Kreme za sončenje

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jun 2009 8:04

Vsako leto kupim kreme od DM-a BALEA. Za odrasle in za otroke. Imajo dobre sestavine, niso drage. Še nikoli me po teh kremah ni ožgalo, kar ne moram trditi za veliko ostalih, ki sem jih uporabljala. Tudi mleko za po sončenju imam od BALEE. P.S. Pri vseh kremah ki jih uporabljate, za obraz, roke, telo vedno poglejte da je alkohol v sestavinah napisan šele od šestega mesta naprej, kajti alkohol suši in stara kožo. Teka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

7. jun 2009 8:58

Naj še jaz povem svojo zgodbo z zaščitnimi faktoji .Kar na lepem se mi je pojavila alergija na sonce,ki je nikoli v življenju nisem imela,pa sem bila vedno ogromno na soncu,že kot otrok pa tudi potem v zrelejših letih.Prepričana sem bila,da je alergija od sonca in bolj,ko sem se mazala,bolj sem bila flekasta,bulasta po dekolteju,da sem se prekrivala s plenico,ko sem šla v vodo.Jemala sem tablete claritine in ne vem kaj še vse,dokler se nisem nehala mazati s temi visokimi zaščitnimi faktorji ni bilo miru.Enkrat sem se tri dni mazala po teh flekih samo s šentjanževim oljem in kar naenkrat ugotovila,da me manj srbi in tudi rdečica in bule izginjajo.Posvetilo se mi je,da je mogoče alergija od kreme ne pa od sonca,do konca dopusta sem se mazala samo še s tem,ko sem šla v vodo ali na sonce sem oblekla majico in mojih težav je bilo konec.Od takrat ne uporabljam nobene kemije več,tudi tablet ne jemljem,res pa se izogibam soncu v najbolj nevarnih urah.Pa še to naj povem,da z višjim faktorjem sem se mazala hujša je bila alergija. Veliko varnih sončnih dni vam želim! jesen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jun 2009 9:19

VIdim, da imam veliko srečo s svojo kožo. Na morju sem vsako leto vsaj tri tedne če ne ves mesec, vmes seveda tudi kak podaljšan vikend, pa še nikdar nisem imela opeklin. Če se sploh s čem mažem, je to čisto navadno olivno olje, morda malo pomešano s šentjanževko (ker tašča cmari take zadeve). Sicer se bolj zadržujem v senci, tudi na čolnu, ampak včasih na soncu tudi zaspim za kakšno uro, ampak to res izjemoma. Najaraje pa poležavam na soncu tam po 17. uri, je najlepše. Potem se zvečer smao namažem s hladilnim mlekom za telo on je vse ok. Tako da nimam nobene posebne kreme ne za obraz ne za telo, olivno olje zadostuje. Tudi po tistem, ko so mi nekoliko pojasnili tele zaščitne faktorje. In tudi otroke smo od malega polivali z olivnim oljem, je pa res, da smo pazili, da nismo bili na plaži v času najmočnejšega sonca. Takrat smo se bolj držali hiše in sence. Je pa res, da je babica vsako leto na morju večmesecev in vnuki z njo, tako da ni bilo težko, v kakšnem preveč vročem dnevu, ostati brez kopanja v morju. Jaz se pa moram redno namakat v vodi, ker ne prenesem nobenega pokrivala na glavi, in se pač nenehno "tunkam", da se mi betica preveč ne razgreje. In od nekdaj v prvih dveh, treh dneh zmernega sončenja dobim lepo rjavo barvo in ta potem izgine tam nekje sredi zime. Mamamia mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 11:56

joj upam, da kdo ne bo vzel zadnjih dveh sporočil za nasvet, razen da se izogibamo soncu sredi dneva... zaščita pred soncem je nujna, ker UVA in UVB žarki poškodujejo kožo in povzročajo KOŽNEGA RAKA, če zanemarimo pospešeno staranje kože in druge nevšečnosti... pred UVA in UVB žarki se moramo zaščititi, da varujemo svoje zdravje in predvsem otroška koža je najobčutlivejša in potrebuje največjo zaščito. predvsem so škodljivi UVA žarki, ki ne povzročajo rdečice temveč poškodbe kože globoko v spodnjih plasteh kože in v podkožju. so glavni razlog za staranje kože in glavni razlog za nastanek raka. tudi če te sonce ne opeče ne pomeni, da tvoja koža ni poškodovana. z raznimi domačimi "zvarki" lahko dosežemo največ zaščitni faktor okoli 4, kar je vsekakor premalo za resno zaščito kože pred poškodbmi, kaj šele opeklinami pri občutljivi koži. zaščitni faktor v domačih "zvarkih" se ponavadi skriva v maščobi, ki jo uporabimo, ampak blizu minimalno priporočenega faktorja 15 ne prilezemo ne z olivnim oljem, niti kakavovim maslom... še najboljši snovi sta, sezamovo olje, avokadovo olje, sledijo pa že prej omenjeno kakvovo maslo in karitejevo maslo, vsi z zgolj simbolično zaščito. obstajajo tudi hipoalergenske kreme, samo malo se je treba potrudit in preizkusit, titanov dioksid in cinkov oksid sta najpogostejša zaščitni sredstvi za take kože. drugače pa http://www.cancer.org/docroot/PED/content/ped_7_1_S cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jun 2009 12:51

jesen je napisal/a:
Posvetilo se mi je,da je mogoče alergija od kreme ne pa od sonca,jesen

 

Tudi jaz sem imela alergijo na eni dve kremi, sem zamenjala izdelek in je bilo OK.

 

Vanja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jun 2009 13:05

Cellnet,

Atina

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

7. jun 2009 18:16

Kot alergik na sonce ( trikrat juhej za mene) uporabljam Eucerinovo kremo posebej za nas občutljive. Meni zaenkrat ustreza. Če poznate katero drugo - "boljšo" - z besedo na dan. Klea

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

7. jun 2009 19:15

Klea, ja poznam, sicer so dražja, pa vendarle se splača. So naravni izdeleki kot n.pr. od Dr. Hauschka, Lavera, Welede. Dobijo se v vseh Sanolaborjevih trgovinah, lekarnah, specializiranih prodajalnah in trgovinah z zdravo prehrano. Naslednje je povzeto iz revije Skupaj za zdravje človeka in narave, 7/8 2008: Izdelki dr. Hauschka obstojajo kot Losion za sončenjev spreju SPF 15, Losion za sončenje SPF 15, Krema za sončenje SPF 20, Otroška zaščitna krema SPF 30, stik za sončenje SPF 30 in Losijonom po sončenju. Nov Oeko test, objavljen junija 2008, je najbolje ocenil od Dr.Hauschka Sonnenmilch, LSF 15, od Lavera Sun-Spray Havail Sensitiv LSF 20, od Sante Sun Lotion Soleil Family LSF 20 in od Welede Edelweiss sonnenmilch LSF 12. Med konvencionalnimi izdelki so najslabšo oceno dobili izdelki blagovnih znam (po abecednem redu): Eucerin Age Protecting Sonneniotion LSF 25, Garnier Ambre Solaire Delial Sonnenmilc LSF 20, Lancaster Sun Care Tannig Lotion LSF 15, Lancome Soleil DNA Guard LSF 15 Sonnenmilc, L'Oreal Solar Expertise Sonnenmilch LSF 20 in Vichy Capital Soleil Gel-Milch LSF 20. Sicer pa dr. Josepha Mercoleja v svojem članku zatrjuje, da hrana, ki jo uživamo, bolj vpliva na razvoj raka kot izpostavljanje sončnim žarkom. Pa dobro izkoristite sončne žarke. Lp oliva

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. jun 2009 19:18

Klea, ilrido gel je prav za alergike. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti