Idukcijska steklokeramična plošča

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 30. maj 2009 11:13 | ogledi: 2.748 | odgovori: 12

Pred kratkim sem na hitro in brez razmišljanja morala zamenjati mojo sicer še novo steklo-keramično ploščo na štedilniku. Ker je bila razlika med Gorenjsko navadno in Candy-jevo zgolj 20 EUR , sem se odločila za slednjo. Zdaj pa mi marsikdo zatrjuje, da je škodljiva, saj gre za princip elektro-magnetnega sevanja. Najbrž so o tem že bile teme na kulinariki, pa jih ne najdem.

Prosim za pomoč, ker za štedilnikom ne preživim malo časa.

Lep vikend vsem!

kara

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

30. maj 2009 11:15

Sevanja so povsod v stanovanju, največ jih je pa okoli likalnika.

Ne sekiraj se, tudi navaden štedilnik "seva".

Sonja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

30. maj 2009 11:41

točno tako. indukcija pa je energetsko varčna, hitra, zelo natančna pri temperaturi in kuhanje je bolj podobno kuhanju na plinu kot na električni plošči. pa še dodatne toplote ne ustvarjaš in je zelo prijetna za kuhanje poleti, da ne ogrevaš dodatno kuhinje. sicer sem še vedno bolj za plin, ker je samorazlagalen, saj če je velik plamen veš, da je vroče in obratno ampak indukcija ima tudi svoje prednosti. cellnet

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

30. maj 2009 12:27

kara katero si pa kupila? mogoce kaksen link? LeINA

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

30. maj 2009 14:05

midva imava indukcijo 2 2 steklokeramično od elektroluxa in sva zeeeelooo zadovoljna jaz ne bi imela nikoli več plina.Zelo hitro zavre,.. ninkica

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. maj 2009 23:35

LeINA, kupila sem Candy - model PVI 640 C. Cena zanjo je bila 549 EUR v trgovini Jager. Me je zelo presenetilo, ker sem v Merkurju videla indukcijske plošče večinoma okrog 800 EUR. Kar se tiče uporabnosti nimam kaj dodati. Res je hitra. Skrbi me samo sevanje. Hvala vsem, ki ste odgovorile, saj sem kar malo potolažena. kara

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

31. maj 2009 7:31

Glede sevanja se je brezveze sekirat. Ker potem bi lahko vso električno napeljavo izpulil iz sten, ukinil vse električne aparate v stanovanju - če bi želela imeti stanovanje, v katerem ne seva. Bi ti pa sevalo od zunaj - bazne postaje za mobitel in še kaj drugega.

Indukcija je zakon. :)

Sonja

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

31. maj 2009 10:48

kakšno sevanje neki. Od televizije je veliko večje, pa jo še vedno gledamo. Da ne govorimo o vseh kablih, ki so razpeljani po stenah... sonic

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

31. maj 2009 12:05

Res je, da gre za elektro-magnetno sevanje, ampak večina tega elektromagnetnega polja se zaključi znotraj posode in zato ni kaj preveč nevarnosti za zdravje (vsekakor zelo, zelo manj kot televizija). Mene tukaj skrbi drug problem. Kako se ohranijo vsi vitamini, ker tako hitro zavre? gasperp

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. maj 2009 12:23

vitamini se ohranijo z načinom kuhanja (recimo kuhanja na pari, namesto vretja v vodi...) in pri tem ni razlik ali kuhaš na plinu, ognju ali indukciji. še vedno pa je za vnost vitaminov najboljša terminčno neobdelano sadje in zelenjava. cellnet

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

31. maj 2009 12:25

Sem že napisala na to temo nekaj, pa se mi ne da še enkrat, zato dajem kar link: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1726 (predzadnji post na tej strani) pa si preberite. gasperp: kako se pa pri kuhanju na plinu ohranijo vitamini, če tudi tam lahko vse zavre? Če nočeš, da jed zavre na indukciji, ne bo zavrela. Ne zastopim zakaj se nekateri ljudje tako bojijo "sevanja" gospodinjskih aparatov, vseeno pa se poleti pražijo na soncu za "zdravo" barvo. Ni vse kar ni naravno bolj škodljivo od naravnega!!! Urša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti