Tropotčev sirup

artyboogie  

član od: 13.4.2011

sporočila: 6

2. nov 2011 10:51

baje ga je treba pol tudi prekuhat. tako sem prebrala v knjigi zdravje božje lekarne.

artyboogie

Mygrace

sporočila: 6506

2. nov 2011 12:09

Menda je fino stvari zakopati v zemljo, ker je bolj konstantna temperatura. In tudi tema je tam spodaj.

 

Aja! V kakšno močvirnato zemljo pod kakšen grm ni fino zakopati zadeve...

Včasih, če niso imeli dovolj nepremičnin, so kozarce (če ni bilo temnega posodja) ovili v časopisni papir in postavili v zapeček ali kam drugam, kjer je bilo toplo (in kamor niso mačke hodile dremat).

Mygrace

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. nov 2011 20:39

Fora je v konstantni temp. in temi, ker menda ne sme bit na svetlobi. Varianta s časopisnim papirjem menda tudi rata.

Mi smo ga letos prvič probali naredit in je kar nekako ratal. Je en poseben čar, ko zakoplješ v zemljo in čez 2 meseca malo pozabiš, kje čisto točno kozarec tiči :) No, napaka, ki je drugo leto ne bom ponovila, je ta, da sem liste narezala na predebele trakce in da sem dala predebele plasti sladkorja. Ta se ni povsem stopil in sva vse skupaj zato malo pogreli, da se je stopilo. Bi veljalo probat z medom.

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti