Močno vneto grlo

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. jun 2009 7:43

Bravo Črnica! proxima je dobro napisala. Jaz sem otrokom ob angini vedno dajala dosti sladoleda za lizati. Ni več tako bolelo. Pa rada sta pila po požirkih močno ohlajen metin čaj.

Jaz že zelo dolgo nisem imela angine, ker so mi kot otroku odstranili mandlje. Ko me pa kaj postuže v grlu, pa grgram Faraonovo olje in potem grem jest sladoled. Nikoli se ni še nič resnega razvilo.

Kyara

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

13. jun 2009 8:50

kaj pa Propolis? Jaz ga ponavadi uporabljam s sladkorjem , vendar že na začetku, ko začutim, da me boli grlo. Vzamem žličko sladkorja in nakapam 20 kapljic, potem pa se kar vležem, da se mi v ustih počasi topi. anitram1

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

13. jun 2009 10:09

Kyara kakšno je to Faraonovo olje?Nisem še slišala zanj. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

13. jun 2009 11:05

vanilija ti bom kar jaz odgovorila--zelo dobro je Faraonovo olje res preizkušeno,pri nas doma ga uporabljamo,če koga boli glava ali grlo pa če te mogoče boli križ,vglavnem pri nas ga redno uporabljamo nicol

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

13. jun 2009 15:20

Kje pa se da dobiti?Nisem se še kje zanimala,pa bom kar tu vprašala? Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

14. jun 2009 10:06

hčerka ima vnete oči. Gnoj ne teče, ima pa malo zatečeno veko in vse jo srbi. Dosedaj smo vedno oči izpirali s kamilicami, sedaj pa po celem spletu berem, da čimbolj stran od kamilic. Kako si naj potem pomagam? Hči je stara 9 let. kleo

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jun 2009 10:55

K zdravniku, ker ne veš, kaj je vzrok. Če ji je veka zatekla, je možno, da je kaka alergija. Oči so le oči, tako da se jaz ne bi igračkala doma. RadaJem

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

14. jun 2009 11:02

Tudi jaz sem slišala,da naj bi kamilice prej škodovale kot pomagale pri težavah z vnetjem. Moj mož je imel ne dolgo nazaj enak problem in mu je pomagalo le to,da si je skuhal žajbelj in nato hladne obkladke na oko. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. jun 2009 22:35

Meni je zdravnica rekla naj oči spiram s kamilicami, svakinja tudi zdravnica pa me je vprašala, kdo mi je to svetval, da s kamilicami pa ne, naj s prekuhano mlačno vodo?

Izkušnje od doma: mi pa smo skozi doma na tak način pozdravili vnete oči.

Vsakič izvem kaj novega.

Baje naj bi pomagalo: veliko masaže v kotčku očesa.

marelica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2009 11:47

Si mislim takole: v enih se pač oglašata "teta Pehta" in "pater Ašič" in bi bili radi zeliščarji in bi na vsak način radi dokazali, da zmorejo kaj zdraviti in popraviti. Kdor ima tak poriv, naj se, ukvarja s poškodbami tipo žulji na nogah, manjše opekline, ko se z roko zadeneš ob mrežo v pečici in podobne stvari....ker so to tako minorne poškodbe, da si človek ne more kaj posebej škodovati. Medtem pa se z očmi bolj spoštljivo dela. To preprosto ni organ, na katerih bi neizdelana "teta Pehta" malo trenirala samozdravljenje. Malo pretopli obkladki ti naredijo hudiča in pol na vekah in solznicah. Ker se potem oko ne vlaži tako, kot je potrebno, se naredi prostor za vse možne bakterijske in virusne okužbe, ki jih potem do nadaljenjega odpravljate s kremicami. Tudi je že marikoga nekaj ves čas peklo v očesih in je po nekaj dneh "spiranja s kamilicami" pristokal do okulista in so mu našli kak trd delec, ki je priletel v oko.... My point is, če ima kdo težave z očmi, pa naj gre vendar k okulistu! Tudi h zasebniku v optiko. Pa tudi, če strošek pregleda komu v teh časih pomeni velik strošek. Poškodovano oko je še vedno dražje. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti