Čiščenje jeter

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. jun 2009 19:12

Saj je Nasja ze pred mano objavila dober link na strani quackwatch. Gre za cisto fzioloski dogodek: izpijes olivno olje (ki je zeleno), zolcnik se izprazni na mah, zolc zmanjsuje povrsinsko napetost in iz olja nastane suspenzija, ki je vidna kot majhne kroglice olja v vodni raztopini - enak fenomen najbrz lahko opazimo, ce zlijemo nekaj zlic olivnega olja v raztopino detergenta (ne bom poskusala, ker imam trenutno zelo dobro olje in se mi ga zdi skoda zapravljat v ta namen). Epsomova sol ali grenka sol ali magnezijev sulfat je mocno odvajalo in povzroci, da se olje izloci skoraj v celoti neprebavljeno. V cem je smisel takih blago mazohisticnih ritualov, pravzaprav ne vem cisto natancno, kolikor sem brala Erica Bernea, pa menim, da gre za strukturiranje casa. Then again, ljudje zganjajo se kaksen drugacen mazohizem, ne bi niti nastevala, zacensi z gledanjem dnevnoinformativnih oddaj...:)))))) lp, proxima

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

7. jun 2009 21:59

Sama sem to naredila kakšen mesec ali dva nazaj v roku 14 dni dvakrat, kot so navodila. Najbolj ogabna je ta grenka sol, komaj sem jo popila. Prvi kozarec brez problema, potem pa vedno težje. Medtem, ko moram reči, rdeča grenivka z olivnim oljem ni bila slaba. Sicer pa sploh ni tako grozno kot sem si predstavljala. Na WC sem hodila naslednji dan od 6 ure zjutraj naprej tja do 12 ali 13 ure. Že na začetku sem opazila te kroglice, ki pa so lahko zelene ali rjave barve. Tudi na blato te ne tiši tako kot, če bi imel dri.... Jaz ne vem, če bom to še naredila, kajti obakrat sem se okrog 2 zjutraj zbudila, ker mi je bilo slabo. Šla sem se zbruhat (tudi na silo, ko je bilo treba), potem pa je bilo vredu. V službi sem jih sama s tem seznanila in smo štirje naredili. Moram pa povedat, da imamo v službi eno Ukrajinko, ki mi je povedala, da to v bivši Rusiji redno delajo. Samo si čistijo debelo črevo, nekako z vodo. Ta gospa tudi to dela pri nas. Je pa nek zdravnik v bližini Ljubljane, ki to (mislim, da se reče vodna hidroliza ali tako nekako, ne vem) dela. Potrebno je nekajkrat iti. Prej je bil sicer zaposlen na kliničnem centru v Lj, tako da ni neki šarlatan. Ima tudi spletno stran, se mi vsaj zdi. Lp, biba

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

7. jun 2009 22:28

http://www.pozitivke.net/article.php/20081201221016975 Tole je čiščenje debelega črevesja. Moja sorodnica je bila dvakrat (do zdaj), pravi, da je počutje boljše. Ampak mene ni prepričala. Ima katera (kateri) kakšne izkušnje s tem? korenckova

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. jun 2009 9:17

Tole ciscenje crevesa je po domace navadno klistiranje v malo bolj fensi (in seveda drazji) obliki. Clovesko telo je narejeno tako, da se zna zelo ucinkovito cistiti samo, mi moramo pa seveda paziti, kaj vanj vnasamo. Ze samo izogibanje beli moki, sladkorju, belemu rizu, soli (bele stvari) bo telesu precej bolj koristilo kot pa nasilno izpiranje crevesja. Namesto crevesne hidroterapije (po domace vlivanja vode v crevo) si privoscite zdravo hrano, kaksen cisto sadni ali zelenjavni dan dan, popijte dovolj vode, pa boste prihranili kak evro sebi in telesu dodaten stres. dr. slepakura

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jun 2009 9:29

@slepakura, končno si se vrnila, sem te malo pogrešala. @proxy, ti imaš tako simpatičen blagociničen etitjud Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. jun 2009 9:30

Živjo slepakura, lep pozdrav v daljne kraje, lepo te je spet brati in kalavnika pozdravi! ;)) Ognjič

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. jun 2009 9:58

Imam ze karte za Air France! slepakura

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jun 2009 10:11

slepakura je napisal/a:
Imam ze karte za Air France! slepakura
Upam, da ne s kopanjem vmes? Mamamia mamamia

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. jun 2009 11:08

Oh ne! Je bolj verjeten ognjemet. slepakura

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jun 2009 12:46

Moje izkušnje z grenko soljo so nikakršne, ni imela absolutno nobenega učinka. O tisti cevi sem tudi sama razmišljala, pa se mi misel o neki visoki cifri litrov vode, katero ti spustijo v črev, ni pustila, da bi se odločila za poseg. Se je zadeva ob zmanjšani dozi stresa poštimala kar sama, že skoraj 4 mesece imam mir. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti