun 2009 10:15

Sezam dobiš na Vrhniki nasproti picerije Botra v trgovini s sadjem v rufuzi. Tam je po moje najcenejši. Lp prozman

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. jun 2009 6:37

Tudi sladica se lahko naredi:najprej se sladkor karamelizira in se doda sezam zraven še zmleti orehi in dobimo "orasnice".Maso še vročo dam na pooljito površino in na hitro oblikujam palčke ali katere druge oblike . golubić

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

14. jun 2009 9:07

Sezam se dobi tudi v Millerju. linolina

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

14. jun 2009 11:21

golubić je napisal/a:
Tudi sladica se lahko naredi:najprej se sladkor karamelizira in se doda sezam zraven še zmleti orehi in dobimo "orasnice".Maso še vročo dam na pooljito površino in na hitro oblikujam palčke ali katere druge oblike . golubić
Živjo, dve vprašanji imam v zvezi s tem receptom. Sama sem že nekajkrat poskusila narediti kaj podobnega, kot so sezamove ploščice, ki jih kupiš v trgovini (npr. od alnature), pa je po eni strani problem to, da so vedno zelo trde (čeprav sem probala že z dodatkom limoninega soka, ali pa medu in ječmenovega slada), po drugi strani pa jih je nemogoče oblikovati, ker je karameliziran sladkor tako vroč, ko pa ni več vroč, je pa že strjen... Lahko malo bolj podrobno opišeš, kako "na hitro" oblikuješ palčke? Hvala! Lp. perpetua

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. jun 2009 13:24

Na eden manjši pladenj dam čisto malo olja, naredim "orasnice" in jih zlijem na pladenj.Še malo oblikujem z leseno žlico da dobim pravokotnik 25x17 cm(veličina pladnja) debeine 0,5cm.Z nožem jih zrežem tako da dobim palčke 17x2cm.Potrebno jih je čim prej zrezati ker če se bojo začele ohlajat že pokajo.Obvezno jih moram ,takoj ko jih zrežem dati narazen.Zavijem jih v folijo ,lahko se obdržijo cel mesec.Verjetno še več samo pri nas smo jih imeli najdalj 1 mesec. Te ploščice ki jih jaz delam so tvrde.Poskusi,upam da sem kaj pomagala ,če kaj ne razumeš vprašaj. golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti