Pisanje po torti

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 23. maj 2003 11:45 | ogledi: 27.219 | odgovori: 22

Mi lahko kdo svetuje, kako izdelati kremo, s katero bi lahko pisala in risala po torti? Po navadi uporabljam stepeno sladko smetano ali šlag kremo, vendar obe kremi nista preveč obstojni in tudi s pisavo imam probleme, ker se hitro razlezeta. Kupila sem tudi že tube za pisanje po tortah, vendar je tam omejeno število barv. Kremo bi rada izdelala sama in jo obarvala po potrebi. Spraševala sem že po slaščičarnah, če se da njihovo kremo tudi kupiti, vendar jo naročajo na veliko in nisem dobila informacij, da bi se jo dalo dobiti v trgovinah.

Že vnaprej hvala vsem, ki imate kakršnekoli nasvete in informacije.

Tadeja Luft

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. maj 2003 18:36

Najbolj enostavna krema za pisanje po torti je ta, da penasto umešaš margarino in sladkor. Je sicer precej "težka" , ampak ker se jo za pisanje porabi malo, kar gre. Ker je bele barve, se lahko tudi poljubno barva! LP cervus

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

24. maj 2003 0:22

Ce je torta svetle barve, lahko stopite cokolado, jo daste v tulec in pisete. Poskusite s kraljevo peno (beljak + sladkor v prahu) lp Martina

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

24. maj 2003 2:06

S čokolado res gre super - dodaj tudi malo masla (toliko, da se brizga ne bo mašila). Če bi rada barven napis, pa bi najbrž šlo tudi s stopljeno belo čokolado, kateri si dodala ali barvo za živila ali pa kakšen naraven dodatek (sadje, marmelada, sladki greh,...) LP Staša Tomažič

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

27. dec 2010 11:16

Pozdravljeni.

Vlečem temo iz arhiva, da mojstrice tortic vprašam za nasvet. Zgornji odgovori na to temo ponujajo tri možnosti pisanja na torti premazano s smetano. Kateri način pisanja po torti, ki je premazana s smetano, se najbolje obnese? Predvsem bi rabila nasvet glede maslene kreme ali rojal mase, ali sta obe obstojni, da se okoli pisave barva ne razleze po smetani?

Hvala.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

27. dec 2010 14:09

Girica poskusi z obarvano belo čokolado (stopiš jo nad soparo in obarvaš z jedilnimi barvami, jaz uporabim tiste v tubicah, s katerimi se barva marcipan). Garantirano se barva ne razleze po smetani in tudi linije se s stopljeno čokolado zelo lepo delajo. Ninja24

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. dec 2010 1:55

Girica, meni je za po smetani najbolj všeč maslena klrema - pravkar je ena taka tortica v hladilniku :)

Atina

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

28. dec 2010 10:10

Atina, hvala. Moja torta pa je v hladilniku še nepopisana in se še ubadam s tem ... namreč, s čim bi pisala. Ponavadi napišem kar s stopljeno čokolado, se mi zdi, da je tako najizrazitejši kontrast. Včasih bi pa rada pisala z barvno pisavo, z barvo, ki prevlada kot dekoracija na torti. Predvidevam, da pisava z masleno kremo ne pusti barve na spodnji smetani?

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. dec 2010 11:06

Sem šla prav pogledat - ni nobene barve pustila - mogoče malenkost ampak res ni omembe vredno - po moje. Maslena je pobarvana z barvami za živila. Če jo pa napišeš tik preden jo rabiš, verjetno sploh ne bo imela časa spustiti barvo.

Aja, jaz sem tokrat naredila rožice in rozete, nič nisem pisala. Gre pa enako.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti