Puding

Tim  

član od: 14.12.2003

sporočila: 11

tema odprta - 6. jun 2009 12:11 | ogledi: 7.337 | odgovori: 32

Ali mi lahko kdo svetuje kako se na indukciji skuha puding, ne da bi se na koncu prismodil?

Hvala za nasvete! LP Tim

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

6. jun 2009 12:49

Jaz vedno v posodo preden vlijem mleko dam malo vode in ko zavre dodam mleko. Potem pa samo mešaj dokler puding ni kuhan in ni treba nobene umetnosti. Meni se skoraj nikoli ne prismodi. angie

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. jun 2009 19:10

jaz ne zavrem mleka, ampak ga segrejem do vročega, pol pa vlijem mešanico pudinga, malo mrzlega mleka in sladkorja in mešam z metlico da se zgosti. Po potrebi, ko se počasi gosti ,odstavim posodo in mešam dalje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

6. jun 2009 21:59

Tim je napisal/a:
Ali mi lahko kdo svetuje kako se na indukciji skuha puding, ne da bi se na koncu prismodil?Hvala za nasvete! LP Tim

Mal bom žleht. Pa saj se rado prismodi tudi na plinu ali elektriki.

Ugotovila sem, da je pomembno v kakšni posodi kuhaš. Jaz imam tako z dvojnim dnom. Je pa res, da skozi mešam, da se mleko ne prismodi in potem seveda tudi puding. 

 

marelica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jun 2009 22:00

Tim je napisal/a:
Ali mi lahko kdo svetuje kako se na indukciji skuha puding, ne da bi se na koncu prismodil?Hvala za nasvete! LP Tim

Tim, se mi zdi, da slabo kaže,  ni variante, da se ne bi prismodil!

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. jun 2009 23:29

nisem ravno strokovnjak za kuhanje pudinga, ker ni ravno moja najljubša sladica ampak zažgal pa se mi ni še nikoli. nisem vedel, da je potrebno kakšno posebno znanje za kuhanje le tega. ;) v glavnem zamešaš razmešan puding v hladnem mleku s sladkorjem v vrelo mleko in mešaš doker se ne pojavijo prvi mehurči, se pravi, da je ponovno zavrelo in to je cela umetnost... ali? :) cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. jun 2009 23:30

ps. na malem ognju! (kar prevedeš v indukcijo na šibko moč) ;) cellnet

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jun 2009 13:08

Tudi jaz nisem ravno strokovnjak za kuhanje pudinga, vendar na indukciji, brez da bi se prismodilo ne gre ( pa cellnet to lahko prevede na katerokoli moč hoče ).

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 13:33

ežoj, ne najdem nobenega razloga, zakaj bi bilo tako... bom danes preizkusil s svojim nestrokovnim znanjem o kuhanju pudinga in poročam. ampak skoraj ne verjamem, kaj pa je potem s slaščičarsko kremo in podobnim? ps. drugače pa obstajajo dvojni plinski gorilci z močjo od 50-4500 W in na njih lahko poljubno dušiš do onemoglosti in vokaš kakor ti srce poželi... prednost indukcije je samo, da poleti dodatno ne segreva kuhinje, pa lažje jo očistiš, nima pa vgrajenega primarnega človeškega nagona o ognju... ogenj je toplota. velik ogenj je bolj toplo, mali ogenj je manj toplo... ;) cellnet

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jun 2009 15:36

cellnet, nič si ne zmišljujem, res se ne da skuhat puding. Razlog? po moje, ind.kuhalnik dela zmeraj s polno močjo, tiste stopnje med min. in max. določajo čas ko kuhalnik ne dela ( ne dodaja energijo v dno posode ). Ravno tako je na ind. kuhalniku prava umetnost skuhat mleko,  "da ti ne uide ". Glede čiščenja se popolnoma strinjam

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jun 2009 16:17

Če je to res, bi jaz mleko zavrela v mikrovalovki, potem dodala puding s sladkorjem in ga nad paro skuhala do konca.

Ma, se mi je posvetilo!

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti