Hruška v steklenici

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 8. jun 2009 17:44 | ogledi: 18.244 | odgovori: 15

Ker ste na Kulinariki strokovnjaki vseh vrst ,boste morda pomagali tudi meni.

V dar sem dobila zelo lepo steklenico šnopsa, v njej pa hruško (viljamovko).

Ker smo lani tudi sami posadili dve hruškovi drevesi in imata letos nekaj plodov,bi naslednje leto tudi mi naredili tak eksperiment.Ali je komu to uspelo?

Rada bi naslednje leto podarila osebi, ki nam je zelo blizu, nekaj

domačega,našega in na misel mi je padlo, da bi bilo to lahko lepo darilo.

Mislim, da ni tako zelo komplicirano, tehniko poznam,nisem pa nikoli videla kako to zgleda na drevesu.Obstaja kaka knjiga,slika,morda link?

Hvala vnaprej!

kozamurnik

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2009 19:47

Mmm ja,pri nas se že 5 let vsako leto igramo s tem.letos smo celo kupili steklenice v obliki hruške. je pa zdajle že pozno za navezovanje,ker je večina plodov že predeblih,pa fino je navezati več steklenic,ker kakšna zagotovo odmre ;). Bom poslikala,kako izgleda pri nas... Roncolino

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. jun 2009 21:28

Poskusili, res je kot pravi Roncolino - nastavite raje več kot premalo steklenic. Z bratom sva jih nataknila 5 in v 3 je nekaj zraslo, v dveh pa ne. Se pravi 60% uspeh... Lep pozdrav! Sonja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. jun 2009 5:50

Roncolino,prosim,prilepi kako slikco, tudi mene zanima. Pred leti sem se tega sistema lotila tudi jaz,pa so me tu,kjer zdaj zivim,gledali kot da sem malo cez les,...no zdaj ne vec,ko so videli rezultat. Nenavadne in lepe,seveda prazne steklenice fehtam okoli, pa zacuda nihce ne pije,tako da jih kupim,pa pri nas ni izbire.Mimogrede,kje kupite steklenice v obliki hruske? In se: ali se ta nacin obnese tudi s kakim drugim sadjem? Poskusila sem z grozdjem, pa ni bilo nic... Letos imam navezanih sedem steklenic,dve hruskici sta ze odpadli ,ostale pa lepo rastejo. P.s.Da ne bom pisala nov post: Roncolino,hvala za slikco in tudi za naslov trgovine.Ko me bo zaneslo na vas konec,bom zagotovo sla pogledat. To je pa moja hruska in kar pogum Kozamurnik-sploh ni komplicirano-, z malo volje in srece ti bo zagotovo uspelo. http://strisko.moj-album.com/album/16011052/ Lep vecer vsem! lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 09. 2009 18:57

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jun 2009 6:20

Jaz bi, preden bi šla to podarjat, natrenirala tehniko. Ni nujno, da vedno uspe tale steklenica na drevesu. Pa tudi se mi zdi, da čisto vsaka steklenica ni dobra (debelina in barva stekla, pa oblika, vse to je pomembno), da ne govorim o tveganju, da se vse skupaj razbije. Hočem reči, za domač hobi je čisto okej. Za podarjanje bi pa vseeno zadevo kupila pri tistih, ki to v resnici znajo narediti. Oziroma, da ne bom v pogojniku, pleterska kartuzija mi je ta izdelek že večkrat prodala, odkar pa imajo on-line trgovino, je pa to sploh enostavno. Pa tudi ostalih profijev je kar nekaj na spletu in na kaj zaslužijo, a ne? Kupujmo slovensko in te stvari. Vendelina jr.

kozamurnik

sporočila: 2311

9. jun 2009 13:55

- Vendelina, se strnijam,predvsem ko gre za poslovno darilo,ko gre pa za osebno,prijateljsko, je pa" home made" nekaj povsem drugega. Bi ti za svoje najbližje sorodnike, pa tiste prave prijatelje kupila torto? Verjetno ne.V mojem primeru gre za osebo, ki ji doma narejeno darilo veliko pomeni, zato bi se res rada potrudila.Upam,da mi bo uspelo. Hvala vsem,pa na fotke ne pozabit! kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jun 2009 14:35

Kozamurnik, pa ne za vsako stvar na zadnje noge... aojojoj, peace, sister.... Drugače pa primerjava s torto ni najbolj posrečena. Razlika med torto v moji izvedbi in hruška v steklenici v moji izvedbi je v tem, da torto znam narediti , medtem ko še nikoli v življenju nisem privezala nobene steklenice na noben sadež. Moja starša sicer imata na dvorišču nekaj vilijamovk in vsled tega sta to tudi poskusila in se je končalo z razbito steklenico, polomljenimi vejami in zmečkanimi plodovi, ....skratka ni nikomur potegnilo, da bi s tem nadaljeval. Sicer pa, vsak po svoje. Jaz dragim osebam poleg emocionalne angažizranost v darilu (kar doma izvedena hruška v steklenici vsekakor ima) podarim tudi izdelek, ki zdrži še kak kriterij več, kot zgolj emocionalni angažma. Nekako se ne upam podariti nekaj, kar je objektivno šmafu, ampak se bomo vsi delali, da je okej, samo zato, ker je "mojih ruku dijelo" - ne upam, v smislu ne želim vzpostaviti obdarjencu pritiska, da bi moral biti blazno srečen, ker je dobil en polizdelek, ozrioma nekaj, kar je imelo dober namen, izvedba je pa ausglajzala. Tudi ne želim podarjati nečesa, karnima ogromen emocionalni naboj, oblikovno pa ni uspelo ozrioma ima še rezerve...in bi odarovala in se hkrati opravičevala, "ker ni čist tko ratal, koker sem mislila"..in bi temu sledil en "ah, nič hudega, saj je v redu, glavno, da je od srca.....", skratka če že obdarujem me ni treba hkrati tudi tolažiti. Sama rada podarjam nekaj, v kar sem suverena (v izdelek, v darilo, v celoten koncept, v to, da sem intenzivno razmišljala, kako naj celotno obdaritev izvedem). Potem je dober feedback tudi na obdarjenčevi strani. Drugače ga pa ni. Vem, kakšna je razlika, ker sem nekajkrat kiksnila. Sem bila pač mlajša. Tudi tort sem kar nekaj spekla in nekaj jih je šlo tudi v smetnjak, preden sem servirala prvo. In do točke obdarovanj je tudi nekaj časa minilo. Do točke, ko si jih izmišljam in ko so v tretjem poskusu že tolikanj korektne, da pošljem recept Stani (in potem "razturavava"), pa je tudi minilo nekaj let. In tudi pri teh hruškah v steklenici: tako vražje enostavno to ne more biti (kakšno steklo, koliko je lahko steklenica težka, kakšna mora biti osvetlitev, kakšen zamašek, kako se to na koncu oblikuje in zavije), če bi bilo, bi bilo tega več. So pa mojsti, ki zaradi svoje veščine to naredijo tako, da izgleda enostavno. Anyway, jaz ti želim srečo pri tem eksperimentu. To, če se jaz takega eksperimenta ne bi lotila, še ne pomeni, da kogarkoli odvračam od njega. Vendelina jr.

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

9. jun 2009 15:21

Ah, vendelina, a ni škoda besed... Pa saj je napisala, da bi rada podarila, to verjetno pomeni, če bo stvar uspela, ane? Pa verjetno ne bo zalivala z žganjem, če bo notri ena grda hruška napol zrasla, pa verjetno ne bo šla stekla lepit, če se bo razbilo. Res je, da ni tako enostavno vzgojit ene lepe hruške v steklenici, ampak človek enkrat mora probat, ane? Pa s takim ali drugačnim razlogom. Enim uspe v prvo, drugim nikoli, čeprav preučijo literature na to temo (saj veš, neumen kmet ima najlepši krompir). Pa ne boš verjela, na "kmetih" nam zamaški, oblikovanje in zavijanje ne pomenijo nobene težave;) Če pa vse skupaj ne uspe in bojo razbite flaške v smeteh pristale, pa še vedno preostanejo on-line trgovine in profiji, ki bojo lahko zaslužili, da bo kozamurnikova lahko podarila izdelek, ki bo prestal kakšen kriterij več ko zgolj emocionalni. feferon

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

9. jun 2009 16:40

Feferon,sem hotla nekej podobnega kot ti napist,zdej bom pa samo to,da se kar strinjam s tabo. Po eni strani razumem kaj je Vendelina mislila, sam mogoče je preveč tko dobesedno vzela in ni pomislila, da ima plan B splaniran, če mogoče A ne uspe. :) Pa ne zdej še po meni začet udrihat evagirl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. jun 2009 17:39

Hehe,naredili iz muhe slona :D. Lucka 52 v obrtni (ali industrijski?) coni Trzin je ena trgovina kjer imajo steklenice na 1000 in 1 način,vseh oblik in velikosti.Pa kozarčke in nalepke za med...če rabiš ti točno povem naslov. Sadje?Obnese se z borovnicam,robidam,limonam in orehi ampak mislim,da nisi imela tega v mislih Pa še slikca: http://tjasa-ron.moj-album.com/album/61902 Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti