Timijanov sirup

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

tema odprta - 4. jun 2009 7:57 | ogledi: 15.884 | odgovori: 5

Živjo,

spet se obračam na vas s prošnjo. Vem, da vas je na forumu veliko, ki imate ogromno znanja.

Včeraj sem našla rastišče timijana - materine dušice. In ker jo je kar precej, bi naredila timijanov sirup za pozimi, ampak nimam recepta. Po netu sem že iskala, ampak našla nič. Ima mogoče kdo domači recept za ta sirup. Bila bi zelo hvaležna.

Želim lep dan!

Sy

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

4. jun 2009 22:58

berny, hvala za predlog. upam, da se stvar obnese. LP Sy

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

5. jun 2009 11:33

jaz bi pa raje tako kot metin sirup, v sladkornem sirupu prekuhaš timjan, pustiš nekaj minut, odcediš, v vrel sirup vmešaš citronsko kislino in spraviš v pasterizirani steklenici. cellnet

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

5. jun 2009 11:51

jaz ga vsako leto delam tako kot berny, samo da ga na sonsu pustim vsaj kak mesec, kozarec pa občasno obrnem, da tekocina, ki se je nacedila namoči še preostali sladkor, da se ves stopi v sirup. po enem mesecu, poberem vejice timijana ven, jih splaknem v cimmanjsi kolicino vode, ki jo nato dodam v gosto tekočino, ki je ostala v kozarcu. zmesam, precedim in na majhnem ognju kuham do želene gostote sirupa. tak sirup je zelo obstojen, spakiram ga pa kar v marmeladne kozarčke. letos bom dodala tudi nekaj limoninega soka za izboljšanje okusa. lp. anja

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

5. jun 2009 22:55

Super! Hvala, Julija! Sy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti