Puding

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. jun 2009 19:47

Tim, zakaj pa skuhaš pudinga v mikrovalovni pečici? V plastično posodo vliješ mleko, ga daš greti v mikrovalovko. Medtem zmešaš puding, mleko in sladkor. Ko mleko zavre ga vzameš ven in zamešaš pudingovo smes. Daš še malo nazaj, vmes malo ustaviš in premešaš. Ko se pojavijo mehurčki (ali pa tudi ne - jaz ga vzamem ven, ko se dovolj zgosti) ga vzameš ven in naliješ v skodelice. Nič zažganega. Posodo pa lahko z žlico postrgaš. :) Lp! Moycaa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. jun 2009 21:45

Evo upam, da bo dovolj za magisterij iz pudinga:

zgoraj se mleko kuha.

tukaj se že puding kuha, točno po navodilu na vrečki. Ratalo je pa tole:

A se je prismodilo ali pa ne presodite sami ( delano točno po navodilu za kuhanje pudinga ).

 

 

 

ežoj

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

9. jun 2009 8:34

Ežoj to na dnu je najboljše, samo da ni preveč prismojeno. Pa pri domačem mleku, je to na dnu tudi najboljše za pojest. reza

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. jun 2009 10:14

Ežoj,kastrolo men prinesi,tole na dnu imam še najraje od pudinga.

Terezija ,je bil pri tebi na poročni dan tudi dež?

lp goga

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. jun 2009 10:51

Pri pudingu me najbolj moti, če ni dovolj razmešan in je poln grudic. Če ga kje dobim ga ne pojem pa tudi sicer ni to neka ne vem kako favorzirana sladica za moj okus. Enkrat ali dvakrat na leto, okus vanilija in prelit za malinovcem mi čisto zadostuje. Tudi sam pa prisegam na kunanje na plinu, kjer se lahko izogneš bodisi, da se ti jed prime bodisi da se ti celo zasmodi. Indukcija je super zadeva predvsem zaradi kratkega časa ,ki je poteben da neka zadeva zavre in se posledično skuha, to pa je tudi edina prednost . Je pa mnogo jedi, ki se že po naravi morajo dolgo kuhati sicer niso ne vem kako okusne. Torej, kuhajte puding na plinu in ne boste ga zsmodili. LP hedonist

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

9. jun 2009 11:19

Goga ne ni bil dež, je sijalo sonce, ampak meni je to kljub temu fino. reza

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

10. jun 2009 8:10

Redno kuham puding na indukciji. Mleko počasi zavrem, vmešam prašek in še malo pomešam, nalijem v skodelice in dober tek. Še nikoli se mi ni prismodil, niti limal. Mogoče je razlika samo v temu, da mleko do vrelišča segrevam na srednji moči indukcijske plošče. Pa srečno in obilo užitkov ob kuhanju pudinga (pri nas na veselje otrok).:))))) krasjana73

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

10. jun 2009 10:43

evo pa ste odkrili novo tržno nišo: sigurno bo kmalu na policah puding 'special' sam za indukcijo. lp. anja anja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. jun 2009 21:14

No, še besedo ali dve o pudingu: če kuhate puding s tisto belo vodico, ki jo dobijo s pomivanjem posod v mlekarni ( ) in je deklarirajo kot 1,5% mlečne maščobe, in če tako kot celnet menite, da je tistih 2 - 3 minute kuhanja itak preveč, potem lahko skuhate puding na indukciji ne da bi se zasmodil.

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. jun 2009 3:56

Hedonist, se podpišem pod tvoj post. Grudice v pudingu so za zjokat.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti