Kreme za sončenje

anera  

član od: 24.1.2009

sporočila: 14

tema odprta - 6. jun 2009 13:45 | ogledi: 6.405 | odgovori: 51

Bliža se čas odhoda na počitnice-na morje, pa me zanima katere kreme za sončenje uporabljate (za otroke in za odrasle).

Jaz sem lansko leto uporabljala EUCERIN za otroke in NIVEO za naju z možem.Smo bili vsi zadovoljni in bom letos po vsej verjetnosti vztrajala pri istih znamkah.

Bi pa rada še vaša mnenja o kremah in predvsem o faktorju, ki ga uporabljate.

LP

anera

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2009 13:52

znamka mi ni važna. važn mi je da mi krema ne masti oblek. drugače pa faktor 12-15 in seveda senca ter izogibanje soncu od dopoldneva do poznega popoldneva.. drugače ti pa predlagam da v eni od prejšnjih On najdeš intervju, kjer piše o tem doc. dr. Igor Bartenjev, dr. med. . bannanna_v_slo ;)

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. jun 2009 13:56

Jaz uporabljam Ilrido gel, faktor 15 - super za alergike, lepo se razmaže in ne pušča madežev na belih oblačilih (kot Eucerin, ki je več kot enkrat dražji), stane pa ravno toliko kot vsaka navadna krema za sončenje. Preizkusila sem tudi Ilrido mleko, ampak mi ni tako všeč, ker se svaljka. RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jun 2009 14:06

Že četrto leto ilegalno uvažam Vichy, ki vsebuje Mexoryl XL (vodoodporen), ker je to menda edina zadeva, ki ščiti pred melanomo in nastankom gub zaradi sončenja. Ameriška FDA (food and drug administration) je noče legalizirat, ker nimajo dovolj kliničnih podatkov!! Halo!!!

Lancome je to zadevo naredil že pred 20+ leti. Sicer pa uporabim faktor 30 za telo, faktor 50 za obraz, pa me niti pohajkovanje po Mehiki junija čez cel dan ni niti malo ožgalo, pravzaprav sem prišla domov skoraj z enako barvo, kot sem odšla. No, jaz ne grem za dopust zaradi barve, to lahko dobim tudi s poležavanjem na balkonu. Konec koncev je to ceneje!

Če bi živela malo bolj na severu, bi za vsakodnevno zaščito uporabila 30 za obraz in 20 za telo. Poznam preveč ljudi s kožnim rakom, tako da se ne mislim igrat s pretiranim sončenjem.

Vanja

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

6. jun 2009 14:41

Jaz si bom pa letos omislila kar Lidlovo kremo, ki je lani na testih zasedla prvo mesto. Kot povsod, tudi tu cena še ni merilo kakovosti. Do sedaj sem še največkrat uporabljala Garnier Ambre Solaire (filter Mexoryl XS) in bila vedno zadovojna. Mi gre pa blazno na živce, da je vedno več krem za sončenje v obliki spreja. Kako hudiča naj z mastnimi rokami uspešno pritisnem na tisti sprožilec?! Saj ene parkrat še gre, potem se pa malo da ne bojuješ s tistim sprejem. Totalni NO GO zame. Še vedno mi pa najlepše diši Sun Mix. Morda kot spomin na otroštvo ... Tri četrt drugih krem mi namreč smrdi. Faktor? Nikoli pod 15. Včasih sem imela prvih nekaj dni faktor 25 in sem potem prešaltala na nižjega. Letos bom najbrž vzela faktor 20. Kar je več kot 25 ali 30, je minimalno boljša zaščita, vsaj tako pravijo nekateri. Je pa to seveda odvisno od tipa kože. Tisti bolj "albini", najbrž ne bodo šli prenizko. Jaz bi sicer lahko imela tudi zelo nizek faktor, ampak mi je predobro jasno, da je vsaka porjavitev pravzaprav poškodba kože. Malo rjave barve ja, a ne za ceno zdravja in opeklin. Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 06. 2009 14:44

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. jun 2009 14:51

se strinjam z vanjo, 12-15 je definitivno premalo, posebno če ga ne namažeš zadosti, kar pa počnemo itak vsi. je kdo kdaj stehtal priporočeno količino in videl koliko kreme je potrebno nanesti? jaz vzamem faktor 30 in me ne skrbi, če sem ga premalo namazal in sonce me nikoli ne vidi med 11-15 uro. za barvo se res ne splača hodit na počitnice, to dobiš v nekaj popoldnevih na terasi... to si tako slikovito opisala vanja ;) pa še isto kremo uporabljava... kožni rak, pa je definitivno skoraj neizbežen v teh časih, pa en zloglasna melanoma, vsi kožni raki tako strmo naraščajo, da je kar grozno. posebno nezaščitena koža otrok je najnevarnješa... in zaščito je potrebno uporabljat ne samo na počitnicah ampak tudi na vseh izpostavljenih delih kože vsak dan (obraz, vrat...) cellnet

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2009 15:16

bartenjev med drugim piše o tem, da se visoka zaščita (25,30,40..) zelo zelo malo razlikuje od 15. edino za otroke je priporočal 25.. če bi pa obstajala krema 100, bi pa ljudje stotko kupli.. pa tud če zaščita ne bi bla boljša za en procent. je pa notri tolko kemije da je čudno da ti sam faktor ne sežge kože ;) glavno pa pišemo o dveh stvareh, ena je pojdi s sonca, drugo pa kreme in primerna oblačila ter pokrivala bannanna_v_slo ;)

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

6. jun 2009 15:47

Jaz bom letos uporabljala samoporjavitvene kreme, soncu pa se bom izogibala. Sicer pa imam Lidlovo kremo in je OK. Me pa nekaj preseneča. Na vseh forumih berem, s kako visokimi faktorji se mažemo, pa kako se izogibamo soncu. Potem pa pridem z dopusta in me vsi sprašujejo, kako da nisem nič rjava, pa če nismo nič šli na morje itd. itd. Še vedno se mi zdi, da tekmujemo med sabo, kdo bo prišel bolj zagorel (beri skurjen) z dopusta. Pa že zdaj je večina okrog mene prav počitniško zagorelih bodisi zaradi sončenja na domačem vrtu ali solariju. Da ne govorim o Italijanih, ki gredo na morje zato, da stojijo v njem do gležnjev, ker tako sonce lepše prime

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2009 16:20

ja, očitno je, da se "nas" še ni prijelo. počasi počasi ozaveščenost narašča.. jaz čeprav se 2 meseca držim v senci, sem po poletju še vedno bolj rjava kot pred poletjem.. nikoli pa nisem rdeča.. ne se sekirat kaj te drugi sprašujejo. rajši jim povej zakaj tako ravnaš, bodo hitro tiho.. bannanna_v_slo ;)

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. jun 2009 16:33

ja seveda da je razlika med faktorjem 15 in 30 le 93.5% proti 97.8% zaščite, vendar mora biti nanešen v zadostni količini ali za večino krem okoli 30-40g za 1x nanos za odraslo osebo (avstralski standard), to je za povprečno embalažo zelo velika količina, ki mislim, da je mariskdo ne upošteva, kar pa pomeni, da se dejanski faktor zaščite v resnici drastično zmanjša in zato je dobro imeti višji faktor, saj z manjšim nanosom še vedno dosegamo zadostno zaščito. ko govorim o oblačilih, pa recimo povprečna bela bombažna majica zažčiti le s faktorjem 5... letos sem sicer malo razmišljal o teh kremah http://www.ultrasun.ch/index_e.html jih kdo pozna? cellnet

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2009 16:35

agree! plus: kremo kupite vsako leto novo! bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti