Kako ravnamo ob pikih žuželk?

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. jun 2009 22:30

Nam pri vseh pikih pomaga oz. zelo ublaži bolečino in srbenje sok uhleca (netresk). Če smo doma ali na parceli, ga imamo vedno na dosegu roke.

Anja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jun 2009 23:12

OB piku žuželke jo refleksno z roko mahnem.. PO piku se pa rajš skoncentriram na kaj drugega, pa počasi pozabim ;) al pa si aloe vera gel dam gor bannanna_v_slo ;)

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jun 2009 6:09

Fantastično se obnese čisti gel Aloje s čajevcem. Pa naj je to pik ose, čebele, komerja ali kaj tretjega. Pomaga pa tudi pri raznih opeklinah, ni nujno da je od sonca, lahko tudi od štedilnika ali vrele vode...

Kyara

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

9. jun 2009 7:42

Pri ožigu meduze pomaga, da si na mesto ožiga naložimo rezine paradižnika Me je pa enkrat na prvomajskem smučanju močno ožgalo sonce, pa nam je soseda farmacevtka svetovala naj si naredimo obkladke iz sode bikarbone, ter na obraz dajemo rezine zmrznjenega krompirja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. jun 2009 15:20

Kako pa ravnamo, če nas piči škorpijon?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. jun 2009 19:43

karnak je napisal/a:

Kako pa ravnamo, če nas piči škorpijon?

Odvisno ali te piči pri nas ali v kakšnih bolj eksotičnih krajih.

Če se ti to primeri južno od Palerma, je dobro obiskati zdravnika, pri piku domačega škorpijona pa se meni obnese poskakovanje na mestu in kričanje  ter oblaganje z ledenimi kockami in preklinjanje.

Zelo pogosto se škorpijoni vselijo v čevlje in kakšne vrtnarske (pa tudi kuhinjske, gumijaste) rokavice,

zato preden jih oblečemo, vedno preverimo če tam kdo stanuje.

Okolica pika pa ostane še nekaj tednov trda in neobčutljiva.

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 09. 2009 19:55

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jun 2009 20:38

nola

tulka

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

10. jun 2009 19:59

Mene so kot otroka učili,da ko me piči čebela ali osa,moram na pičeno mesto položiti nekaj kovinskega,naprimer rezilo noža in je zmeraj pomagalo (to je bilo pred pol stoletja). ITA RINA

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

18. avg 2009 13:52

Mi pa kar gel Fenistil s seboj nosimo, vedno in povsod.. Kupi se v lekarni. Nam je odličen in važno je, da deluje in to takoj, ko namažeš. Ose, čebele, komarji, celo hudo zobčni mravljinci, za vse uporabimo Fenistil, namažeš in že v nekaj minutah oteklinca skupaj z rdečico izgine, vidi se le mesto ugriza ali pika, odvisno, katera žvauca se je branila. Za pike škorpijonov pa ne vem, do zdaj sem na srečo srečala le velik Škorpijonov, ki pa vsaj do zdaj še niso pikali Lee Ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti