Otok rava

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

tema odprta - 3. jun 2009 12:01 | ogledi: 11.085 | odgovori: 19

Zanima me, če je že kdo letoval na prekrasnem otoku Rava pri Zadru. Z možem sva lani bila tam, prekrasno je, mir. Stanovala sva v Apartmanu Mavar, ki je sicer lep, moti pa naju ker se nahaja v drugem nadstropju in ima samo majhen balkon. Tudi letos bi šla z veseljem tja če bi našla kako namestitev bolj "pri tleh", tako da bi lahko imela tudi roštilj. Iskala sem že po internetu, pa ne najdem nič. Hvala

mejačka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. jun 2009 12:19

Se gre na otok lahko tudi z avtom? Ognjič

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

3. jun 2009 13:20

Lahko, ja, ampak to je tako majhen otoček da avta sploh ne potrebuješ. Avto sva midva pustila v Zadru na neplačljivem parkirišču le nekaj korakov nad luko.Mislim da na otok pripelje trajekt le enkrat tedensko, potniška ladja pa dvakrat dnevno.Na Ravi je le restavracija v katero se vozijo predvsem italiani z jahtami, pošta in ena mala trgovinica, kateri pa zaradi pre malo povpraševanja grozi zaprtje. Turistov skoraj ni, domačinov pa pot 100. Zelo priporočam če si želiš mir in lepo morje. Mogoče veš za kako podobno destinacijo? mejačka

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

3. jun 2009 13:31

Tole me spominja na otok Lopud pri Dubrovniku (ne Lokrum, da ne bo pomote). Brez avtomobilov, prebivalcev pod 150, nekaj kafičev, nekaj restavracij, pošta, trgovina, peščene plaže (komu pač taka plaža ustreza, meni nadvse), kar čisto morje, dobra klima,....ladja iz Dubrovnika sicer vozi nekajkrat na dan. V zadnjih letih je otok postal predvsem popularen kot kopališče, saj se vsak dan zjutraj z ladjo pripelje kup turistov na kopanje, ki pa zvečer tudi odplujejo nazaj. Prostora je vseeno dovolj, na plažah ni praktično nikoli gneče-skratka, ni treba zjutraj pred zajtrkom tečt z brisačo in rezervirat prostor na plaži. Za otok Rava pa moram priznat, da sem prvič slišala. Grem ravno v Zadar drug teden, bom prav pogledala, kje je to. lenka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. jun 2009 13:56

mejačka je napisal/a:
Mogoče veš za kako podobno destinacijo? mejačka
Ja, ampak je zasedeno v času, ko grem jaz lahko na dopust. Sem pa od tam gledala Ravo, iz Dugega otoka, kraj Luka. Kar se avta tiče, me zanima predvsem zato, ker ga ne bi 14 oz. več dni pustila "kar nekje", je le malo preveč. Me pa mika ta Rava in mir in čisto morje. Ognjič

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

3. jun 2009 19:15

Ognjič, če bi rada mir in čisto morje, pa z avtom na otok, ti iz lastnih izkušenj svetujem otok Iž (med Dugim in Ugljanom) in sicer uvalo Knež. LP tamala69

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. jun 2009 20:27

Ja, za letos je to v ožjem izboru Rava, Iž, Premuda, Unije, Lastovo...zdaj še kocko kupim in pogledam, kje se bo ustavila... Ognjič

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

4. jun 2009 11:38

Joj, premuda je sicer zelo lepa, ampak poleti imajo tam ogromno os! Ja, žuželke ose kar preplavijo ta otok. Smo se enkrat ustavili tam z barko in kaj kmalu pobegnili, ker je bila prava invazija:(( Potem sem se pa malce pozanimala in nisem bila edina, ki je to opazila. In Unije, čudovite so, takoj bi šla tja na dopust. Ojoj, spomnini na morske dni me že vlečejo na nov dopust. Še mesec in pol in jupi, tudi jaz odrinem na dopust. mojcca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

4. jun 2009 12:13

Vidim, da se je ta tema malo razširila, pa bom še jaz dodala svoj piskrček:) Naslednji teden bi se rada skočila malo pogret za kake 3-4 dni , pa ne predaleč, tja do 5 ur vožnje v eno smer. Ideal bi izgledal takole: Lepa obala (mi je čisto vseeno ali je skala, mivka ali kamenje, le nekaj sence mora biti), čim manj ljudi in apartma / soba, kjer tudi kaj dobrega skuhajo (ali je vsaj relativno blizu kaka fajn gostilna). Tokrat brez kuhanja, le počitek in užitek! Pozna kdo kak tak kotiček? strelka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. jun 2009 12:15

mojcca, od strica bivša žena je iz Premude in njen sin ves letni dopust preživi julija in avgusta na Premudi. Glede na to, da ima izbiro med Pulo (kjer so doma) in Premudo (kjer je tudi hiša) iz Zagreba (kjer dela) mrkne na Premudo. Da niso tistih os nacionalisti našuhtali Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti