Kako očistiti predalček za prašek v pralnem stroju??

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

tema odprta - 8. jun 2009 10:42 | ogledi: 9.478 | odgovori: 39

PUNCE!!

Me zanima, kakšne izkušnje imate s čiščenjem predalčka za pralni prašek v pralnem stroju, ko se enkrat nabere umazanija ob robovih od praška in mehčalca?

Enkrat sem kupila neko čistilo, pozabila kaj že, je pa taka modra plastična flaška z roza pokrovčkom, ki se ga vlije da očisti boben in vodni kamen, super se očisti! Ampak predalček je vseeno ostal poln milnice..sem pa dostikrat namakala v vodi + pokrovček domestosa, tudi očisti vse robove, kjer je tudi črno..ker je pa domestos kar agresiven preparat me zanima kako ve to pucate, na bolj eko način? Spucam pa to 1x mesečno, ker me moti ta umazanija. Bi probala s kisom, samo se bojim, da se ne bi plastika navzela vonja...

Sem prejšnji mesec kupila v Mercatorju eno fajn eko čistilo za kopalnico. Diši po boru+limoni, in je super, celo za kuhinjo. Katera uporablja?

Lep dan :)

meeshka

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

8. jun 2009 10:45

Jaz odstranim predalček in nato umijem pod tekočo vodo s prsti ostanke mila, nato pa še z gobico in milom za posodo pomivat. ewschy

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

8. jun 2009 10:47

Kis ne bo nič smrdel, se bo takoj spralo (jaz na primer itak pereč cunje s pol praška pol kisa pa ni vonja). Drugače pa ga jaz zdrgnem z eno staro zobno ščetko in potem dam v pomivalni stroj, pa je čist.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jun 2009 10:54

Jaz stresem prašek kar v boben in potem nimam težav s tistimi kiparskimi skulpturami iz usedlin. Predalček za mehčalec vsake toliko časa sperem z močnim curkom zelo vroče vode (ponavadi takrat, kadar pucam odtoke s pomočjo "podgane"=tanka upogljiva cev z majhnim premerom, ki se privije na pipo), če je treba, pa še zdrgnem s krtačko. Kar se eko čistil tiče: pozabi, da je katerakoli stvar, ki ima v imenu eko, v drobnem tisku pa 60 sestavin, res eko - raje se nauči uporabljat osnovna čistila (=koncentriran kis, varikina, alkohol, amoniak, detergent za posodo in razmaščevalec). lp, proxima

neznan uporabnik

8. jun 2009 12:28

..soda, limona... in veliko vode, lepo do čistega splakneš in to je to. Sem pred kratkom na staromoden način pomila šipe na vratih na teraso (najprej na grobo od okvirjev naprej, potem nekaj kapljic kisa v toplo vodo - vedno se spomnim Antona Komata, ki pravi "ne razumem, zakaj ljudje kupujejo strupe NA OSNOVI kisa, sode itd., če imajo vse to takorekoč zastonj doma?), spolirala z zmečkanim časopisnim papirjem do faze "ko ne cvili več".. imela zastonj razgibavanje ob spremljavi glasbe, ki je meni všeč.. Edin pol sem morala tulit "Pazi, vrata so zaprta!" japaja

neznan uporabnik

8. jun 2009 12:30

Aja, predalček za prašek? Tudi pri nas damo direkt v boben. japaja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jun 2009 12:36

Delam isto kot proxima in japaja. Me pa zanima, kako očistiti posodo, v kateri se nabira voda v sušilcu, nikoli ne morem zliti vse vode ven, ker je tako narejena, kakega gumba pa tudi ni nikjer, da bi jo odprl, vedno nekaj noter ostane. Sicer se ne "usmradi" in tudi ni opaziti kakega sloja nesnage. Samo živcira me. Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. jun 2009 12:47

Meni te metode niso očistile predalčka za mehčalec, še vedno ga ne potegne noter, v celoti ostaja v njem, na perilu pa niti sledu. Kak nasvet? Prašek pa dajem direktno v boben.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jun 2009 12:56

Nam pa ne gre tisti predalček iz stroja je kar nekako pritrjen... In se ga resnično ne da v nulo spucat. Loni mene isto od sušilca zbiralnik za vodo sekira, nekaj je vedno ostane noter in na nekatreih delih je že čisto črn (ne cel), na nekaterih se pa take rjave "krastice" delajo in jaz to premetavam, pa ne spravim ven ne vode in ne umazanije. Nisem ziher pa mislim, da sem že enkrat probala sprednji del dol potegnit pa ni šlo. je pa res, da še nikoli nisem kakega čistila noter zlila. Kak predlog? Začetnica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2009 12:56

[citat=--katka lopatka--]

Meni te metode niso očistile predalčka za mehčalec, še vedno ga ne potegne noter, v celoti ostaja v njem, na perilu pa niti sledu. Kak nasvet? Prašek pa dajem direktno v boben.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5[/citat]

 

Poglej, če ima predalček za mehčalec nekakšno "cevko" ali nekaj podobnega. Tisto moraš potegniti ven iz predalčka, dobro sprati pod vodo in namestiti nazaj. Potem ti bo tudi mehčalec šel naprej.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti