Bezgov sirup.....?

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

28. jun 2013 16:49

Berem, da vam bezgov sirup zavre. Tudi prijateljica mi je potarnala, da ji je steklenico z bezgovim sirupom razteplo v hladilniku!!

Nimam razlage, zakaj se to zgodi. Imam pa "srečo", da se mi ni še nikoli. Pri nas imamo kar "tovarno sirupa". Na leto ga spijemo preko 60 litrov. Letos sem ga naredila sicer samo 30. Pa bom pokrpala z višnjevim sirupom in breskovim sokom. Predlani sem ga pripravila 120 litrov. Kar dve leti je čisto pridno počakal v kleti. Res pa je: a) cvetove namočim v neprekuhani vodi, b) v precejeno tekočino stresem sladkor in segrejem tik do vrenja, c) dodam citronko in takoj natočim v tople steklenice.

Preverjeno! Okusno!

Pegasti

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. jun 2013 16:55

ooooo pegasti, lepo, da nisi čisto pozabila na nas  

Ognjič

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. jun 2013 19:24

Mygrace in Ognjič - glede na višino, sem bila bližje unim zgoraj, kot onim spodaj, raja nisem videla, kam me bo pot zanesla, pa pojma nimam  

babka1951

Eyeofra  

član od: 24.1.2019

sporočila: 2

26. maj 2020 7:33

Zakaj ima bezgov sirup čuden vonj in okus? Prvič sem ga naredila za probo 1l in je noro dober. Cvetovi so dišali, ko so se namakali... Sedaj, ko pa delam iz večje količine, pa cvetovi sploh ne dišijo... Škoda, da sploh dam toliko kg sladkorja v nič. Kaj delam narobe? Se predolgo namaka? Ni vrsta bezga taprava? Ker prvič je bil nabran drugje. 

 

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

26. maj 2020 8:30

Mogoče si ga nabirala po dežju? Dež spere cvetni prah in potem bezeg ni več lepo dišeč in tudi okusa nima.

helgula

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

31. maj 2020 9:04

Tudi meni se je to že zgodilo, ko smo nabirali bezgovo cvetje v dežju, potem smo ga še namakali in že ko sem začela kuhati s sladkorjem se mi je zdelo čudno - tak čuden, gniloben vonj. Sem takoj ustavila kuhanje, tistih nekaj skuhanih litrov (vedno hkrati zavrem samo tam 3 litre, da mi hitro zavre na štedilniku) smo porabili, ni pa bil dober in potem nabrali drug bezeg v višjih predelih kjer cveti kasneje in ponovili vajo - potem pa je bilo ok.

tedyka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. jun 2020 6:27

Jaz posmukam in zamrznem cvetove za štrudel. A tako kot pravijo zgoraj, malo porjavijo. Ampak za štrudel to ni problem okus je isti. 

Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti