Piščanec z medom in limono

bostjano  

član od: 19.5.2003

sporočila: 2

tema odprta - 26. maj 2003 6:58 | ogledi: 7.938 | odgovori: 4

Pozdravljeni

Nekoč (nekaj časa nazaj) je bil v Janji objavljen redcept za piščanca z medom in limono. A ima kdo ta recept.

Hvala

LP

Boštjan

Boštjan Ožbolt

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

26. maj 2003 14:22

pozdravljen, sama konkretno tega recepta nimam. Ampak glede na svoje izkušnje, bi rekla takole: piščanca posoliš, po želji začiniš, sama ponavadi strem med rokami malo suhega timijana in podrgnem po celem, tudi v notranjosti, V notranjost dašpollimone, ki si jo predhodno dobro opral, zribal.Povežeš piščanca s špago, ali pa ne, ter ga pomažeš z medom, ki se med pečenjem spremeni v sladko škorjico, limona iz notranjosti pa oddaja sokove in zmehča meso. Ni kaj zgrešit, sicer pa ti bodo po moje priskočili na pomoč tudi drugi. Spomnim se, ko sem bila v Angliji, tam smo pomazali piščanca z marelično marmelado. vso srečo želim

bostjano  

član od: 19.5.2003

sporočila: 2

27. maj 2003 7:09

Najlepša hvala. Ampak tu je naslednji problem. Ženo bi rad presenetil s tem, tako da jo ravno ne morem vprašati. Zanima pa me, kam dati limono, če nimaš celega piščanca oz. če pečes piščančja prsa.... Boštjan Ožbolt

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

27. maj 2003 7:57

Tole sem pred kratkim našla na nekem drugem forumu. Sicer je brez meda, ampak lahko malo eksperimentiraš in dodaš med v marinado ali pa zrezke pred pečenjem namažeš z njim. Upam, da ti bo uspelo. Piscanec z limono in origanom Sestavine; 2 zlici olivnega olja sok pol limone sol pol cajne zlicke origana piscancja prsa (250g) Meso ocistimo in narezemo na tanke zrezke, ki jih potolcemo in polozimo v plasticno posodo, ki se da neprodusno zapreti. Iz ostalih sestavin zmesamo marinado in jo prelijemo cez meso. Cez noc mariniramo v hladilniku. Naslednji dan meso nalozimo v nepregorno posodo, prelijemo z marinado in specemo v pecici. Pecemo cca. 20-30 minut na 200C (odvisno od debeline zrezkov), obcasno jih vmes obracamo. Na koncu zapecemo 5 min pod zarom, da dobi fino skorjico. Irena

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

27. maj 2003 10:31

limono daš pod prsa, stisneš, okrog in okrog pa obložis z mladim krompirjem , posutim z suhim, med prsti zmečkanim rožmarinom, če nameravate peči v pečici kot kompletno kosilo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti