Suhi kvas

neznan uporabnik

tema odprta - 26. maj 2003 12:00 | ogledi: 15.271 | odgovori: 6

Kakšne izkušnje imate s suhim kvasom?

Koliko moke se uporabi za eno vrečko suhega kvasa?

Ali je dovolj, da se vzhaja samo enkrat – pred peko?

Koliko časa je treba vzhajati testo?

Ali ima kdo kakšen recept za dober šarkelj narejen s suhim kvasom?

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

26. maj 2003 12:20

Jaz ga uporabljam tako kot svežega. Koliko ga rabiš, pa ti piše na vrečki. Za kruh ga jaz dam na 1 kg moke 1 vrečko. Najboljši pa je Dr. Oetker.

snežka  

član od: 14.1.2003

sporočila: 1

27. maj 2003 7:50

Jaz ga po Jamievem receptu enostavno vmešam v skledi z moko. Na sredino nardm luknjo vanj stresem 3 zavitke kvasa na 1 kg moke, sladkor in sol, najprej zmešam z malo vode, nato dodam še ostalo vodo in mesim, mesim, ...hajam prav tako dvakrat po cca 30-45 min. Všeč mi je, kerkvasa no ni treba ničpredhodno hajat, pa še vedno ga imam lahko na razpolago, saj ima daljši rok trajanja. snežka Sporočilo je spremenil(a) snežka dne 27. maj 2003 07:51:29

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

27. maj 2003 8:01

Jaz večinoma uporabljam suh kvas. Je bolj enostavno, ker se izogneš enemu vzhajanju. Testo pa vzhajam dvakrat, oziroma to naredi aparat namesto mene. Uporabim približno polovico do 2/3 vrečke na 500 g moke. Odvisno od vrste moke. Irena

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

27. maj 2003 11:06

Jaz sem suhi kvas uporabila samo enkrat in sicer pri peki potice. Potica je normalno hajala in vse je bilo o.k. na izgled. Ko pa smo potico probali, smo si bili vsi v družini enotni, da ta potica pa ni tako dobra kot ponavadi. Lep pozdrav.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

1. jun 2003 14:54

Kateri suhi kvas pa se vam zdi najboljši? Digo, Oetker ali Goreimpex? Kdo ve, zakaj imajo vsi ti suhi kvasi dodan emulgator?

neznan uporabnik

20. avg 2003 13:04

V knjigi 50 idej – čokoladne fantazije je kar nekaj receptov s suhim kvasom (in nekaj s svežim kvasom), a noben recept ne zahteva vzhajanje testa. V opisu postopka (in v predvidenih časih za pripravo peciva) je navedena priprava testa (npr. 25 min.) in čas za pečenje (npr. 30 min.). ALI TO RES DELUJE?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti