Evropa danes

neznan uporabnik

tema odprta - 9. jun 2009 20:23 | ogledi: 1.512 | odgovori: 9

minule volitve za evropski parlament so pokazale eno zanimivo sliko. pri vseh strankah so bili nosilci liste moški,kako je to mogoče ob tako sposobnih ženskah,ki jih v dobeni stranki ne manjka.pa lep pozdrav-

hmm

Temo je spremenil(a) WRAN51 dne 9. jun 2009 20:25

Temo je spremenil(a) WRAN51 dne 9. jun 2009 20:39

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. jun 2009 20:25

Ker smo za Evropo presposobne !!!!!!!!!!!!!!! ursa40

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jun 2009 23:47

Pravzaprav si hotela reči prepametne. Loni Makaroni

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

10. jun 2009 7:51

Ko mi kdo sarkastično pripomni, zakaj ne grem v politiko, glede na to, da imam toliko za povedat, vedno pravim, da sem čisto prepametna in prenačelna, da bi šla v politiko :) Gigi_84

neznan uporabnik

10. jun 2009 8:05

Če bi bila žleht (kar nisem bi rekla, da se jih vsaj na tak način znebimo.. Sposobnih moških namreč. No, pa ne bom tega rekla. japaja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jun 2009 8:33

Moje videnje vsega je čisto drugačno. Pa boljše, da sem tiho, ker bo spet frlelo perje... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jun 2009 8:47

V bistvu je wranu tokrat uspelo dobro vprašanje. Ki zahteva širši odgovor: 1. Volitve v evropski parlament pomenijo za Slovenijo dvakratni volilni problem. Ker se izvoli samo sedem poslancev (po sprejetju lizbonske pogodbe jih bo osem), pomeni, da bo zaradi volilnega sistema šlo veliko glasov v nič in da je treba zaradi tega zbrati minimalno 9% glasov, če hoče stranka sploh imeti kogarkoli izvoljenega. Zato za nosilce list postavljajo ljudi, ki so medijsko najbolj znani. Ni nujno, da so najboljši, ampak taki, ki pri sleherniku vzbujajo vsaj nekaj asociacij v smislu, da je za to ime že slišal. To, da so bili sami mosilci list pomeni, da nekako niso naši nobene javnosti znane ženske - ali pa nobena od javnosti znanih žensk ni bila (več) pripravljena sprejeti verjetnosti, da bo naslednjih pet let delal v Bruslju in Strassbourgu. 2. To, da se javnosti znane ženske premalo ukvarjajo s politiko, je za to državo notorno dejstvo. Posledično imamo preveč pavjega šopirjenja na prazno (kliše za moški princip) in premalo gospodinjskega urejanja stvari, ki ni vedno spektakularno (kliše za ženski princip). Ampak, se mi zdi,da se počasi stvari premikajo. Kar se mene tiče, bi bilo za obstoječo vlado mnogo bolje, da bi imeli dve ministrici več in dva ministra manj (lahko delate rebus, katere resorje imam v mislih, tega ne bom povedala), medtem ko mi za dva ministra ni čisto jasno, kaj počneta, samo ne vem, s kom bi se ju dalo zamenjati....Anyway, ker nisem plačana, da bi o tem dlje razmišljala, bom na tej točki obstala. 3. Signal za več žensk v politiko se bo zgodil takrat, ko bo pač več žensk delalo na izvršilnih funkcijah. Reprezentativne so čisto okej, samo efektivna moč je v eksekutivi. Ko bomo pač imeli več ministric, bomo posledično imeli tudi več županj in potem tudi več poslank in komisark. Je treba dati času čas in teči na dolge proge. 4. Okej, ene bomo raje predsednice uprav. Pa tudi ob bližnji realizaciji vsega tule naštetega: dejstvo enakopravnosti spolov gre takole: ženska mora biti najbolj pametna in sposobna v skupini, moški pa ne sme biti najbolj bedast. Potem imata približno enake možnosti za napredovanje. Sama sem to dejstvo že zdavnaj akceptirala. In sem raje najboljša v skupini, ker če ne bom, me bodo prehitevale medikriotete z drugačnimi kromosomi (ki me itak na noben način ne zanimajo). Da je stranski produkt tega kakšno zmrdovanje in letenje perja in dviganje prahu...to me pa že zelo dolgo ne moti več. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jun 2009 9:12

He, he. Je Vendy namignila. No, pa bom karikirala. Glede na to, kako znajo ženske komplicirat, bit zavistne, zbadat in se postavljat, bit duhovno nekje na stopnji otrok. Lepo vas prosim. Če bi bile še v politiki, kaj bi pa bilo, živalski vrt? Saj zdaj tudi ni neko briljantno stanje, samo. Samo poglejte, kako in kolikokrat leti perje in ZAKAJ predvsem? Ženska na funkcijskem položaju pa mora biti "cool". Toliko pametna, da je neke stvari ne motijo, da jih ne sliši in da gre hitro preko nekih zadev. Open minded, ne zaplankana. In takih je malo. Pre-malo. (so ap in tiste so grozno coolske...). Sej vem, zdaj me nihče ne bo razumel, pa nekdo (ena) bo vlekla besedo, jo začela žvečit in žvečit, pa pride še kaka simpatizerka, pa je kokošnjak tu... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jun 2009 9:15

lidkič, js te čist štekam... Vendelina jr.

neznan uporabnik

10. jun 2009 11:10

Ena iz baze: ženske pač ne volimo žensk, to je to. Ker "Kva pa una misl da se tlele neki gre.." "A zdej pa misl da bo kr neki, pa sam poglej kako se oblač.." Skratka, pri ženskah ni solidarnosti, je ena sama foušija, če mene kdo vpraša. In jaz za Kučana, Pahorja in vse ostale modrooke iz moških ust nisem slišala, da bi ga volili zaradi tega "ker je tko luštkan".. In iz moških ust sem slišala, da ženske nimajo kej iskat v politiki.. Matr, mi gre spet ta pokojni Rugelj po glavi.. Vsepovsod toliko napredka, a na volitvenem področju pa še vedno toliko arhetipskega balasta? Toliko na brzino, letim čebulo mešat, da se mi ne zažge.. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti