Listi vinske trte - sarma

neznan uporabnik

3. jun 2009 11:06

Uf, rebecca, če ni bila res še tale "metvica" v mirođiji??!! Se mi že nekako vse skupaj poklapa. Nič, nimam kej, bom poskušala na vse načine, dokler ne pridem do pravega. In se mi tudi nekako sanja, da so po domače nekje kopru rekli mirođija.. samo sem bila pač še otrok. Nola, bistveno je, da listov res ne zmehčaš preveč, samo not-vn! japaja

neznan uporabnik

3. jun 2009 11:12

Rebecca, šele zdaj prebrala vse na linku o mirođiji. Ekola, vidiš.. no, na koncu koncev se niti ne čudim več, da je v življenju toliko nesporazumov. japaja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. jun 2009 11:53

jaz sem pa sele sedaj ugotovila, da sem ti dala link na recept, kjer zavijejo sarmice v nekaksen ohrovt in ne v trto, ceprav je tudi to mozno. V bistvu sem ti dala link zaradi imena, tako da lahko potem sama isces naprej. Kot tudi tole: http://en.wikipedia.org/wiki/Dolma LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jun 2009 13:35

No, človek se uči, dokler je živ. Zdaj vem, da je mirođija tudi koper. je pa res, da ga v krajih, kjer sem se jaz srečevala z mirođijami, ne uporabljajo kaj preveč. Mamamia mamamia

mamiurška  

član od: 23.5.2008

sporočila: 6

10. jun 2009 11:09

Omaka je bila najbrž taka: Jogurt zmešaš s česnom, mogoče limono, meto in koprom... Soliš. mamiurška

mamiurška  

član od: 23.5.2008

sporočila: 6

10. jun 2009 11:11

Mene pa zanima, če lahko uporabim kar liste od šmarnice. Nekaj mi pravi, da niti listi niso jedilni. Groza, drugega nimamo na vrtu. Da ne bo pomote, gojimo jo zaradi sence. mamiurška

neznan uporabnik

10. jun 2009 11:32

Mamiurška, si me spomnila na tisti star štos, ko je branjevka na glas reklamirala svojo robo: "Solata iz Černobila, solata iz černobila!" So rekli, ja gospa, kaj vam pa je, a ne veste, da je to vse strupeno, kdo bo pa to kupil..? "Uh!" pravi "veste kolk mam strank! Kupujejo, kupujejo, eni za tašče, drugi za sosede..." Tko da razmisli o tej šmarnici... Ojoj, japaja, nehaj!! japaja

mamiurška  

član od: 23.5.2008

sporočila: 6

10. jun 2009 12:02

Ta je pa dobra... Sem premislila: šmarnica je škodljiva šele, ko rata etanolni alkohol, tako da Černobilj, prihajam!!! Sploh pa Črnomelj in Černobilj zvenita kar podobno, mar ne. mamiurška

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jun 2009 12:39

mamiurška je napisal/a:
Ta je pa dobra... Sem premislila: šmarnica je škodljiva šele, ko rata etanolni alkohol, mamiurška

No, pa malo metilnega, etanol ima prav vsako vince.............. In, lepo prosim, no, listi pač niso niš bolj strupeni kot od katerekoli druge trte, kvečejmu manj, ker je ne škropite, kako je pa z ostalimi...............se pa ve.

In, zakaj pa ne bi grozdja jedli? Je dobro, dišeče,......pa sok je tudi OK, metilni alkohol - kolikor ni nekaj fame, da so propagirali druge trete vmes - nastane šele ob vrenju .... 

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. jun 2009 12:44

Pri nas kuhamo sok iz izabele in šmarnice. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti