Potovanje turčija- grčija

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 8. jun 2009 22:33 | ogledi: 3.160 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

z družino se odpravljamo na potovanje in sicer z avtomobilom preko Carigrada do Izmirja v Turčiji in nato nazaj preko grškega otoka Lesbosa, Soluna, Ohrida nazaj proti domu. Turški del imamo organiziran, v dilemi pa smo glede Grčije, kjer nameravamo preživeti nekaj dni. 

Zdaj smo v dilemi, ali poiskati hotel oz. apartma že prej in rezervirati (kar po svoje precej omejuje) ali iti na slepo srečo in sproti iskati namestitev. Razmišljali smo tudi o varianti, da bi na Lesbosu kampirali.

Če ima kdo izkušnje iz teh koncev, bi bila hvaležna.

 

lp, Robida

robida

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jun 2009 11:49

čekiraj ponudbo na www.greeka.com Durgače pa: če je življenje dolgočasno, ni boljše začimbe, kot da se pleme skrega v trajektni luki, kjer je vrsta avtomobilov doooolga, vrsta za lulat še daljša... in v senci je 35 stopinj, vetrič pa blag do nikakršen Tudi ni lepšega kot brati smerokaze v grščini in nekje na sredini ukapirati, da angleška transkripcija še ne pomeni tudi angleškega prevoda kraja in se pač iščeš kraj, ki ga ni. Oziroma, ni čisto res, še lepše od tega je priti v prelep kraj nekje ob treh popoldne in nadlegovati domačine, ki lepo počivajo v hladu (vsak z malo pameti gre pri soncu nad 35 počivat, če le more), če so kje kakšni apartmaji frej..... Sorči, jaz ne kapiram čisto, kakšno silno omejevanje pa je to, če imaš nekje že rezerviran apartma/hotel. Saj, če ti ne znese, lahko vedno tudi odpoveš....okej, odvisno od datuma se tudi kaj plača za to....Anyway, meni se zdi škoda potovanja za to, da bi razmišljala, kako naj po kraju iščem table za cimerfraj, namesto da bi se koncentrirala na mnogo bolj zanimive stvari, ki jih ima Grčija polno. Tudi, če se želim pogovarjati s plemenom, imam mnogo zanimivih topikov na dnevnem redu in je res škoda energije za tisto konverzacijo v stilu "pa sm ti reku, da prej puklič...pa ti nis hotla....ma, dej mi mir, ti zmer sam težiš..." Pa tudi, pri takih avtopotovanjih je človek na začetku še motiviran za iskanje prenočišč in tudi zmore več vožnej, potem pa pade v dopustniško shemo in se mu preprosto manj da ukvarjati s sprotnim kreiranjem logistike in bi rad imel tisti poušter in posteljo zagotovljeno. Anyway, tako sama vidim stvari. Vendelina jr.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. jun 2009 12:35

Lesbos smo pred leti kar temeljito prekrižarili, pa moram priznat, da se ne spomnim, da bi videla kak camp, tako da na to ne računajte pretirano. O. K. lahko da se motim in so v vmesnem času že kaj postavili, samo kakih 5 let nazaj ga ni bilo. Tudi je kar velik otok, čeprav se ga da z avtom obdelat recimo v glavnih smereh neba v 2-3 dneh, samo to pomeni, da se boste samo vozili. Predlagam, da se nastanite na severu v Molyvosu, od tam naredite par izletov (obvezni okameneli gozd - ki je bil meni precej brez veze - zahodna stran otoka je tudi zanimiva zato, ker je tako gola, ni višjih rastlin kot grmičevje do gležnjev, kakih posebnih plaž se tudi ne spomnim, le nekaj manjših vasic a lepo in mirno. Obiščite še Mytilini, glavno mesto.. in to je to. O iskanju prenočitve ti je pa že Vendi vse napisala. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

9. jun 2009 17:43

še vedno se najde kakšen penzionček ali B&B na licu mesta, ki ti bo ustrezal. Če čisto točnega prihoda na Lesbos nimaš (ker imaš kakšen dan zamika zaradi lepot, ki so ti prišle naproti), potem jaz v naprej ne bi rezervirala. Je pa odvisno tudi koliko ste avanturisti. Lep dopust vam vseeno želim. Pa Grčija je tudi nam zakon. swarovski

parižanka  

član od: 23.2.2008

sporočila: 12

9. jun 2009 21:30

če je v vas kaj avanturističnega tipa ne boste rezervirali. vedno se najde kakšna pojstla kje za prespat, od motelov, hotelov, če ste mlajša družina tudi kakšen hostel. najbolj dolgočasni izleti so tisti, ki jih v naprej rezerviramo. ampak hvalabogu da tudi taki obstajajo, ki rezrvirajo vnaprej - drugače bi turistične agencije vse propadle. parižanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. jun 2009 22:05

Srecen kompromis je to, da vzames s seboj netbook ali laptop, na kraju samem poskrbis za dostop do interneta in iz vsakega hotelcka ali apartmaja ze vnaprej poisces naslednjega (seveda bohobvar kaksnega mobitelovega ali Simobilovega roaminga, treba je raziskati lokalne ponudnike interneta). Tukaj se cisto strinjam z lady Vendy, raziskovanja in ogledovanja potencialnih prenocisc na kraju samem (pri 40 stopinjah, v neznanih sredozemskih mestecih z ozkimi ulicicami, kjer nimas kje parkirat, si prepoten, te tisci lulat in capljas za zehajocim gazdo v spodnji majici ali gazdarico v slafroku po vrsti hodnikov in stopnisc) is definitely not my cup of tea. lp, proxima

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

9. jun 2009 22:31

Jaz tudi ne bi rezervirala. Nikoli se ne ve, kje bo tako zanimivo, da bi se splačalo ostat kak dan dlje oziroma kje vam ne bo všeč in bi radi čimprej spokali. Grčija je itak ena taka fajn država, kjer ti informacije skoraj padejo na glavo. Če že ni info točke na vidiku, pa domačini vse povejo. Glede na lokacijo, kamor greste, s tem ne bi smelo bit težav. Apartmaji se vedno najdejo, malo se pobaranta za ceno in Bob je tvoj stric. Samo ne preko agencij iskat nastanitve, pride dražje. Preverjeno. Jaz sem en mesec potovala po Grčiji, pa me tudi sekundo ni skrbelo, kje bom spala. Imela sem samo okvirni načrt poti, ki se je sesul že v začetku, ko je ladja crknila. Pa sem glede na to pot čisto spremenila. Če bi imela rezervirano in po možnosti že plačano, bi imela od dopusta precej slabe volje in stresa, ko bi za vsako ceno in s precejšnjo zamudo lezla v vnaprej določen apartma. Go with the flow in uživajte. Take počitnice so najlepše.

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

10. jun 2009 9:45

Midva sva prepotovala skoraj celo Evropo brez ene rezervacije. Tudi Grčijo. Sva pa imela zmeraj s sabo majhen šotor in spalke, tako da sva večinoma spala po kampih. Če se je zgodilo, da kje kampa ni bilo, sva pa spala kar v spalkah pod milim nebom. Moraš pa bit res tip za to. Na Lesbosu nisem bila, tako da ne vem, kako je tam s kampi. Na nekaterih grških otokih vem da jih ni. Jih je pa drugače po Grčiji polno, tudi na tistem koncu, kjer boste vi, tako da ti priporočam, če imate možnost, vzemite s sabo en manjši šotor, za rezervo pač. V kampu, tudi če je poln, se vedno najde prostor za en majhen šotorček. V turistični sezoni se lahko namreč kaj hitro zgodi, da ostaneš brez prenočišča in potem zna biti problem, še posebno, če so otroci zraven in se lahko kaj hitro znajdeš v situacijah, ki jih opisujeta Vendelina in proxima. carli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti