Kreme za sončenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jun 2009 6:43

@cellnet, jaz, ko bom velika, bom Sophia Loren....)))))) Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jun 2009 8:56

cellnet je napisal/a:
@vendelina upam, da boš tako prepričana tudi, ko boš stara 50 in se odločala za botox in kemični piling ali še kaj hujšega ;) (merim na stavek o kozmetičnem salonu) cellnet
Dokler je dobra hrana tu na Kulslo, ni potreben botox, se gubice drugače ravnajo (jaz imam skoraj 50, pa lahko rečem iz prve roke ...) Mamamia mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. jun 2009 13:24

Meni se zdi, da je ne glede kako ukrepate ali ne ukrepate glede zaščite pred soncem zelo pomembno, da s zem začnete dovolj zgodaj in ne šele na dopustu. Sonce ne žge samo tistih na smučkah in čolnih, ampak tudi vse pešce, kolesarje, tenisače in vrtnarje.

Dokler se nisem začela mazati s faktorjem leto in dan, me je redno in pošteno zapeklo ravno tisto bledo februarsko ali najkasneje marčevsko sonce in to ne ob kakšnem intenzivnem in dolgotrajnem izpostavljanju, ampak kar na nekajminutni vožnji od doma do službe.

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jun 2009 13:33

Se strinjam z nolinim opozorilom. Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. jun 2009 13:45

Pa ne pozabite na soncna ocala! Niso samo modni dodatek. slepakura

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 14:15

Vendelina jr. je napisal/a:
@cellnet, jaz, ko bom velika, bom Sophia Loren....)))))) Vendelina jr.
sami dobri geni, ne? ;) cellnet

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. jun 2009 14:23

Ilrido für Kinder, faktor 30; moram pa probat še Apres Gel

Ne menjam za nobeno ceno

Drejček

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jun 2009 7:16

Jaz pa imam naravni gel aloje SPF15 in po sončenju tudi alojin gel po sončenju z dodatkom avokada. Enkratna stvar, pa tudi alergije na sonce lani več ni bilo. Fantastično, primerno tudi za svetlopolte in otroke.

Moja hči ima Vitiligo in je nič ni opeklo na belih mestih, pa še kožo fajn navlaži.

Kyara

lomboi  

član od: 10.6.2009

sporočila: 6

10. jun 2009 9:48

spoštovane, spoštovani! vsak ima svoj prav pri sončenju in nastavljanju soncu, kot opozorilo ali pa zgolj obvestilo vsem, naj zapišem nekaj mojih opažanj. Kot moški, vse do prihoda ženske v moje življenje nisem uporabljal kemičnih zaščitnih krem za sončenje. da je bil mir pri hiši in je lahko gladila moje telo sem eno poloetje dovolil uporabo kreme za sončenje z zaščitnim faktorjem 10. po dveh dneh vtiranja kreme sem tretji dan opazi rdeče lise po celem telesu. lise so bile na otip pekoče. lise so po dveh dneh sence in nič mazanja izginile. zadnja dva dneva dopusta pa sem preživel na soncu brez mazanja. naslednje leto je tako naneslo, da sem bil povabljen na košnjo in bil ves dan na soncu v beli t-shirt majici. dva dni po tem se ni dogajalo nič. tretji dan pa je koza po vsem telesu reagirala. tudi po zadnjici, ki je bila definitivno pod "streho". tri dni rdečih, na otip pekočih lis in neprespanih noči, na kar se je stanje počasi umirilo. nekaj podobnega se mi prve dni na soncu dogaja zadnjih deset let. lanski poizkus s kemijo, kremo z zaščitnim faktorjem 25, pa mi je dal vedeti, da sem bil ob prvem mazanju s kremo dobesedno zastrupljen in koža nepopravljivo poškodovana. prvi dan "sončenja" pod baldahinom skruit pred direktnimi žarki sonca in tri kratnim mazanjem, sem bil tri dni kot kuhan rak. koža, samo še mehurjasta ni postala sicer pa je kazala vse znake opečenosti. Epilog:soncu se bom zaradi kemije moral vse življenje izogibati, kljub temu, da sem svojih trideset let lahko brez opeklin in težav s kožo hodil pod žarki neomejeno in neobremenjeno. hčerko, je žena že zastrupila s kremami, sina pa mi je uspelo obvarovati pred kemijo in danes deset letnik nima nikakršnih težav ko se je brezkrbno in brez zaščite izpostavljal in se še izpostavlja sončnim žarkom. PAZITE KAJ SI NANAŠATE NA SVOJO KOŽO! če si upate kremo, ki si jo mažete na kožo, tudi zaužiti in se ne dogodi nič, potem je najbrž res bio in vredna uporabe. še tako reklamirano in hvaljeno sredstvo je proizvod kemije, ki služi na račun naše nesreče. iz ene nesreče nam ponuja pomoč, da pademo v naslednjo nesrečo. s pomočjo zdravnikov pa mastno zaslužijo dokler nas pogrebniki ne spravijo za "cvingar". veselo na sonce in ne pozabite na senčnik, kereme pa pustite v prodajalnah. lomboi

neznan uporabnik

10. jun 2009 11:18

sem se pa zdele spomnila enega stavka (ne vem ne kdo ne kdaj): Česar ne dam v usta, tudi na kožo ne dam. (Je pa bil ta stavek definitivno povezan s kremami, da ne do dvoumnega efekta japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti