Zaščita pred soncem

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

tema odprta - 24. maj 2009 9:25 | ogledi: 2.591 | odgovori: 25

Pozdravljene!

S čim iz domače kuhinje se lahko namažemo, če smo na soncu, pa nimamo kreme za sončnenje?

V senco grem lahko samo za kakšno minutko, drugače bom skoz na soncu, me pa kr fajn opeče in se potem lupim?

lp

Nina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. maj 2009 9:42

Moja mami maže mularijo, ki jo pazi, z ognjičevo mastvo; če nima ničesar pri roki pa z olivnim oljem.

Če veš, da boš na soncu, se raje zaščiti z zanesljivimi sredstvi... ne narediš nič dobrega zase in za svojo kožo, če te opeče.

tulka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. maj 2009 12:47

Jooojjj, "tulka" !!!! Ne z ogničevim mazilom !!! To je namenjeno za opekline in ne proti opeklinam!!! Vsa mazila namenjena za zdravljenje opeklin, možnost teh še poveča in je nekako tako, kot, da bi dal kožo pod povečevalno steklo in možnost že tako občutljive kože za kožnega raka je še toliko večja.

Z olivnim oljem z dodatkom limoninega soka (par kapljic) nekako gre, le, da se moramo kar posto mazati.

kobra 1

neznan uporabnik

24. maj 2009 13:33

Ravnokar priletela z ljubljanskega barja, kar pošteno žge. Ne vem, če ti bo to kaj prav prišlo, ampak beduinska noša še najbolj zaleže. Jaz sama imam v najhujši vročini dolga krila, široke hlače, dolge rokave iz lahkega materiala, vse bolj na opletajočo varianto. V Tuniziji se jo dobro odnesla prav zaradi tankih volnenih oblačil (ne se smejat, res je!) Za mažo bom pobrskala, je pa res, da (ne vem sicer za ognjičevo kremo, šentjanževo olje pa prav zagotovo), da sredstva za lajšanje opeklin niso sredstva PROTI opeklinam. Naj me kdo popravi, zdele grem popedenat pridelek današnjega dne, pol se bom pa naprej poglabljala, je pa treba pazit, pazit, pazit na sonce! No, treba je pazit nase! japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. maj 2009 15:32

zakaj pa morš bit tolk na soncu? straaaaaaaaaaaaaaaaan!!!! oz upoštevaj nasvet od japaja. js na morju nosim tanke tunike z dolgimi rokavi p,,. neka orientalska varjanta. kaftan al kako se že reče,,, bannanna_v_slo ;)

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. maj 2009 16:36

kobra 1 je napisal/a:

Jooojjj, "tulka" !!!! Ne z ogničevim mazilom !!! To je namenjeno za opekline in ne proti opeklinam!!! Vsa mazila namenjena za zdravljenje opeklin, možnost teh še poveča in je nekako tako, kot, da bi dal kožo pod povečevalno steklo in možnost že tako občutljive kože za kožnega raka je še toliko večja.

kobra 1

 

Kobra, kaj pa vem, ona to mast sama skuha in pač doda ognjič, potem pa ji reče ognjičeva mast. Mislim, da jo dela iz kokosovega masla... Tamalih zaenkrat ni še nikoli opeklo. Jo bom pa vseeno opozorila, hvala.

tulka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. maj 2009 16:42

Žal Kobra vem, da se spoznaš na zelišča ampak, glede ognjičevega mazila se motiš, jaz ga uporabljam 25 let, ker ne prenesem sonca, sem alegična na vročino, na vseh vrst krem, na sonce in še kaj. Če ne bi imela ognjičevega mazila, bi bila velikokrat v bolnici.

 

nina88 svetujem uporabo OGNJIČEVEGA MAZILA.

 

Ne mi zamerit Kobra, sej veš, da te imam rada in te spoštujem!

Anamarija

neznan uporabnik

24. maj 2009 17:17

anamarija 1, moram piskerček pristavit.. moja svakinja je poleti totalen invalid, kadar grem z njo "na teren" moram sredi noči vstati, da sva ob prvem močnem soncu že nazaj.. že po 8 uri zjutraj je nevarnost, da se ji začnejo kar eni izpuščaji delat, predvsem ob robu lasišča. no, ona je že vse življenje nagnjena k alergijam, ta, sončna, je zadnja pridobitev. in sva ona in jaz in še kdo tko zlo pametni, da nam kar škoduje! in ognjičevo mazilo tudi sami delamo in ga uporabljamo. dej povej prosim a to res pomaga? kakšno mazilo? kupljeno? narejeno z mastjo, lanolinom, maslom, lojem... evo, vidiš, do smrti se učimo! pa hvala za odgovor in lep pozdrav! japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. maj 2009 19:18

Že dolgo naročam preko ene firme v Ljubljani, ne bom delala reklame, ti pa lahko napišem na ZS.

Uporbljamo jo že veliko let jaz in ta mlajši sin kot zaščitni faktor in do sedaj nas ni razočarala.

Zdaj si bom malo lomila jezik, ker mi je tako všeč "Ringelblummen

Poleg vsemu kar je Kobra povedala je tudi odličen zaščitni faktor, brez te kreme ne grem s hiše!

Je pa tudi res, da najboljša zaščita pred soncem je senca.Sonce je zelo škodljivo, bolje je narediti reklamo za jogurt verjami te mi!

lp!

Anamarija

neznan uporabnik

24. maj 2009 20:15

ojoj, se mi že zdi katera firma je to, ona si pa s tem roke maže, ker ima tudi zelo problematične (delovna punca, nimaš kej..) Prosim podatke na ZS? Hvala. japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. maj 2009 20:44

Fijuuuu, mi je kar odleglo... Saj sem vedela da je Ognjič zakon .

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti