Kaj jesti če..

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

3. jun 2009 13:24

Kruhy, jaz poznam človeka, ki je v skrajni sili pojedel živega močerada.

 

Lejla13

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

3. jun 2009 13:26

:- ) Upam, da za hec! kruhy

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2009 13:29

Kak te lahko poješ živega močerada? Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2009 13:29

kruhy je napisal/a:
:- ) Upam, da za hec! kruhy
Jaz pa upam da ne za hec. Začetnica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. jun 2009 16:34

Če imaš razjedo na želodcu, je potrebno varovati želodčno sluznico, da se obnovi. Upam, da je preiskava na bakterijo že mimo, drugače je to najverjetnejši razlog za razjedo.

NA želodčno sluznico vplivajo vse agresivne snovi. To so npr. mehurčki CO2, maščobe v vseh oblikah o+in poreklih, ostre začimbe ( paprika, čili, gorćica, poper), sladke stvari, ker delajo kislino, vse kisle zadeve, kamor spadajo vina, vložena zelenjava, sadje.

Iz mojih izkušenj ti lahko povem, da je za moj želodec najbolj ubijalsko: maščobe, tudi iz mleka, banane, zlasti zrela, zaradi sekundarnega vretja, sladke stvari, gobe, vložena zelenjava, sveža zelenjava, sveže kvašeno testo, pardižnikove omake.

V resnici so to omejitve, pri katerih razmišljaš, če se splača res podaljševati življenje, če moraš jesti samo ene take čudne stvari, ki ti še všeč niso.

Vsi zdravnki svetujejo, da poslušaj telo, ki odreagira na nepravilno hrano. Ne znam pojasniti, zakaj nikoli nimam težav po prekajenem surovem svinjskem mesu, sveže jabolko pa mi povzroča hude težave.

Govorim iz 35-letnih izkušenj in iz družinske tradicije.

Sem pa se že sprijaznila, da sem od rodbine podedovala težave u želodcem in tudi povečanje izločanje kisline v želodcu, ki je najbrž povezana z mojim temperamentom, ki je tudi precej povezan z delom, ki ga opravljam.

Meni pomaga pitje čaja iz hrasovega lubja, ki ga pijem samo en teden. PA zdravila, s katerimi sem se sprijaznila.

 

F r i n a

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. jun 2009 20:03

leni1 je napisal/a:
Meni nobena stvar ne škoduje ker me želodec sploh ne boli,tako da bi v bistvu vse lahko jedla.Zdravnik pa mi je rekel da se moram držati stroge dijete,ker naj bi imela veliko rano.A je že kdo slišal da naj bi si zjutraj naribal surov krompir ga ožel in tisto vodo na tešč popil? leni1

 

Kolikor vem, zdravniki dajo za rano zdravila (proti kislini in antibiotike), ki jo zacelijo - povečini - v 14 dneh. 

Dieta pa po zdravi pameti in s poslušanjem svojega telesa - nikakor ni enega recepta za vse.

Krompirjev sok??? A si bila res pri zdravniku ali ... se mi zdi sumljivo podobno nasvetom ene zdravilke, ki vsega vraga zdravi s krompirjevim sokom (beri: postavi eno eksotično diagnozo in po pitju soka ugotovi, da se je stvar pozdravila - pa tudi če koga nič ne boli )

Nasja

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

3. jun 2009 21:28

ja seveda sem bila pri zdravniku,samo za to krompirjevo vodo mi ni rekle on,ampak en gospod k je mel razjede na želodcu in naj bi se stem pozdravil.Pil je to po navodilih zdravnika. leni1

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

4. jun 2009 16:47

dobro poznam gospoda, ki ima povišano sečno kislino-putiko. Kadar ima "napade", mu žena, ki dosti da na naravno zdravilstvo, nariba surov krompir, stisne sok in on to pije na tešče nekaj dni zapored. Pravi, da mu pomaga. Seveda pa je pomembna dijeta in zdravila. lp baška

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jun 2009 20:00

Kadar sem bolna in se da bolezen zdraviti ambulantno (in rano na želodcu se da), jem otroško hrano. Zadnja tri leta to prakso prevzemajo tudi moji bližnji. Tako si najmanj škoduješ. Tista s surovim krompirjem spada v poglavje mučilnih tehnik...napolniti si prebavno cen z navlaženim škrobom in celulozo, da se bo cev ja raztegnila....ajoj. Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

5. jun 2009 9:56

Prijateljica je imela tudi hude težave z želodcem. Nekdo ji je rekel, da česen dobro vpliva (tudi) na želodec. Vsak da si ga je mičkeno stisnila na solato. Po enem letu ni imela več težav. Je pa čisto dovisno od posameznika. Mene po česnu nazarensko boli želodec. Lp! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti