Močno vneto grlo

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

tema odprta - 9. jun 2009 22:26 | ogledi: 21.557 | odgovori: 35

Pozdravljene!

Prosim pod nujno, svetujte mi s čim naj oblažim bolečine pri požiranju oz. pri vnetih mandljih, sem danes popoldne dobila ospen 1500 pa bo prijel šele čez dan dva, lekadol ne pomaga,prosim za nasvete. Tako zelo boli ,,,, da sline raje izplunem kot da bi jih pogoltnila, govoriti tudi ne morem,če pa že se sliši kot da mam polna usta.

Hvala!

Črnica

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

9. jun 2009 22:31

Mene je ponavadi mami silila z grgranjem čaja iz žajblja (razlog zakaj ga danes ne maram :S ) al pa gregranje propolisa. To čimvečkrat na dan. Petya

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

9. jun 2009 22:34

Poskusi z obkladki. Pomaga obkladek z jabolčnim kisom, če tega nimaš, pa poskusi s krompirjem. Menda pomaga, no ja - škodi gotovo ne. Skuhaš dva ali tri cele neolupljene krompirje, jih zaviješ v krpo in z roko zmečkaš. Ne čisto do pireja :) To si oviješ okoli grla, vroče kolikor še lahko zdržiš in pustiš da se ohladi. Moj mož to vedno počne in pravi da pomaga, sama še nisem poskusila, ker -hvala bogu- že dolga leta nisem imela angine. Issi

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

9. jun 2009 22:41

tudi jaz ti zelo priporočam grgranje žejbljevega čaja. Tudi mene je danes grlo peklo, pa zgleda, da me je premalo, ker sem bila prelena skuhati čaj, sedaj se mi ne da, pa rajši skačem po internetu, saj spati ne morem , ker me tako čudno peče , da ne morem sline pogoltniti. Bom pa jutri grgrala toliko bolj. Meni je doslej še vedno pomagalo. kleo

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

9. jun 2009 22:49

Šibam kuhat žajbelj, potem bom poskusla še z obkladki s kisom, propolis sem pa že poskusla, ampak je bilo še dosti huje, ker se mi zdi da imam že krvave ranice po mandljih Črnica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. jun 2009 23:07

Ospen bo prijel prej kot v dveh dneh, če gre za streptokokno angino. Če en lekadol ni pomagal, mirno vzemi dva (ne vec kot 8 v 24 urah, kar je priporocena najvecja dnevna doza, in ce so bolecine kljub temu se vedno hude, naj ti predpisejo mocnejsi analgetik). Z vrocimi obkladki si bos po mojem oteklino in vnetje samo se poslabsala, prav tako z grgranjem. Raje po pozirkih pij mrzel metin caj (meta ima nekoliko analgeticnega ucinka) ali pojej kaksno zlico sladoleda ali sesaj ledeno kocko. Ce bos imela po 24 urah se vedno glas, kot da bi imela polna usta krompirjevega pireja, moras nazaj k zdravniku. lp, proxima

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

9. jun 2009 23:15

Proxima,saj sem vzela po 2 lekadola naenkrat, pa ne prime, zdravnica mi je predpisala naprosyn, sem vzela enega pa tudi nič. Nasmejala si me pa do solz, tako točno si opisala moje govorjenje. Poskusla bom še metin čaj insladoled čeprav me je kar strah novih bolečin , ampak bolj pa že ne more bolet.Noč bo še dolga ob takih bolečinah itak ne morem spat. Hvala vsem! Črnica

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

9. jun 2009 23:32

Jaz sem ob zadnjem grlobolu - takoj, ko sem začutila, da me boli - poskusila štos s skuto in ne boš verjela - pomaga. Če ne veš o čem govorim: na krpo namažeš pretlačeno skuto - da je bolj mazava lahko dodaš malo mleka, in krpo z namazano stranjo položiš na vrat. Pritrdiš jo s suho ruto in čez cca eno uro, ko se skuta posuši, ponoviš vajo z novim namazom. LAHKO noč! karlinka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jun 2009 6:38

Angal

Lp

cervus

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

10. jun 2009 7:40

Pomaga tudi grgranje joda razredčenega z vodo! To mi je povedala otroška zdravnica,na katero sem slučajno naletela, ko sem s hčerko skoraj vsaki tretji mesec hodila k zdravnikom, ker je imela tako pogoste močne angine. vedno so ji predpisovali antibiotike. Ko je v kartoteki to videla, je rekla če so nori, saj otrok ne more dobivati tako pogosto tako močnih antibiotikov. Takrat nama je povedala za jod. In res je zelo pomagal. Kasneje, kadar jo je začelo pikati po grlu, je grgrala jod in marsikatero angino ji je preprečil. lp baška

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. jun 2009 9:09

elaphus je napisal/a:

Angal

Lp

cervus

 

Pri nas ga svetujejo poleg antibiotikov!

 

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti