Meniskus

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

tema odprta - 3. jun 2009 10:25 | ogledi: 8.153 | odgovori: 8

Vem, da smo že govorili o raztrganem meniskusu, nikjer pa nisem zasledila, če obstaja kakšna telovadba, vaja, mazilo,...kakršna koli oblika zmanjšanja bolečine v nogi zaradi omenjenega. Na koncu lanskega leta sem dobila diagnozo, sedaj pa moram čakati operacijo v Valdoltri verjetno nekje do jeseni. Ker me zelo boli, včasih ponoči ne vem kam z nogo, ker obremenjujem telo v nepravilni drži, ker me je že prijelo v kolk in križ, da včasih ne morem niti do trgovine, iščem pomoč. Čakalna vrsta je dolga in se bojim, da bom tak "šepajoči kripel" do mojega termina. Pozna kdo način, kako bi si lahko sama pomagala?

BIANCA

neznan uporabnik

3. jun 2009 11:43

tako na hitro bi ti priporočala gabezovo mazilo ali gabezovo korenino, namočeno v žganju, ognjičevo mazilo, tudi arniko.. maži se, rahlo gladi, masiraj.. težko je čakati, vem. Tačas preložiš težo na drugo nogo in ti gre še druga noga v tri krasne in še hrbtenica se krivi... Tega se moraš zavedati in "šparati", kar je zdravo. Kaj pa kakšen kolenčnik, malo za oporo? Toliko na brzino. Aja, vem, da je potrebno krepiti križne vezi s telovadbo ampak vaj se zdele na pamet ne spomnim. pa še nekaj sem se spomnila, ne vem koliko si sicer stara ampak mlajšim (relativno?) presajajo hrustanec in baje so dobri rezultati. Ojoj, nič ti ne zavidam, sem imela sama hude težave s kolenom, kdor ne izkusi, ne razume (vstajanje izza mize, not in ven iz avta, sedanje in vstajanje s straniščne školjke.. stvari, ki jih sicer niti ne porajtamo..) Pogumno! japaja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

3. jun 2009 20:39

ja poznam te težave, vendar sem imela srečo, da sem pred leti kar hitro prišla na vrsto za operacijo, mislim pa da so mi malo premalo odrezali saj me spet malo boli. A to ni nič v primerjavi s takrat, ko še na gas nisem mogla pritiskat... Drugače pa poskusi z fizioterapijo, sedaj so kratke čakalne dobe(vsaj pri nas). anitram1

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

4. jun 2009 21:48

Poskusi s praški Dona ali FidiFlex, krepijo hrustanec. Meni zelo pomagajo, sicer so začeli delovat po enem mesecu jemanja.Boleli pa sta me obe koleni. Muka je bila že pritisnit na pedal v avtu in vse ostalo kot je že naštela japaja. Zdaj so bolečine le ob določenih gibih ali če se ob kaj brcnem. sweets

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2009 7:28

BIANCA je napisal/a:
Pozna kdo način, kako bi si lahko sama pomagala?

BIANCA
Ne si sama pomagati, za božjo voljo. To je meniskus, to niso slabo pobarvani lasje, ki v zadnji konsekvenci, ponovno zrastejo....Če pa pri kolenu zašuštraš, je naslednja faza plastično koleno. Nič vaj v stilu "Sama svoj ortoped in fizioterapevt". Raje išči pomoč pri takih, kot ti svetuje Ognjič Vendelina jr.

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

5. jun 2009 16:51

Bianca, diagnozo že ima in čaka svojo vrsto. Je pa razlika, če ti v tem času kolikor toliko normalno hodiš, ali pa ti vsak gib kolena povzroča hude bolečine. In do jeseni bo morala narediti še kar nekaj korakov. Meni je praške svetoval ortoped, medtem ko čakam na artroskopijo, potem bomo videli. sweets

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

7. jun 2009 9:53

Punce, najlepša hvala za vse nasvete. Kdor pa je to že probal, me razume in tudi to je že nekaj. BIANCA

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

7. jun 2009 10:31

Kako, da prideš tako pozno na operacijo. Moj mož je imel strgane križne vezi in problem z meniskusom in so ga takoj operirali. Jaz sem imela samo natrgane križne vezi. Najprej sem počivala 10 dni (ampak res počivala), da se je bolečina pomirila. Saj nisem mogla hoditi po stopnicah, niti prav po majhen hribo v mestu. Nato pa sem imela terapije. Tiste električne, te so mi pomagale proti bolečini, in telovadbo za ojačanje križnih vezi. Možu pa so po operaciji svetovali kolo. Kolo je dobro za kolena. Pa telovadba v vodi. Res pa je, da tisto poletje cca 6 mesecev sem morala paziti, nič po hribu hoditi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti