Puding

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jun 2009 16:21

Malo vode v posodo, preden dodaš mleko, pa se ne bo prismodilo. Mamamia mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 16:26

a je res tako komplicirano? kaj pa tiste posode iz moje mladosti, ki so bile za vretje mleka, ki so piskale, z vodo vmes? te se še dobi? a obstajajo za indukcijo? ;) cellnet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jun 2009 17:59

cellnet, zna bit zoprno, ko se ti puding prilima na dno, res. Tudi ko smo doma kuhali mleko, ki smo ga kupili pri kmetu, sem na dno vedno dala najprej vodo, toliko da je bilo pokrito, potem pa mleko in se ni prijemalo dna posode. V čem je štos nimam pojma, ker se itak vse zmeša. Tudi pri preprostih jedeh, kot je puding iz vrečke, si lahko slabe volje, če se vse prijema za dno, sploh če gre za mlajše, ki se ob takih stavreh še ne znajdejo. Vsi smo enkrat začeli, tudi s zažganim pudingom. Mamamia mamamia

neznan uporabnik

7. jun 2009 18:14

Evo na hitr še jaz (ker letim izpolnit evropsko dolžnost in pravico): Zažgan puding je fuj, razen če ni ravno toliko prijet na dno posode, da se lepo z žlico strga in uživa in da ni grenak, seveda. Včasih smo imeli posebno (aluminijasto se spomnim) kozico samo za mleko in nič drugega, pa potem za krompir, rdečo peso tudi svojo, za palačinke tako kot je rekel cellnet, eno in isto cel življenje (še danes), nikoli palačinke gor prijele, nikoli oprana ta ponev s kakšnimi ekstra-za-ponev-za-palačinke-praški.. Moje izkušnje s kuhanjem pudinga (sem postala pozorna na to, ko so otroci delali živo s**nje s tem): posodo splaknem z mrzlo vodo. Mleko zavrem počasi (alpsko mleko se raje prime, jaz sicer delam puding z navadnim mlekom), torej zavrem počasi, to se mi zdi važno. Imam posodo (nič ekstra) z malo odebeljenim dnom, indukcijske nimamo a na vseh ostalih štedilnikih je to zneslo. Potem pa po navodilih z vrečke naprej. Po mojih izkušnjah se je mleko, kadar je vrelo "v galop",prismodilo. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 07. 2009 19:40

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. jun 2009 18:19

Najprej posodo splaknem z mrzlo (tako me je mami učila)zavrem,ugasnem in odstavim,zakuham pudingovo zmes in zmešam,šele potem dam nazaj na kuhalo in kuham 2 do 3 minute.Do sedaj se mi še ni zažgalo.

lp goga

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. jun 2009 19:49

Posoda, ki jo omenja Cellnet, še obstaja. Imenuje se tudi banjo maria in je malce drugačna tehnika in tudi piska. Uporabljam jo za kuhanje vseh stvari, ki se sicer kuhajo nad paro. Najbolj uporabna je za kreme iz rumenjakov.

Drugo posodo sem podarila bratu, ki je velik ljubitelj pudinga. Zdaj tudi mi pudnik kuhamo v tej posodi in se ne prismodi.

Je pa posebna zvijača, ki je enaka tudi za kuhanje krem ( npr. za kremšnite). Mleko je treba vso segreti in nato s toplim mlekom zmešati praškaste sestavine. Nato zmes vliti v toplo in ne vrelo mleko in mešati z metlico. Če je sestavina moka, 10 minut ( za popenit, ja, vem ).

Puding se rad prime in imam enake izkušnje kot Japaja.Vonj po zažganem pudingu, ki ga nikoli ni bilo dovolj. Pudinga, no.

Včasih stalne finte ne pomagajo, zato gremo puding banjat. Indukcijskega štedilnika nimamo, kuhalnik za rezervo pa je še nedotaknjen. Zato te izkušnje nimam. 

F r i n a

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

7. jun 2009 20:47

Je še varianta instant puding od Dr,Oetkerja,ki ga zmiksaš ne kuhaš in je tudi zelo okusen ,hitro pripravljen je pač hladen in ni za tiste,ki imajo radi še topel puding. dari

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

7. jun 2009 21:14

Pa saj ni problem v indukciji, le dodatne moči Power boost jaz pri pri kuhanju mleka nikoli več ne uporabim. Sem jo namreč samo 1x in se je mleko prijelo, kljub pravi posodi. Simona

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 23:07

evo, danes sem za večerjo skuhal puding. šel sem na izlet do mame, ki ima indukcijo. zadeva se ni prijela in puding je bil, kolikor puding je sploh lahko, okusen. uporabil sem kozico z debelim dnom in stranicami. mleko sem zavrel počasi, odstavil in vmešal puding, postavil za kako minuto ali niti ne nazaj (vražja indukcija vmes neha delat! in zoprno piska in utripa! še en razlog zakaj mi je plin bolj pri srcu) in puding je začel spet vret. in puding je kuhan. tiste 2-3 minute v navodilih so glede na to, da vsebuje samo škrob itak pretirane... skratka tako kot na plinu. še to, mleko je bilo polmastno nehomeogenizirano, čeprav mislim, da je to irelevantno. ;) cellnet

Tim  

član od: 14.12.2003

sporočila: 11

8. jun 2009 19:16

Spoštovani, iskrena hvala za vse nasvete, toda na moji Elektrolux indukciji smo poskusili že vse opisane načine in ne gre. Imam Lagustina posodo, ki naj bi bila idealna ga indukcijo. Kakor se sliši smešno smo preizkusili že vse možne načine, a brez uspeha. Tudi to, da sem segrel mleko v mikrovalovni, vmešal puding in na 2, ki je samo za segrevanje, vmešal puding maso. Indukcija za puding očitno ni primerna, sicer je pa zlata vredna in je ne menjam za nič na svetu, tudi če nikdar več na kuham pudinga. LP; Tim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti