Bob

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. jun 2009 9:57

Jass, si iz Ljubljane? fresh

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

6. jun 2009 16:00

Nisem, ampak pridem po vrečo če treba!!! Bom imela izgovor iti na izlet. jass

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

8. jun 2009 8:34

V soboto sem bil v Italiji, v Palmanovi in sem v enem super Sparu ,kamor hodim kupovat ptiče dobil tudi bob v strokih. Cena polkilskega zavitka je 2 evra ,očitno je to za Italijane ena cenjena stročnica. Nisem ga še pripravil, tako da ne morem dati ocene ali mi je všeč ali ne , ko ga bom boms sporočil. Ptiče pa je moja družina (razen žene, ki se ji ,kot pravi, preveč smislijo)že pojedla. LP hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jun 2009 17:12

Evo: bob-stročje  " a la boranija ".

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. jun 2009 17:29

hedonist je napisal/a:
V soboto sem bil v Italiji, v Palmanovi in sem v enem super Sparu ,kamor hodim kupovat ptiče dobil tudi bob v strokih. Cena polkilskega zavitka je 2 evra ,očitno je to za Italijane ena cenjena stročnica. Nisem ga še pripravil, tako da ne morem dati ocene ali mi je všeč ali ne , ko ga bom boms sporočil. Ptiče pa je moja družina (razen žene, ki se ji ,kot pravi, preveč smislijo)že pojedla.LPhedonist

 

Joj, o kakšnih ptičih pa ti govoriš?  Menda ja ne kanarčkih?

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

12. jun 2009 17:41

Niso bili kanarčki, ponavadi kupim preplice jih imajo že očiščene in lepo pakirane po štiri skupaj. Vse je dovoljeno in legalno tako da ne delam nič nazakonitega. Moja žena jih sicer ne je ravno zato ker se ji smilijo a mi dovoli, da jih pripravljam otroka jih imata pa rada tako da smo pač v večini. So pa izvrstni na vse načine in toplo svetujem. LP hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jun 2009 17:44

Evo, še ena slika. Vidi se stročje boba, spredaj " stoletna " čebula ( stoletna menda zaradi tega, ker potrebuje sto let, da zraste do uporabne čebule ).

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. jun 2009 17:50

Ežoj, tista bobnata boranija pa sijajno izgleda, mi je prav pridišala iz ekrana.

Kaj ne bi dal recepta v bazo?

nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jun 2009 7:40

Ma Nola,

kakšen recept neki, to je za mladino, mi v najboljših letih na maščobi " osteklenimo " drobno narezano čebulo, dodamo na koščke narezano meso, v tem primeru je svinjina ( lahko je tudi drugo, lahko je tudi brez ), mal dušimo, da meso spremeni barvo, dodamo nerezano stročje ( v tem primeru bobovo ), dva paradižnika narezana na koščke naj na manjkajo, zalijemo z juho ( jaz v te namene pogosto skuham kostno juho ( osnovo ) in je imam za nekaj dni  ), lahko je tudi voda in kocka......... duši se do mehkega ( steklokeramika je idealna, ker se da nastaviti zelo " na rahlo " ), ko je že na krožniku narežem mal kopra in to je to.

V eni novejši vrtnarski knjigi piše, da se gojenje zelenjave ne splača ( mišljeno je bilo ekonomski ). Morda tudi res, vendar nič ne more odtehtati svežo  zelenjavo z vrta. Sedaj se začenja čas izobilja, bob je že, čez kakšen dan bo grah, blitva tudi............

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. jun 2009 9:08

Hvala za recept, Ežoj!

Prepričana sem, da se gojenje zelenjave splača iz vseh mogočih razlogov, od katerih se mi ekonomski niti ne zdijo najbolj pomembni, čeprav sem ob današnjih cenah zelenjave skoraj prepričana, da ima pridelovanje hrane tudi zdravo ekonomsko podlago.

Če ne drugega, kdo ti bo pa prodal dva pomidora, eno cuketo in dve vejici bazilike? Vrtnin, ki jih ne gojim (korenje, gomoljna zelena, čebula) vedno nakupim preveč in potem romajo na kompost.

Vidim, da si posadil tudi artičoke, to bo veselja drugo leto, te so še posebej odlične, če jih pripraviš takoj ko so pobrane.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti