Bezgov sirup.....?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jun 2011 15:05

No, na podlagi enega poskusa, ki ni bil korekten, to trditi, andrejka..... Pri nas imamo z drugo varianto povsem dobre izkušnje.

rimljanka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

5. jun 2011 17:47

Svakinja mi je dala ta recept in ni slab,misli sok 

40 cvetov

4 l vode

3 kg sldkorja 

6 limon

3 citronke

Vodo zavri ,malo ohladi in v njej namakaj 24 ur cvetove,nato dcedi in dodaj sladkor ,prekuhaj,nato  ohladi in dodaj sok limon in citronsko kislino nato to daj v sterilne steklence.Imam pa tudi recept,ki pa mi ga je dala sestra,vendar nisem preiskusila

15 cvetov

1l vode

2 kg sladkorja

3 limone,4 dag citronske kisline

Limone ulupi in skuhaj s sladkorjem v 1 l vode 15 min.V vroče dodaj cvetove in ko se malo ohladi citronsko kislino,pusti stati 24 ur,precedi in nalij v steklenice.

antonija7

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

9. jun 2011 22:27

Bom nadaljevala kar tu.Slišala sem za bezgov sirup, ki ga pripraviš (plast cvetov, plast medu) daš na sonce in pustiš tri tedne. Zanima me za kaj se uporablja tako pripravljen sirup? Je to za prehladne težave,ali se preventivno daje v čaj? Podobno kakor smrekovi vršički?

adalbert

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

13. jun 2011 12:22

Po vaše-koliko limoninega soka bi morala dati v sirup,namesto 1 citronke?

andreja m

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

10. maj 2012 20:41

Nadaljujem kar v tej temi ...

Delam sok vsako leto, vendar se vedno sprašujem, do kolikšne mere lahko zmanjšam količino sladkorja. Sedaj ga dam zagotovo polovico manj, kot pa piše v receptih. Kako delate ve? Pravilno po receptu?

Kakor pravim, se mi zdi količina sladkorja izredno velika, sok je res dober, vendar vedno, ko ga pijem, imam v mislih, da je noter polno sladkorja :)

Lp, Dorothea.

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

11. maj 2012 11:03

Tudi jaz dam skoraj polovica sladkorja manj. Letos bom poskusila z rjavim, bo še boljše.

banana130

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

23. maj 2012 9:49

bezgov sok imejte na hladnem, v kleti. Če ga boste imele v kuhinji v omari, ali kje drugje na toplem, se vam bo pokvaril.

 

 

Renat

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

23. maj 2012 10:50

Dorothea, kako dolgo pa se obdrži? Si imela kakšne probleme?

Ko sem bila mala sicer nisem marala okusa bezga, zdaj pa mi je bezgov sirup eden najljubših, zato bi ga rada tudi sama naredila. Pa se mi ravno tako zdi veliiiiiko preveč sladkorja v vseh receptih.

 

Pa še eno smešno vprašanje, ampak še nikoli nisem jedla bezgove marmelade. Ima podoben okus kot bezgovo cvetje? 

luccka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. maj 2012 11:01

luccka je napisal/a:

Pa še eno smešno vprašanje, ampak še nikoli nisem jedla bezgove marmelade. Ima podoben okus kot bezgovo cvetje? 



luccka

Ne - veliko boljša je  (dejansko je zame tako - okus po cvetovih mi ni zelo všeč - jagode imajo drugačen okus).

lp

cervus

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

24. maj 2012 9:56

Kar se sladkorja tiče, ga dam vsaj tretjino manj, kot je navedeno v receptu, pa se dobro obnese, dokler sploh vzdrži Kot sem že rekla, sin & co. trdijo, da je aroma boljša    To čisto razumem, saj - če želimo slajši napitek, dodamo več sirupa in je, jasno, aroma Tudi citronke dam (na predlog omenjene komisije) dosti manj in je tudi meni tako bolj všeč. Takšno subjektivno mnenje seveda ni merilo, je pa dobro včasih zbrati pogum in se lotiti tudi eksperimentiranja

Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti