Italijanska marinada perutnine ptuj

shorto  

član od: 23.5.2006

sporočila: 18

tema odprta - 5. jun 2009 18:18 | ogledi: 5.510 | odgovori: 2

Torej zadnje čase sem dobil okus za italijansko marinado od perutnine ptuj, ma kdo kakšno idejo kak se zadevo naredi, res se mi neda vedno kupovati marinirane zadeve ko imam v zamrzovalniku še ene 5kg zrezkov za porabit :). Torej predlogi dobrodošli :P.

LP

shorto

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 15:36

pojma nimam kako se jo naredi, ker nikoli ne kupim pripravljenih marinad, vendar ti lahko dam recept za svojo, ki je namenjena piščancu: 6 žlic suhega zelenega popra 4 žlice timjana ali 2 žlici timjana + 2 žlici šatraja/majarona 2 žlici suhega rožmarina 4 žlice janeževih semen 6 suhih lovorovih listov 4 žlice soli zmelješ v mlinču za kavo in shraniš v nepordušni posodici. lahko uporabiš kot "suho marinado", za mokro pa žlico te mešanice zmešaš z oljčnim oljem (3-4 žlice) in sokom pol do ene limone. mariniraš kakih 10-15 minut. cellnet

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. jun 2009 19:19

Recept PP iz daljnega leta 1970, ko smo s prijatelji na veliko hodili na piknike, je tak: Posamezne dele piščanca nasolimo, namažemo z mešanico olja, paradižnikove mezge z dodatkom paprike, timijana, majarona, gorčice in ostalih začimb po okusu. Če gre za italijansko marinado mora biti v mešanici obvezno rožmarin, ki ga v naši družini ne maramo preveč. Vedno sem delala po gornjem receptu in naši italijanski prijatelji so nadvse uživali, čeprav so sami prinesli s seboj marinado z rožmarinom, ki je vedno ostala nedotaknjena. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti