Kavitacija hujšanje

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. jul 2009 12:29

Ja, se strinjam, "razbitine" se nikakor ne morejo "izločiti skozi jetra"... V najboljšem primeru pride do vnetja in brazgotine..naprej pa tako, kot je razmišljala rebecca...

Ne verjamem, da bi bili učinki, ki jih opisujejo tiste, ki so poskusile zadevo,  posledica česa drugega kot izločanja vode z malo bolj agresivno masažo.

Nasja

matej12xx  

član od: 23.5.2009

sporočila: 5

4. okt 2009 18:57

Bistvo kavitacije ni v tem, da z denarjem plačaš shujševalno kuro, ker se ti pač ne da migati. Telesna vadba ti ne bo odstranila celulita. "Kavitacija je pojav, ki se pojavi v tekočini, ki je izpostavljena ultrazvočnim valovom; le-ti povzročajo kompresijske in dekompresijske valove. V dekompresijski fazi (ekspanzija) se oblikuje negativni tlak v sami tekočini in povzroča velike količine plinskih mehurčkov, ki rastejo do začetka kompresijske faze. Velik pritisk, ki deluje na mehurčke, le-te stiska z nadaljno rastjo temperature plina v njih, vse dokler pritisk ne pade in mehurčki implodirajo. Energija, ki se sprošča z implozijo, razbije membrane maščobnih celic in tako zmanjša njihovo število. Njihova vsebnost, maščobne kisline (trigliceridi) se sprostijo in delno odstranijo preko limfnih in krvnih žil, delno (proste maščobe) pa se razgradijo v jetrih. Površina kože, žile, živci in mišice ostanejo nepoškodovani." Vzeto iz spletne strani http://www.lipofit.si/kavitacija.php matej12xx

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

6. maj 2010 19:16

Po enem letu,se oglašam na to temo,ne me narobe razumet,berem ga in vidim,da je zadnji odgovor leta 2009,maja..Sedaj pa tudi sama razmišljam o tej metodi,dobra dva meseca sem že na dieti,ki prepoveduje kruh,testenine in riž tako,da vztrajam ob zelenjavi,pustem mesu,stročnicah,sadjupoleg tega pa vsaj 3krat tedensko malo razmigam telo in se preznojim. In ker se poletje bliža,bi rada s to metodo mogoče izgubila še kak odvečen cm. Ne bi pretiravala,bi se pa mogoče oglasila 2krat ali 3krat,da vsaj vidim,če deluje in hkrati seveda ne bi opustila diete in rekreacije.Še kakšni podatki o tem,oz.je še kakšna preizkusila to metodo ali kakšen,ker baje tudi moški hodijo?Hvala za odgovore in lep dan še naprej! žoja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

6. maj 2010 19:50

Jaz ti pa namesto kavitacije priporočam hypoxi terapijo ali karbo terapijo. Karbo terapijo obiskujem tudi sama in zaenkrat mi ob 3xtedenskemu fitnesu in minimalni dieti,daje zadovoljive rezultate. Obiskal naj bi vsaj 10 terapij.Meni je všeč in bom to ponovila še nekje pozno jeseni.Zelo pa se mi pozna tudi na cm.Kar mi je bistveno pomembneje kot pa sami kg. kriznana

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

6. maj 2010 20:13

Pozdravljene, sem mamica 3 otrok in sem si po vsakem porodu, že po izgubljenih kg, privoščila malo razvajanja v salonih za učvrstitev kože. Lahko pohvalim tako obiske v Linea Snelli, tako Hydroxi terapijo. Pri obeh gre za vadbo z različnimi tehnikami in se zelo pozna. Za kavitacijo sem slišala, da je trenutno top varianta in se res veliko pridobi na cm. Moram pa poudariti, da je treba najprej nekaj narediti z odvečnimi kg. Z redno telovadbo, z pravilno prehrano in se nato šele odločiti za takšne tretmaje. 5 obrokov na dan, brez sokov, pregreškov. Nato pa za piko na i obisk v salonu. Če pa denar ni problem pa te lahko povsod zrihtajo....

zefokuh  

član od: 8.9.2004

sporočila: 38

3. jun 2010 11:05

Drage dame in gospodje, človek lahko hujša samo in izključno na dva načina. Ali zaužije manj kalorij kolikor jih porabi ali pa porabi več kalorij kot jih zaužije. Že Mark Twain je lepo napisal, da je zdrav tisti, ki je in pije tisto kar mu ne diši in dela tisto, kar se mu ne ljubi in s tem je zadel žebljico na glavico. Sam sem v zadnjih dveh mesecih izgubil 8 kg na zelo preprost način. Nekaj malega za zajtrk, kar precej obilno kosilo in res kakšna rahla solatka med šesto in sedmo uro zvečer, poleg tega pa sem bil skoraj vsak dan pol ure na sobnem kolesu ali pa na kakšnem strmejšem sprehodu, kar res ne vzame veliko časa. Namesto z avtomobilom se v lepem vremenu v službo odpravim s kolesom, ravno tako v trgovino, v slabšem vremenu pa peš. To je to, vse ostalo je "lari fari." ales storman

lizabela  

član od: 13.3.2008

sporočila: 31

3. jun 2010 11:44

No, jaz sem lansko pomlad dala to kavitacijo skozi in sicer na trebuhu. In vam lahko zagotovim, da je to metanje denarja stran. Pomaga samo zdravo prehranjevanje in veliko gibanja. lizabela

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

3. jun 2010 12:10

Jaz pa sem obiskala enega od Linea Snella salonov. So me takoj prepričali, da bom ven prišla 20 kg lažja in 20 let mlajša. Pa sem se potila za 38 E na obisk z vajami pod vročimi žarnicami ( kar bi v končni fazi, saj je šlo za redno 3x tedensko redno vadbo imelo efekt tako ali tako), potem pa še prekuhala v savni, ki naj bi z mene sprala strup in celulit. Rezultat, nekaj je šlo dol, še več gor, veliko veliko pa iz denarnice... Res, boljše na dolg sprehod vsak dan, samo to preklemansko vreme je treba poštimat. kara

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

5. jun 2010 20:09

Spet se oglašam in sicer po prvi kavitaciji.Večina vas je proti in tej metodi ne verjamete.Moram rečt,da sem zadovoljna,saj sem izgubila 3cm na trebuhu pri prvem obisku,poznalo se je tudi,ko sem oblekla hlače.Res je,da se ta odvečna maščoba razgradi skozi jetra,saj sem govorila o tem tudi z zdravnikom.Zame ni bilo boleče,je pa zoprno tisto piskanje v glavi.Nisem pristaš takih metod,nisem pa proti,če se poskusi in prepriča človek,saj potem dobi še večji zagon,da nekaj naredi za sebe.Poleg kavitacije,je seveda pomembno tudi to,da se gibljemo,jemo lahko hrano in spijemo veliko vode,kar bi seveda morali tudi,če se ne odločimo za njo.Sama sem spremenila prehranjevalne navade in že lep čas se tega držim.Sem pa vseeno poskusila še to metodo.Dejstvo je,da to ni hujšanje ampak oblikovanje telesa kar pride prav mladim mamicam po porodu.Tukaj se ne zgražajte,ker mislim,da to metodo uporablja večina teh mamic.Ko gledam okoli sebe,redko kje vidim mlado mamico s povešenim trebuhom,večina jih izgleda prav sexi,kljub temu,da so rodile že drugega otroka.Kavitacija je enako kot liposukcija z razliko,da je ta metoda skoraj neboleča in po njej ni okrevanja.Je pa res,da tudi s kavitacijo ni dobro pretiravati,kakor ne pri drugih stvareh(solarij),čeprav so mlade punčare v teh mesecih že vse umetno porjavele.Kakorkoli že,vsak se odloča sam kako se bo lotil svoje prenove! žoja

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

5. jun 2010 20:49

žoja je napisal/a:
SRes je,da se ta odvečna maščoba razgradi skozi jetra,saj sem govorila o tem tudi z zdravnikom. Dejstvo je,da to ni hujšanje ampak oblikovanje telesa ......... žoja
1. Kako ti dve izjavi uskladiti, žoja? 2. Kaj ti je pa zdravnik o tem povedal? Kako pride maščoba iz teh trebušnih blazinic pod kožo v jetra? To me res zanima, najbrž ne le mene. Hvala za odgovor.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti