Pisanje po torti

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

28. dec 2010 12:09

Jaz pa v masleno kremo včasih zamešam stepeno smetano - izum iz časa, ko mi je v nedeljo popoldan zmanjkalo kreme.... :) Se prav v redu obnese - tako za filo kot za pisanje in tudi malce bolj utrdi stepeno smetano. LP Staša

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

28. dec 2010 13:20

Kako se pa kaj obnese SILIKONSKO PISALO ZA DEKORIRANJE? Kot nekakšna injekcija. Za 5,99 EUR je v Neckermanovem katalogu, pa me zanima, če je zadeva uporabna ali bolj velja "malo denarja, malo muzike"? Pa še to. Meni se je do sedaj bela čokolada vedno sesirila, če sem jo želela obarvati. Imam pa tiste tekoče barve iz Črnuč. Verjetno je boljša kuvertura? tanyči

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

28. dec 2010 20:25

tanyči je napisal/a:
Kako se pa kaj obnese SILIKONSKO PISALO ZA DEKORIRANJE? Kot nekakšna injekcija. Za 5,99 EUR je v Neckermanovem katalogu, pa me zanima, če je zadeva uporabna ali bolj velja "malo denarja, malo muzike"?

Pa še to. Meni se je do sedaj bela čokolada vedno sesirila, če sem jo želela obarvati. Imam pa tiste tekoče barve iz Črnuč. Verjetno je boljša kuvertura?

tanyči

 

Tole sem tudi jaz videla... Pa se mi zdi, da bom ostala kar pri svoji injekcijski brizgalki in injekcijskih iglah (tiste roza, 1.2mm). Te pride dooooooosti cene, brizgalka 0,12€, igla ( če jo potrebuješ, se da brez tudi lepo) pa 0,03€.

Petya

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

28. dec 2010 22:53

Ali za pisanje res uporabljate brizgalke in tudi injekcijske igle??? Zanimivo! Verjetno je s takim sistemom težko pisati?!? Jaz sem do zdaj vedno pisala tako, da sem kremo ali čokolado dala v polivinilasto vrečko za v skrinjo ter odrezala konico glede na to, kako debelo črto sem hotela. Seveda se mi je nazadnje vrečka nesrečno strgala ravno takrat, ko ne bi bilo treba. Taia

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

28. dec 2010 22:57

Taia je napisal/a:
Ali za pisanje res uporabljate brizgalke in tudi injekcijske igle??? Zanimivo! Verjetno je s takim sistemom težko pisati?!?

Jaz sem do zdaj vedno pisala tako, da sem kremo ali čokolado dala v polivinilasto vrečko za v skrinjo ter odrezala konico glede na to, kako debelo črto sem hotela. Seveda se mi je nazadnje vrečka nesrečno strgala ravno takrat, ko ne bi bilo treba.

Taia

 

Taia, otročje lahko je z brizgalko in iglami, vsaj meni ... Ni mi potrebno pazit če imam pretoplo čokolado, pa če bo prevelika luknja na vrečki, pa če bo se vrečka strgala.... Delo je en dva tri končano... Ta veliko brizgalko uporabljam tudi za polnjenje krofov, preprostejšega načina si ne znam več predstavljati.

Petya

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

29. dec 2010 13:50

Dolžna sem poročanje, kaj sem naredila s pisanjem po torti. No, na koncu sem spet napisala s stopljeno temno čokolado , nekako imam to že sprakticirano. Pa še časa nisem imela, da bi eksperimentirala. Bom pa, glede na vaše predloge, po praznikih ... bolj v miru, preizkusila še pisanje z masleno kremo ali belo obarvano čokolado.

Še tole: za pisanje s čokolado sem uporabila kar prozorno vrečko, kateri sem odrezala špičko in šlo je brez problema.

Hvala vsem.

 

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

30. dec 2010 23:02

Petya, hvala za ta podatek. Bom šla v lekarno! :-D Taia

Mama Tonka  

član od: 19.8.2012

sporočila: 6

11. sep 2014 15:05

Srm pri drugi diskusiji že postavila vprašanje, za vsak slučaj bom pa še tukaj, da me kdo čimprej reši muk:)

S čim je najbolje pisati po beli čokoladni glazuri? S temno toplejno čokolado? MAsleno kremo, kaj drugega? Res ne bi rada zafurala torte za 1. rosjtni dan... Razmišljam, da bi naredila šablone, luknje namazale s topljenim maslom, potresla s kakovom, mrvicami...? Kaj mislite?

Hvala za pomoč že vnaprej!

Mama Tonka

jezičnik  

član od: 20.10.2014

sporočila: 11

21. okt 2014 8:19

Tudi mene zanima podobno kot Mamo Tonko. Delal bom reform torto, ki bo oblita s temno čokolado, pa me zanima kako bi se obnesel napis s topljeno belo čokolado? Predstavljam si, da bo najbrž potrebno pazit, da ne bo prevroča, da se ne stopi hkrati še spodnja plast. Je morda potrebno dodati še kaj v belo čokolado, da bo lažje tekla tudi nekoliko ohlajena ali predlagate kakšen čisto drug način?

jezičnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti