Kako očistiti predalček za prašek v pralnem stroju??

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 20:39

važno da smo se nasmejali ;) cellnet

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jun 2009 20:59

Zakaj ima perivjek tri predale: da lahko nastaviš naenkrat predpranje, pranje in mehčanje. In če sprogramiraš tako, je nemogoče, da bi dolival , dodajal in še kaj med prgramom, ker domnevamo, da dela samostojno, upravljalec pa gre drugam.

Mene še vedno zanima, kje se dobijo vrečke za pralni prah, ki se dajo v boben pred pranjem. V kateri vrečki ?

Tisti, ki smo kdaj delali kak pralni stroj ( tudi pod prisilo), vemo, da je vstavljanje dozirne posode eden zadnjih postopkov. In če gre noter tako preprosto, gre ven tudi tako preprosto.

Pri mehčalcu pa je problem tudi, če se ga nalije preveč.

 

F r i n a

neznan uporabnik

8. jun 2009 21:24

Frina, sem napisala, da je nemogoče da bi v boben(!) naenkrat dali prašek za predpranje, pranje in še mehčalec. In da bi bilo v tem primeru res potrebno dežurat , sicer pa ne, jasno. Ma kaj jasno! Sem se spomnila koliko ljudi leta izza mize ko začne tista centrifuga pred dotokom mehčalca ropotati..."Ja, ti kr govor, sej te poslušam, sam mehčalec natočim ker če ga dam na začetku, mi ga not potegne.." No, jaz pa o teh vrečkah za pralni prah pojma nimam. Prvič slišim. japaja

anja3k  

član od: 26.5.2009

sporočila: 5

8. jun 2009 22:26

Oj,predalček očistiš tko,da ga poškropiš z new ajax profesional,najdeš ga v vsaki trgovini...pustiš minuto ali dve in potem obrišeš robove z čisto wiledo!! lep pozdrav Anja3k anja3k

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

8. jun 2009 23:07

anja3k ajax odpade..smrdi in je po vrhu tega še agresiven, kar sem napisala domestos - samo v skrajni sili, raje imam planetu prijazna naravna čistila, kis, soda, limona...razna čistila ajax itd..so že zdavnaj romala v smetnjak... meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jun 2009 23:13

za to nikoli ne uporabljam čistila.. sej je ponavadi notr še kej praška ;) bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jun 2009 23:18

meeshka je napisal/a:
EKO čistila..ko sem prebrala kar piše na etiketi sem bila kar zadovoljna, in tudi nobenega vonja ne pušča na rokah kot katera druga čistila. Sem pa kar nekaj časa čistila kuhinjo - korito+keramično ploščo s kisom, sem zelo navdušena nad tem, samo potem se je dragi pritoževal zakaj cela hiša smrdi po kisu :) in naj že neham s tem (in seveda moškim razložit uporabo kisa v eko namene) Sem pa enkrat spucala kabino za tuširat ki je cela v ploščicah s kisom - in ni dobro izpadlo, sem mogla ful drgnit z cillitom, čeprav sem se skoraj zadušila zraven (ga več ne uporabljam)! Drugač pa tud uporabljam I love Juicy šampon od Lush-a, ki ima notri kar precej sokov, predvsem limono, in tudi vse lepo očisti, če zmešaš z vodo en pokrovček. Boljše rezultate pusti v kuhinji kot na laseh :) tudi na mastnih madežih! meeshka
verjamem, ker lush tudi ni najbolj naravna stvar ever.. polno ma enih parabenov bannanna_v_slo ;)

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

8. jun 2009 23:38

Čeprav Lush res tok hvalijo, je že nekaj na temu, kolikor sama uporabljam mila za tuširanje so kar ok, sem se čist odvadila kupovat šampone, no razen za lase, Lushove ful hvalijo, sam pri meni je bil čist obraten učinek! In tako sem začela pucat po hiši z šamponi Lush :) ker mi niso sedli za lase :) Ko pa sem delala še v frizerskem salonu prakso, je frizerka vsako stranko vprašala kater šampon uporablja doma...najpogostejši odgovor je bil Fructis..seveda zakaj..veliko reklame in da maš potem kao take lase kot filmske dive..ja pa ja! Je potem frizerka rekla da ona s tem šamponom čisti ploščice doma v kopalnici ker ima tok kislin notri, da se kopalnica potem ful blešči , in ni ravno dober šampon..ampak smo ljudje slepi pa samo reklame vidmo... meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec Sporočilo je spremenil(a) meeshka dne 08. 2009 23:39

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. jun 2009 9:24

elaphus je napisal/a:

ooooo, fakinčica, pozdravljena! Dolgo te že nisem zasledila tu gor.

lp

cervus [kaca]
Sem se po dolgem času spet malo oglasila. Saj berem vse redno, a oglašam se skoraj nič, ker so bili moji posti kar nekajkrat izbrisani. Se mi zdi brez veze vse skupaj. Enim je dovoljeno vse, drugim pa ... Ah sej bo . Energijo rajši usmerim drugam, kot pa v kreganje. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti