Bezgov sirup.....?

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

24. maj 2012 10:07

Super, hvala za informacije, bom definitivno zbrala pogum in preizkusila. Sem namreč velika oboževalka marmelad, pri meni odprt kozarec počaka le nekaj dni. Paše mi namreč povsod: na ovsene kosmiče, zraven prosene kaše, na prepečenec, ali pa kar na žličko če grem mimo hladilnika.  

Najboljša kombinacija mi je pa definitivno žlica marmelade in žlica kisle smetane (sploh na palačinkah, čeprav velja pa tudi na kruhu )

Doma imamo polno bezga naokoli, tako da med vikendom, ko pridem domov grem na delo, ker me skrbi da bo sezona sliv letos slaba...

luccka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

24. maj 2012 11:20

No, jaz sem lani eksperimentirala in namesto citronke dala le obilo limoninega soka. Pa je šlo vse v...

Tako, da letos se striktno držim recepta. Boljše manj sirupa in s tem tudi manj sladkorja in citronke, kot pa vse v školjko. Nekateri dodajajo tudi pomaranče.

kara

rdečebela  

član od: 30.11.2011

sporočila: 5

24. maj 2012 12:31

a potem, če daš tudi pomaranče noter, oraš kaj prilagajati količine ali pač samo dodaš?

rdečebela

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

25. maj 2012 7:48

Kdaj nabirate cvetove? Po dežju ( naravno opran ), zjutaj, zvečer? Ga operete? Kaj je najbolje?

eta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. maj 2012 12:51

eta je napisal/a:

Kdaj nabirate cvetove? Po dežju ( naravno opran ), zjutaj, zvečer? Ga operete? Kaj je najbolje?
eta

Nikoli po dežju, nikoli ne perem. Najboljši so, ko so polni cvetnega prahu, takrat so kar rumeni. Načeloma se zelišča nabira, ko se posuši jutranja rosa in ped najhujšo vročino. V realnosti pa, ko utegnem.

rimljanka

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

25. maj 2012 21:59

Ja, tako sem mislila tudi jaz, po včerajšnjem pogovoru s sodelavkami pa me je kar malce zaskrbelo, ker sem med redkimi, ki cvetov ne perejo...

Rimljanka, hvala.

eta

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

26. maj 2012 20:07

luccka je napisal/a:

Dorothea, kako dolgo pa se obdrži? Si imela kakšne probleme?

Ko sem bila mala sicer nisem marala okusa bezga, zdaj pa mi je bezgov sirup eden najljubših, zato bi ga rada tudi sama naredila. Pa se mi ravno tako zdi veliiiiiko preveč sladkorja v vseh receptih.

 

Pa še eno smešno vprašanje, ampak še nikoli nisem jedla bezgove marmelade. Ima podoben okus kot bezgovo cvetje? 



luccka

 

Še sedaj imamo od lani 2 steklenici in je OK.

Ampak letos ga iz razloga kljub temu preveč sladkorja verjetno ne bom niti delala - po posvetu z uporabniki sirupa (moža in hčere) :)

Pa še to: naredim ga z rjavim sladkorjem...

Lp,D.

Sporočilo je spremenil(a) Dorothea dne 26. 2012 20:09

kajca  

član od: 8.11.2008

sporočila: 10

28. maj 2012 17:47

Mene pa zanima, ce mi lahko katera pove, koliko gramov citronske kisline je v skatlici Citronka §- jaz imam namrec 250g pakiranje in ne bi rada puhnila mimo pri pripravi sirupa. Hvala ze vnaprej!

kajca

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

28. maj 2012 19:54

Odmeri 2 do 3g na liter-in bo vse ok-jaz sem dala 2.5g in je dovolj kislo.

lp

anibas

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

30. maj 2012 9:40

Mene pa nekaj zanima, sem brskala malce po internetu in našla recept za bezgov sok s koprivami... ali ga je mogoče že katera delala? Zanima me okus. Sem letos delala domači šveps-sirup iz limon, pomaranč in koprivinih vršičkov in mi je super... zdaj pa razmišljam tudi o bezgu in koprivah, ker bezgovega sem že naredila.

polalonca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti