Drobljenje sadne torte- zakaj?

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 8. jun 2009 22:41 | ogledi: 5.659 | odgovori: 5

POZDRAVLJENI.

Danes sem razrezala torto za hčerin rojstni dan. Na žalost,

se je tako drobila, da je skoraj nisem mogla razrezat. delala sem sadno torto s kremno mešanico sladke smetane in mascarpone sira. Ali je možno, da se je tako drobila, ker je stala en dan v hladilniku nepokrita? Je namreč kar velika in je nisem mogla dat v plastični zvon za torte. To se mi še ni zgodilo in bi rada vaš nasvet.

Hvala

BLACKY30

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. jun 2009 8:49

Kaj se je drobilo? biskvit, al krema? Če se je biskvit, je možno, kot je katka povedala, da ni bil dovolj navlažen, če se je pa krema, je lahko bla presuha, sploh, če je kaka rastlinska smetana, če se preveč stepa, pol rata suha. morda se ti je krema na vrhu posušila, če je bla premazana torta z njo? pol se je krema izsušila po moje. Samo ugibam. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jun 2009 8:59

Drobila v smislu "drobi se kot star kruh" ali "preveč pocasto in razpada"? Nekaj možnosti (jih je več, ampak na prvo žogo mi pridejo tele): - krema je bila preveč težka: v smislu, da je bila preveč vodena, kar sadje rado naredi: če daješ v kremo sadje, ga je treba prej odcediti. To narediš tako, da sveže sadje narežeše in posipaš s sladkornim posipom in pustiš en dan, da se malo voda izteče. Sladek sirup je potem super za vlaženje testa. - preveč sadja: preveč sadja in/ali preveliki koščki sadja onemogočajo, da bi se krema sprijela skupaj in potem vse skupaj razpada (dobra stran, to se da pojesti, tudi če je v rinfuzo obliki) - predebelo testo: če si dala več diskov biskvita in vmes tenko kremo, se ta zadeva nazarensko slabo sprime in potem pri rezanju vsaka plast leti v svojo smer - slabo vlaženje: vlaženje testa na način, da se malo škorpi po njem in potem še enkrat in še enkrat rezultira v to, da je testo na enem mestu pacavasto, na drugem mestu pa še vedno suho - temu se izognemo tako, da tisto, s čemer nameravamo vlažiti testo, nananšamo s silikonskim čopičem. Drugače je pa tako: ko padeš s sedla je treba takoj spet v sedlo. Ergo, če si zeznila eno torto, se nemudoma loti popravca. In če boš spet zeznila, spet popravljaj. To je edini način, da se naučiš in da predelaš žalost, če kaj ne uspe in te to potem ne ovira pri naslednjem poskusu. Vendelina jr.

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

11. jun 2009 15:54

Hvala za odgovore. Delala sem po receptu za Lanino torto. Krema iz smetane, mascarponeja in sadja. Saj je bila sočna, samo ni se dalo lepih koščkov odrezat. Ko sem šla z nožem proti dnu, sta se zgornji dve plasti kar dol odlomili. BLACKY30

kozamurnik

sporočila: 2311

12. jun 2009 19:46

Hm,to je pa tema,ki tudi mene zanima.Nisem sicer neki stručko za torte, ampak sem kljub temu ugotovila, da se mi je bolj drobil biskvit,če je bilo testo preredko, tekoče.Gosto kompaktno in dobro obdelano testo se skoraj nikoli ne drobi.Pomebno se mi zdi tudi razmerje med sestavinami, pa ali je maslo mrzlo, stopljeno, moka presejana,jajca dovolj stepena.Pa moka mora biti prava, presejana,mislim tudi da bolje je uporabiti namensko,prav za sladice. Navidezne malenkosti, ki pa končni rezultat lahko popolnoma pokvarijo. Jaz se ponavadi držim receptov in ne delam po svoje. Pravzaprav je kar majhna umetnost narediti res dober biskvit za torte,to je tisti tisti pravi, brez pecilnega in preden mi je uspel kolikor toliko spodoben sem naredila veliko poskusov. kozamurnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti