Kako računati kalorije

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2009 22:21

proxima, true! bannanna_v_slo ;)

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. jun 2009 22:49

@visage zakaj pa bi ti seštevala? če je razlog hujšanje ni potrebe po tem, saj je večina sodobih diet zasnovanih tako, da poješ tisith ca. 500 manj na dan, s katerimi shujšaš počasi in zanesljivo... cellnet

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jun 2009 8:38

Če bi rada bolj udobno preštevala kalorije, si kupi tehtnico, ki kaže tudi kalorije, OH, beljakovine, maščobe itd. Saj niso drage, tam od 15 evrov naprej.

Ko se boš naveličala šteti kalorije, jo boš imela pa za čisto praktične kuhinjske zadeve.

nola

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

3. jun 2009 11:36

Jaz sem se pred tremi tedni lotila diete, ki je na kratko povedana taka: 1. do 12. samo sadje (po dva enaka sadeža na dve uri) 2. kosilo meso + zelenjava + zelena solata ali pašta/riž/proso + zelenjava + solata(zelena) 3. popoldan sadje ali sadni sok Privoščim si tudi mandeljne. Če za kosilo ješ OH, je za večerjo treba jesti beljakovino. Ne mešam beljakovin in OH. Ne jem kruha, alkohol je na min. Če je kaka fešta jem in pijem vse (razen kruha in sladkariji). V treh tednih sem shujšala 6 kg. In nisem lačna. Trenutno uporabljam sadje in zelenjavo, ki raste na vrtu - torej sezonsko kar sedaj ni težko!!! Najbolje si je vse napisano razporediti v 5 obrokov na dan. Poleti je zadnji obrok ob 19. uri, pozimi pa ob 18. uri. Merim si tudi ph urina, tako vem ali je moje telo kislo ali bazično. V tak način življenja me je nekdo prepričeval več let. Pa nisem verjela oz. se mi ni dalo razmišljat. Danes pa sem s takim prehranjevanjem zadovoljna, ker mi ne jemlje časa in energije za nepotrebna prepračunavanja. Energije imam še več!! Seveda se nas je kar nekaj v družilni prilagodilo takemu načinu prehranjevanja, zato nam je lažje kruhy Pozabila sem napisati še eno zadevo: Mlečne izdelke sem v celoti opustila. Bomo videli?! Sporočilo je spremenil(a) kruhy dne 03. 2009 12:34

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

3. jun 2009 12:27

Visage, da odgovorim na tvoja vprašanja:
Visage je napisal/a:
ali vi seštevate kalorije pri obrokih?
Da, včasih sem redno, s tem sem uspela shujšati še za kake 3 kg, ko z zdravo in pestro prehrano ter veliko gibanja ni šlo več. Tako sem ugotovila, kaj je "krivo" še za teh nekaj cm špeha, ki pa že tako niso bili preveč moteči. Moje ugotovitve: krive so vsakodnevne drobne razvade, kot je bombon na poti iz službe, sokovi (se mi zdijo popolna potrata sadja in embalaže) ali kraja večerje pri fantu (moje priljubljeno opravilo), ko sem že svojo pojedla. Ampak, kar je pa res pomembno pa je, da ti končno kapne, kako so živila z dosti maščobe bolj kalorična kot tista brez. Tako hitro ugotoviš, da je pri npr. palačinkah brezvezen vir kalorij olje, ki ga uporabiš za peko, da je štrudl z jabolki lahko prav dobra dietna sladica, ne da bi bil premalo sladek (čeprav se pri hujšanju sladic bojimo kot hudič križa) ali da je velika razlika, če pri kosilu poješ svinjski kotlet ali nekaj pripravljeno iz svinjskega stegna (pa ker smo po malem gurmani, to verjetno ni zrezek, no vsaj meni ne uspe mehek).
Visage je napisal/a:
Kako je sploh mogoče izračunati koliko kalorij ima kakšen obrok?
Kalorije sem seštela tako, da sem pri kuhanju upoštevala vse sestavine, ki sem jih dodala. S tem je veliko dela na začetku, na koncu pa tako ugotoviš, da se jedi precej ponavljajo. Za konec pa še to. Diet, kjer "ločuješ" OH, B in M ne razumem najbolje, ko pa večina živil, vsebuje vse troje, razen mogoče mesa, kjer pač ni OH. Zato se tega niti ne bi nikoli lotila. Poleg tega pa mislim, da je zdrav organizem sposoben prebaviti tudi riž poleg zrezka (da ne omenim, da je omaka od zrezka boljša na rižu, kot da jo s koščkom mesa loviš po krožniku, pa se nanj nič ne vpije!) Za zdravje in normalno težo je verjetno najbolj bistvena pestra in raznolika prehrana, kombinirate pa jo lahko kakor vam paše (lahko tudi "ločujete"). Čisto za konec pa še misel, ki sem jo zasledila na internetu: "Don't count your calories, make all your calories count!" ali če prevedem: Ne štejte kalorij, poskrbite, da bo vsaka kalorija štela. piščanec

to sem jas  

član od: 16.4.2013

sporočila: 3

16. apr 2013 18:32

zdravo.....zanima e koliko kalorij ia jabolka,kivi,hrenovke in kokošja pašteta ter pomarančni sok ??? rada bi se zredila daj 3 kilograme...(premalo jih imam)



to sem jas

Sporočilo je spremenil(a) to sem jas dne 16. 2013 18:48

to sem jas  

član od: 16.4.2013

sporočila: 3

16. apr 2013 18:39

kako se izračunajo kalorije ?
to sem jas

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. apr 2013 19:56

http://www.zdravobitje.si/hranilne-kaloricne-vrednosti-

http://www.dijeta.net/tablice/tablice.htm

Tukaj so podatki, ne razumem pa tvojega vprašanja - kako se izračunajo kalorije? . Katere? Pač, stehtaš živilo, ki ga nameravaš pojesti, in potem glede na tabelo (v kateri so vrednosti kcal ali J podane na 100g živila) izračunaš, koliko si pojedla - oz. koliko energije si vnesla v telo. Pa pazi - nekatere tabele imajo energetsko vrednost živil v Joulih, druge v kalorijah - 1 kalorija je približno 4,2 Joula. In posledično - 1Joul je 0,24 kalorije.

 

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. apr 2013 20:39

Bom vprašala tako, kot vpraša Twitter, kadar kakšen uporabnik pozabi vstopno geslo: Are you human? 

Ali je tole zadnje z neartikulliranimi vprašanji kakšen socialni ekserimetn, ko se nekdo z uporabo najstniškega lingota tule zafrkava in lgeda, če bo kje kakšna dobra duša odgovorila na vprašanje, kako se pridobi kile z uživanjem banan in korenčkov....

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti