Kako preliti s čokoladno glazuro

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 24. maj 2009 18:17 | ogledi: 8.223 | odgovori: 12

Oj!

Danes sem se spomnila delat sacher torto in je lepo uspela.Zdaj sem jo sestavila in dala hladit.Problem pa je pri čokoladni glazuri.Ker nisem še nikoli delala tort s čokoladno glazuro(vedno samo smetanove),se obračam na vas.Niti slučajno se mi ne sanja,kako naj to naredim.A zlijem vse na vrh in potem lepo....res ne vem.

Lepo prosim,pomagajte mi,da jo dokončam.

Že v naprej naj,najlepša hvala vsem in lep dan še naprej

mateja

nejcanja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

24. maj 2009 18:31

malo pobrskaj kjer so recepti z tortami, ki imajo čokoladne prelive, al pa kakšno drugo pecivo z čokoladnim prelivom. No jaz naredim tako, da nad soparo stopim čokolado za prelive oz jedilno čokolado in ji dodam margarino ( dam malo margarine npr.ene 100g, za ta veliko torto ), včasih tudi malo olja, da dobi malo leska. Preliv mora biti dovolj tekoč oz mora imeti dovolj dodane maščobe, sice, ko se strdi rad poka. mislim, da je bilo že kar nekaj tem s to vsebino, bo še kera bolj strokovno razložila. baje je en recpt dober, ko se čokoladi doda smetano. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

24. maj 2009 18:38

Recept za čokoladno glazuro imam,problem mi je bil fizično ,kako prelit.No,ampak smo rešili.Tega podviga se je lotil kar moj mož.Najprej je namazal z glazuro okoli,nazadne pa še po vrhu. Moj možek je res zlat..... če ima kdo še kakšen namig,se priporočam lp nejcanja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

24. maj 2009 19:23

Ma jaz kar polijem čez in to lepo na debelo, naokoli se pa itak samo scedi in pol samo namaže m in zadelam z nožkom okoli. no ma itak okoli se da še kej okrasit, pa se zakamuflira. Ja take zidarske zadeve, znajo tudi možeki. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. maj 2009 19:54

nejcanja jaz bi ti priporočala preliv objavljen na tem linku: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4355 Zagotovo se ti ne bo ponesrečil in mislim, da je ravno pravi za saherico. Prelivaj od sredine navzven na rešetki. Sweetie

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

24. maj 2009 20:09

Da se še jaz oglasim...sem ravnokar videla, da se to dela na rešetki...me pa zanima, kak potem torto z rešetke dobite? Riddle

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

24. maj 2009 20:19

No,torta je super.Sočna(namočila sem jo malo s pomarančnim sokom),ravnoprav sladka,še otrokoma je všeč.Tako,da sem sedaj potešila tiste (nosečniške)lušte po sladkem.Delala sem pa čisto posvojem.Za testo sem uporabila od torte Noa,namazala pa marelično marmelado,katero sem zmešala z malo ruma in segrela,da je postala lepo tekoča.Za glazuro pa tudi kar na uč,100 g jedilne,malo milke nugat,malo masla,....no potem je pa možek lepo dokončal z oblivanjem glazure. lp in mirno nočko nejcanja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

24. maj 2009 23:46

naslednjič poskusi s pravim sacherjevim prelivom: 250g sladkorja 200g čokoade (nesladkane, kakavova masa, dobiš v rustiki) 125ml vode sladkor in vodo zavreš, kuhaš nekaj minut. dodaš čokolado in skupaj kuhaš do nitke še nekaj minut (113oC ali malo sirupa kaneš v mrzlo vodo - nikakor ga ne moreš spravit v kepico, med prsti se delajo nitke) razmešaš do gladkega, malo ohladiš in poliješ po sacherci. preliva ne moreš razmazat na klasičen način... zato je količina večja... če hočeš lepo glazuro ga samo poliješ torto na rešetki. kakšne manjše deli na straneh popraviš z nožem. ko se shladi (cca. 1h) je prava sacherca! cellnet

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. maj 2009 7:18

Riddle je napisal/a:
Da se še jaz oglasim...sem ravnokar videla, da se to dela na rešetki...me pa zanima, kak potem torto z rešetke dobite? Riddle
Mene tudi to zanima, ker jaz jo ne delam na rešetkah, sem pa že študirala, da bi si jih nabavla, predvsem zaradi kakšnih pralin, al kej podobnega. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

25. maj 2009 8:31

Torta se z rešetke lepo spodreže s paleto. Allyssa

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

25. maj 2009 10:41

a bi šlo mal bol po domače? kakšno paleto?? sicer sem pa nekje zasledila, da obstaja lopatka za prestavljanje tort z rešetke (lopatka je pravzaprav lopata, ker je velika), ampak jst sem preštorasta za kaj takega... Riddle

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti